ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
horrory Netflix

Oto najlepsze horrory na Netflix – 10 filmów, na których strach się bać

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Jeszcze dwa dni do końca ferii, ale właściwie czy to ma znaczenie? Filmy, które znajdują się we wpisie to nie dzieła dla dzieci. Przed Wam najlepsze horrory na Netflix, które warto obejrzeć. Przy okazji sprawdźcie najlepsze komedie serwisu.

Zobacz także: Oto najczęściej streamowane seriale i filmy na Netflix i Disney+

Najlepsze horrory na Netflix

horrory Netflix

Przed Wami lista najlepszych horrorów na Netflix, oto i one:

Ash vs Evil Dead (Ash kontra Martwe zło) – Ash spędził ostatnie trzydzieści lat unikając odpowiedzialności, dojrzałości i strachu przed Martwym Złem. Niestety plaga Deadite zagraża całej ludzkości, a Ash staje się jedyną nadzieją, aby ocalić świat.

His House (Czyj to dom?) – ten nowy, wyjątkowy horror koncentruje się na parze uchodźców z Sudanu Południowego, którzy walczą o przystosowanie się do nowego życia w angielskim mieście, w którym pod powierzchnią czai się zło. To fascynujące przeplatanie się politycznych lęków z prawdziwymi obawami.

Nobody Sleeps In The Woods Tonight (W lesie dziś nie zaśnie nikt) – horror o grupie uzależnionych od technologii nastolatków. Młodzi ludzie idą do obozu, gdzie nie ma Internetu i stają w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa czającego się w lesie. Zapowiedź już zachęca do obejrzenia.

#Alive – ten wspaniały południowokoreański film o zombie, wyreżyserowany przez Cho Il-hyunga, przedstawia walkę streamera gry o przetrwanie, gdy jest zmuszony zostać sam w swoim mieszkaniu w Seulu. Wszystko to dzieje się podczas okrutnej zombie-apokalipsy.

In the Tall Grass (W wysokiej trawie) – Netflix w wielkim stylu wykorzystał studnię, którą jest Stephen King. Jednak dzięki adaptacji „W wysokiej trawie”, razem z Joe Hillem, możemy poznać także następne pokolenie autorów horrorów. Założenie jest proste: przechodnie są wzywani na rozległe pole wysokiej trawy przez ludzi błagających o pomoc, tylko po to, by nie mogli znaleźć drogi powrotnej.

Bird Box (Nie otwieraj oczu) – sensacja Netflixa, Bird Box podąża za niechętną przyszłą matką (Sandra Bullock), która jest zmuszona opiekować się dwójką małych dzieci. Ziemię nawiedziła niszczycielskia inwazja, która odbiera wszystkim zdolność widzenia.

The Binding (Więź) – to włoski film z 2020 roku w reżyserii Domenico Emanuele de Feudis, napisany przez Daniele Cosci. Odwiedzając matkę swojego narzeczonego w południowych Włoszech, kobieta musi odeprzeć tajemniczą i złowrogą klątwę mającą na celu pochwycenie jej córki.

Eli – Eli Miller to młody chłopiec cierpiący na rzadką chorobę, która powoduje silne reakcje alergiczne, zmuszając go do życia w odzieży ochronnej. W nowym domu chłopiec jest szczęśliwy, jednak jego radość jest krótkotrwała, gdy zaczyna doświadczać zjawisk nadprzyrodzonych. Rozpoczyna też terapie, które są potwornie bolesne.

The Ritual (Rytuał) – fabuła koncentruje się na grupie byłych przyjaciół z college’u, którzy planują ucieczkę. Ta wkrótce zmienia się w przerażającą wyprawę. Potwory i introspektywna psychologiczna podróż sprawiają, że film jest świetny.

Under the Shadow – politycznie kusząca, opowieść o stłumionych duchach wypuszczonych na świat. Historia Babaka Anvari, której akcja toczy się w latach 80., zaczyna się od niezbyt zaskakującej, a mimo to irytującej sceny: Shideh odmawia się ponownego wstępu na studia medyczne z powodu jej lewicowych skłonności podczas wojny iracko-irańskiej. Tajemnicze wydarzenia, w tym narastające szaleństwo i choroba córki Shideh, są obwiniane o przybycie legendarnego Dżina, demonicznej siły o wielkiej mocy.

Źródło: collider, ign, film.avclub

Sprawdź najnowsze wpisy