iMac 2021

Ciąg dalszy rewolucji – iMac 2021 jedną z największych nowości Apple

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Po zaskakujących szczegółach dotyczących odświeżenia MacBooka Pro w 2021 roku, Bloomberg informuje, że Apple planuje także duże zmiany w innym komputerze. A ten czeka na nie od co najmniej ośmiu lat. Chodzi o iMaca, który ostatnich zmian w wyglądzie doczekał się 2012 roku. Firma planuje także nową wersję monitora Pro Display XDR, dostępną dla szerszej grupy odbiorców. Raport mówi, że w przygotowaniu jest również nowa linia komputerów Mac Pro.

Zobacz także: Touch ID powróci w nowym iPhone, którego nazwa będzie zaskoczeniem

Ciąg dalszy rewolucji – iMac 2021 jedną z największych nowości Apple

Bloomberg opisuje design iMac 2021 jako konstrukcję o mniejszych ramkach podobna do Pro Display XDR. Obejmuje to usunięcie sporego obszaru z dołu, a także płaski tył zamiast obecnego zakrzywionego kształtu. Apple planuje wprowadzenie dwóch wersji, które zastąpią istniejące modele 21,5 i 27-calowe jeszcze w tym roku.

iMac 2021

W nowych modelach znikną grube czarne obramowania wokół ekranu i spory metalowy obszar podbródka na rzecz konstrukcji podobnej do monitora Apple Pro Display XDR. Komputery iMac będą miały płaski tył, w odróżnieniu od zakrzywionego tyłu obecnego iMaca. Spółka planuje wypuścić dwie wersje – o nazwach kodowych J456 i J457 – w celu zastąpienia istniejących modeli 21,5-calowych i 27-calowych w 2021 roku.

Przeprojektowanie iMaca będzie jedną z największych aktualizacji wizualnych dowolnego produktu Apple w tym roku.  To czytamy w raporcie, cytując osoby zaznajomione z planem działania. Wcześniejsze dane wskazywały, że firma opracowuje 24-calowy model, który teoretycznie miałby zastąpić 21,5-calowy. Bloomberg nie wspomina konkretnie o rozmiarach ekranu nowego projektu iMac, zamiast tego mówi tylko, że będą dwie wersje, które zastąpią istniejące opcje.

Apple szykuje nowego Maca Pro i to w dwóch wersjach

Firma podobno planuje również dwie nowe wersje Maca Pro, jedną wersję o takim samym wyglądzie jak obecne urządzenie i wersję, która będzie o połowę mniejsza. Mniejszy model może „wywołać nostalgię za Power Mac G4 Cube”, donosi Bloomberg. Co ciekawe, raport mówi, że zmodernizowany Mac Pro o obecnym designie, będzie na razie dalej korzystać z procesorów Intela, ale przeprojektowana wersja będzie używać chipów Apple.

iMac 2021

Nowa i tańsza wersja Pro Display XDR

W ramach prac nad komputerem iMac 2021 rozpoczął również projektowanie tańszego zewnętrznego wyświetlacza. Ten model miał służyć jako następca Thunderbolt Display, który Apple sprzedawał za $999, ale wycofano go w 2016 roku.

Pro Display XDR jest wyceniony na conajmniej 23999 złotych i oferuje szereg zaawansowanych technologii wyświetlania dla profesjonalnych użytkowników. Tani model byłby bardziej podobny do panelu, którego Apple używa w iMacu, a nie do tego w Pro Display XDR.

Tańszy monitor miałby ekran przeznaczony bardziej dla konsumentów niż do użytku profesjonalnego i nie miałby takiego współczynnika jasności i kontrastu, jak w ofercie urządzenia z najwyższej półki. Apple ostatnio wypuścił monitor klasy konsumenckiej o nazwie Thunderbolt Display w 2011 roku. W raporcie Bloomberga nie podano żadnych szczegółów na temat ram czasowych wprowadzenia nowego wyświetlacza zewnętrznego, ale projekt będący na wczesnym etapie rozwoju sugeruje, że wydanie może nastąpić po 2021 roku.

Źródło: 9to5mac

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy