Fantastyczna trójka Android.com.pl: Czytniki ebooków

2 minuty czytania
Komentarze
Czytniki ebook

Książki elektroniczne już od jakiegoś czasu stały się bardzo popularne. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń przeznaczonych właśnie do ich czytania. Nie zawsze potrzebujemy takiego czytnika więc dla potrzeb użytkowników smartfonów i tabletów z Androidem powstały aplikacje umożliwiające wygodne czytanie książek na ekranach naszych urządzeń. Zapraszamy do zapoznania się z naszą trójką najlepszych czytników książek elektronicznych.

FB Reader

Aplikacja być może nie powala interfejsem ale nadrabia szybkością działania. ePub, Kindle azw3, fb2(.zip), RTF, doc (MS Word), html, oraz dzięki darmowym wtyczkom PDF i DjVu. Jak przystało na czytnik możemy dostosować sobie kolor tła czy rozmiar czcionki. Nie zabrakło także takich opcji jak zakładki, zapamiętywanie momentu w którym skończyliśmy czytać książkę oraz synchronizacji. Aplikacja jest w pełni darmowa oraz nie posiada reklam.

[app]org.geometerplus.zlibrary.ui.android[/app]

eReader Prestigio

Wbrew pozorom aplikacja w pełni zasługuje na umieszczenie w naszym zestawieniu. Obsługuje formaty  t.j epub, epub3, fb2, fb2.zip, mobi, pdf, html, doc, rtf, txt oraz Adobe DRM. Interfejs aplikacji jest bardzo schludny, animacje przewijania stron są bardzo ładne. Nie można też nic zarzucić w kwestii płynności działania. Tak jak w poprzedniku mamy możliwość szczegółowej konfiguracji wyświetlanego tekstu i tła. Program jest w pełni darmowy i pozbawiony reklam.

[app]com.prestigio.ereader[/app]

Moon+ Reader

Jedna z najpopularniejszych i najlepszych aplikacji do czytania książek elektronicznych. Obsługa dużej ilości formatów (epub, mobi, chm, cbr, cbz, umd, fb2, txt, html, rar, zip i OPDS) oraz opcje konfiguracji pozwalają na wygodną pracę z programem. Znajdziemy tu opcje dostosowywania wyglądu karty z tekstem, wbudowane motywy, konfigurowanie akcji określonych gestów lub przycisków. Aplikacja działa bardzo szybko, nie ma problemów z wczytywaniem plików. Zakup wersji Pro wiąże się z wydaniem niecałych 25 zł jednak zyskujemy np. obsługę plików PDF, synchronizacje książek z Google Drive lub Dropboxem, czy wyłączenie reklam.

[app]com.flyersoft.moonreader[/app]

[app]com.flyersoft.moonreaderp[/app]

Podsumowanie

Jeśli nie przeszkadzają Wam reklamy  to najlepszym wyborem będzie Moon Reader, warto także rozważyć zakup pełnej wersji. Jeśli jednak poszukujecie darmowej aplikacji bez ograniczeń i reklam szczerze polecamy eReader Prestigio. Zapraszamy do podsyłania propozycji na adres [email protected]

Motyw