Nowy iPhone

Touch ID powróci w nowym iPhone, którego nazwa będzie zaskoczeniem

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Kilka dni temu technologiczny świat obiegła wieść, że Apple pracuje nad składanym iPhone’m. Jednak firma kierowana przez Tima Cooka nadal koncentruje się na wprowadzeniu w nadchodzących miesiącach następcy iPhone 12 oraz iPada nowej generacji. Rodzina „dwunastek” oferowała szereg ważnych ulepszeń, w tym obsługę sieci 5G i mocno odświeżony wygląd. Jednak jest mało prawdopodobne, aby nowy iPhone dorównał temu poziomowi zmian, jak donosi Bloomberg.

Zobacz także: Apple chce zwalczyć rasizm – znamy ogromny plan firmy

Nazwa nowego iPhone może być zaskoczeniem

Bloomberg twierdzi, że inżynierowie Apple określają modele, które zadebiutują we wrześniu 2021 roku, jako „S”, co oznacza niewielkie zmiany w porównaniu do iPhone 12. Można to częściowo przypisać pandemii COVID-19, która skomplikowała cykl rozwoju produktu i zmusiła firmę z Cupertino do zmiany systemu pracy.

Apple nie planuje większych zmian w tegorocznej linii smartfonów, biorąc pod uwagę ulepszenia wprowadzone w 2020 roku, w tym obecność łączności 5G i nowy design, według osób zaznajomionych z sytuacją. W Cupertino inżynierowie uważają kolejną generację za wersję „S” obecnych modeli. Modele, które zadebiutują jesienią prawdopodobnie zostaną nazwane iPhone 12S

Wielki powrót Touch ID w nowym iPhone

Bloomberg dostarczył nam informacji na temat tegorocznej aktualizacji iPhone. Raport mówi, że Apple nie planuje większych zmian dla swojego najważniejszego produkt w 2021 roku, ale testowana jest jedna kluczowa nowość – czytnik linii papilarnych w ekranie

Nowy iPhone

Skaner linii, ale ukryty w przycisku Home został usunięty wraz z wprowadzeniem na rynek iPhone X w 2017 roku. Model ten został wyposażony w Face ID, czyli skaner twarzy 3D, zamiast Touch ID. W tym roku Apple planuje ponowne zastosowanie czytnika odcisku palca, ale w nowej wersji, czyli z pomocą technologii, która ukryje go w ekranie. Dostawcą może być Qualcomm, który niedawno zapowiedział nową wersję swojego rozwiązania.

Funkcja ta jest standardem we współczesnych telefonach z Androidem, ale klienci Apple mogą ją powitać z otwartymi ramionami. Chociaż wielu nadal preferuje Face ID, ten ostatni stał się mniej przydatny w pandemii COVID-19, z uwagi na noszenie masek. Touch ID nowej generacji nie wpłynie na obecność Face ID. Oba systemy odblokowania będą znajdować się obok siebie w telefonach z Cupertino z 2021 roku.

Nowy iPhone bez portu ładowania

Niezwykle ważną zmianą, która możemy zobaczyć się w nowej generacji, jest usunięcie portu Lightning. Niektórzy sugerowali zastąpienie go przez USB-C, ale firma preferuje całkowite przejście na ładowanie bezprzewodowe. Zaznaczmy, że ta decyzja nie jest ostateczna, ale kilka miesięcy temu analityk Ming-Chi Kuo stwierdził, że Apple planuje usunąć port ładowania z 6,7-calowego modelu iPhone Pro Max właśnie w 2021 roku.

iPhone bez portów

W tamtym roku wykonano już krok w tym kierunku wprowadzając system ładowania MagSafe, który łączy się magnetycznie z tylną częścią iPhone 12 i wykorzystuje technologię ładowania bezprzewodowego.

Źródło: 9to5mac, Phonearena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy