ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Amazon Prime Video czy warto

Amazon Prime Video to kapitalna platforma. Co ją wyróżnia i czy warto dać jej szansę?

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Na rynku istnieje naprawdę wiele serwisów streamingowych z filmami i serialami. Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście Netflix, który jest obecny w niemal wszystkich zakątkach świata. Co ciekawe, Amazon Prime Video również działa w zdecydowanej większości państw, choć pod względem popularności bardzo daleko mu do Netflixa. Mimo to uważam, że to kapitalna platforma streamingowa, której zdecydowanie warto dać szansę. Dlaczego? Już tłumaczę.

Co wyróżnia Amazon Prime Video?

Amazon Prime Video czy warto

Amazon Prime Video to serwis streamingowy, który powstał we wrześniu 2006 roku. Platforma wystartowała w Stanach Zjednoczonych, ale dziś jest już obecna w ponad 200 krajach i terytoriach. Rzecz jasna od dłuższego czasu gigant funkcjonuje także w Polsce, choć niestety nie widać, by był przesadnie popularny. Osobiście z Prime Video korzystam od niecałego roku i muszę uczciwie przyznać, że po wykupieniu subskrypcji zaskoczyłem się bardzo pozytywnie.

Nie dość, że serwis ma świetne produkcje oryginalne (od siebie polecam m.in. serial „Bosch” i „Fleabag”), to jeszcze posiada całą masę klasyków, których próżno szukać u konkurencji. To właśnie stare tytuły są siłą Amazon Prime Video — ta platforma jest wprost idealna dla osób, które chcą nadrobić kultowe seriale sprzed lat. Przykłady? Proszę bardzo.

1. Gdzie obejrzeć Dr House’a? Oczywiście, że na Prime Video

Dr House to mój ulubiony serial wszechczasów razem z Rodziną Soprano. Aktualnie w Polsce wszystkie osiem sezonów można obejrzeć tylko i wyłącznie w Amazon Prime Video. To absolutny klasyk, do dziś uważany przez wielu za telewizyjne arcydzieło. Produkcja opowiada o genialnym i charyzmatyczny, lecz uzależnionym od leków doktorze, który wraz ze swoim zespołem diagnozuje naprawdę trudne przypadki. W rolach głównych Hugh Laurie, Robert Sean Leonard i Omar Epps.

2. Gdzie obejrzeć Z Archiwum X? No właśnie – na Prime Video

„Z Archiwum X” to kolejny klasyk, który jest dostępny w naszym kraju tylko na Amazon Prime Video. Co ważne, mowa tu o wszystkich 11 sezonach. Serial opowiada o dwójce agentów FBI pracujących w wydziale zjawisk paranormalnych. Każdy odcinek przedstawia osobną historię. To jeden z tych seriali, które kiedyś wszyscy oglądali — lata temu był regularnie emitowany w polskiej telewizji. W rolach głównych David Duchovny, Gillian Anderson i Robert Patrick.

3. Jak The Office, to tylko na Amazon Prime Video

The Office to kolejny serial, który absolutnie ubóstwiam. Bez zaskoczenia, ten kultowy sitcom w Polsce można znaleźć tylko w ofercie Amazon Prime Video. Produkcja pokazuje funkcjonowanie oddziału sprzedającego artykuły papiernicze. Z pozoru brzmi nudno, ale to, co tam się wyprawia, wielu nie potrafi sobie nawet wyobrazić. The Office to przede wszystkim kapitalnie napisane postacie — zabawnych sytuacji jest tu co niemiara. W rolach głównych Steve Carrel, John Krasinski i Rainn Wilson.

Amazon Prime Video – czy warto wykupić subskrypcję?

Amazon Prime Video czy warto

Biblioteka Amazon Prime Video jest naprawdę pokaźna. Można w niej znaleźć ciekawe filmy, jak i wciągające seriale. Jak już jednak wspomniałem, siłą tej platformy są tytuły sprzed lat. Dlatego też polecam ją szczególnie miłośnikom starych seriali. Szczególnie, choć nie tylko — Prime Video to także cała masa stosunkowo nowych produkcji.

Zainteresowane osoby mogą skorzystać z 7-dniowego okresu próbnego. Po jego upływie trzeba się pogodzić z wydatkiem rzędu 25,99 zł miesięcznie. Na tle innych serwisów streamingowych nie jest to zła propozycja.

Amazon Prime VideoNetflixHBO GO
25,99 zł miesięcznieod 34 zł miesięcznie24,90 zł miesięcznie

Warto zaznaczyć, że oferta Amazon Prime Video jest uzależniona od lokalizacji. To z kolei oznacza, że w Polsce są inne filmy i seriale niż np. w Stanach Zjednoczonych. Można jednak przeglądać bibliotekę przeznaczoną dla innych krajów za pomocą odpowiedniego VPN-a.

Ostateczna opinia o Amazon Prime Video

Subskrypcja Amazon Prime Video nie kosztuje wiele, a sam serwis oferuje naprawdę dużo. Poza kapitalnymi tytułami w ofercie gigant ma też świetne aplikacje dostępne na wszystkich najważniejszych platformach (m.in. Androidzie, iOS-ie, Windowsie czy Smart TV). Warto jednak wspomnieć, że wiele produkcji dostępnych na Amazon Prime Video można oglądać tylko z napisami lub w oryginalnym wydaniu — lektor jest obecny stosunkowo rzadko. Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych może to być problemem.

Zobacz także: Gdzie leży fenomen Netflixa? Dlaczego platforma jest tak popularna?

W każdym razie, od siebie zdecydowanie polecam dać szansę tej platformie. Okres próbny można rozpocząć na oficjalnej stronie usługi. Co ważne, nie jest to w żaden sposób wiążące — po upływie tygodnia wcale nie trzeba przedłużać subskrypcji.

Sprawdź najnowsze wpisy