Apple uruchamia bardzo dalekosiężny projekt Racial Equity and Justice Initiative, aby rzucić wyzwanie rasizmowi i zwiększyć równość rasową w Stanach Zjednoczonych. Firma wyda na ten cel $100 milionów dolarów, a całość obejmuje pierwsze w swoim rodzaju centrum edukacyjne dla HBCU oraz Apple Developer Academy w Detroit. Te informacje zostały podane dzisiaj w telewizji CBS. Jeżeli spodziewaliśmy się dzisiaj konkurenta Facebooka, to możemy być rozczarowani, choć to co planuje firma może mieć ogromny wpływ. Apple chce zwalczyć rasizm, wydając spore sumy i obiecując ciekawe inicjatywy.

Zobacz także: Rynek komputerów radzi sobie świetnie, a MacBooki z M1 są hitem

Apple chce zwalczyć rasizm – znamy ogromny plan firmy

Tim Cook ogłosił dzisiaj cały zestaw dużych projektów w ramach wartej $100 inicjatywy na rzecz równości rasowej i sprawiedliwości (REJI), które mają pomóc w zniesieniu barier utrudniających korzystanie z możliwości i zwalczaniu niesprawiedliwości, z jakimi borykają się społeczności o różnych kolorach skóry. Te dalekowzroczne i kompleksowe wysiłki obejmują Propel Center, pierwsze tego rodzaju globalne centrum innowacji i nauki dla szkół i uniwersytetów (HBCU), akademię programistów Apple wspierająca programowanie i edukację techniczną dla studentów w Detroit oraz finansowanie kapitału podwyższonego ryzyka dla przedsiębiorców. 

Apple rasizm

Zobowiązania Apple w ramach REJI mają na celu poszerzenie możliwości czarnoskórej społeczności w Stanach Zjednoczonych i pomoc w budowaniu nowej generacji liderów.

„Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za pilną pracę nad budowaniem bardziej sprawiedliwego świata – a te nowe projekty są wyraźnym sygnałem trwałego zaangażowania Apple” – powiedział Tim Cook, dyrektor generalny firmy. „Rozpoczynamy najnowsze inicjatywy REJI z partnerami z wielu różnych branż i środowisk – od uczniów po nauczycieli, programistów, przedsiębiorców i organizatorów społeczności po rzeczników wymiaru sprawiedliwości – współpracując, aby wzmocnić społeczności, które poniosły ciężar rasizmu i dyskryminacji dla zbyt długo. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy pomóc urzeczywistnić tę wizję i dopasować nasze słowa i czyny do wartości równości i integracji, które zawsze ceniliśmy w Apple ”.

Apple daje szansę czarnoskórym deweloperom

Apple Developer Academy w Detroit będzie pierwszą tego rodzaju akademią w Stanach Zjednoczonych, podała firma w komunikacie prasowym, po wcześniejszym partnerstwie przy podobnym programie we Włoszech. Akademia koncentruje się na młodych czarnoskórych przedsiębiorcach, twórcach i programistach i będzie oferować szkolenia w zakresie tworzenia aplikacji na iOS. Plan jest taki, aby zaoferować krótszy, 30-dniowy program, który zapozna studentów z tym, co to znaczy być programistą, a następnie zaoferuje intensywny program, trwający od 10 do 12 miesięcy, który ma pomóc początkującym programistom zdobyć odpowiednie umiejętności potrzebne do uzyskania technologii pracę lub założyć własną firmę.

Apple rasizm

Dzisiejsze oświadczenia są częścią zobowiązania Apple w wysokości $100 milionów, które Apple podjęło w czerwcu 2020 roku, gdy firmy w Stanach Zjednoczonych zaczęły zastanawiać się, jak lepiej zwalczać rasizm po śmierci George’a Floyda i protestach przeciwko brutalności policji. Wiceprezes Apple, Lisa Jackson, została odpowiedzialna za inicjatywę, która miała „rzucić wyzwanie systemowym barierom możliwości i godności, które istnieją dla społeczności kolorowych, a zwłaszcza dla społeczności czarnej” – powiedział wówczas dyrektor generalny Apple, Tim Cook.

Źródło: Apple, The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)