ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Moflin

Moflin to niesamowite, przytulne i słodkie zwierzątko, które jest robotem

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Targi CES nie są może najważniejszym wydarzeniem technologicznym roku, jednak przyciągają uwagę ze względu na interesujące projekty. Jednym z nich jest Moflin. Niesamowite zwierzątko, które jest robotem.

Zobacz także: Jakie filmy i seriale obejrzeć w serwisie Netflix w 2021 roku?

Moflin – niesamowity zwierzak

MOFLIN to zwierzak AI stworzony z zupełnie nowej koncepcji. Posiada zdolności emocjonalne, które ewoluują jak w przypadku żywych zwierząt. Dzięki ciepłemu miękkiemu futerku, słodkim dźwiękom i uroczemu sposobowi bycia, to zwierzątko naprawdę można pokochać.

Twórcy zainspirowali się naturą i opracowali unikalny algorytm, który pozwala MOFLIN uczyć się i rozwijać, stale wykorzystując swoje interakcje do określania wzorców i oceny otoczenia. To wszystko odbywa się dzięki zainstalowanym czujnikom. MOFLIN wybierze spośród nieskończonej liczby kombinacji wzorów mobilnych i dźwiękowych, aby odpowiedzieć i wyrazić swoje uczucia, które towarzyszą danej chwili. Człowiek ma mieć takie odczucia, jakby wchodził w interakcję z żywym zwierzakiem.

Ten sympatyczny zwierzak jest przeznaczony nie tylko dla określonych grup wiekowych, takich jak dzieci i dorośli, ale także do codziennych scenariuszy, w których potrzebne jest pocieszenie człowieka w trudnych chwilach.

Kampania na Kickstarterze

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że projekt jest bardzo niszowy. Jednak jeśli spojrzymy na Kickstarter, to dojdziemy do innych wniosków. MOFLIN został bowiem wsparty w kwocie ponad  600 000 dolarów. Tak wiele osób chciało mieć pewność, że projekt przejdzie od koncepcji do rzeczywistości.

Początkowy model koncepcyjny nie zawiera kilku funkcji. Przykładowo, nie można w nim zaktualizować oprogramowania online. Jednak wraz ogromnym sukcesem kampanii na Kickstarterze, twórcy planują wprowadzić dalsze zmiany, aby ostatecznie zapewnić wiele rodzajów usług i funkcji, które pomogą ludziom w ich codziennym życiu.

Twórcy realizowali koncepcję prostego doświadczenia użytkownika. Aby doładować zwierzaka, stworzyli domek dla ptaków podobny do bezprzewodowego urządzenia ładującego, w którym po prostu umieszczasz MOFLIN i zaczyna się ładować. Gdy stworek jest w pełni naładowany, ładowanie automatycznie się zatrzyma. Podczas gdy MOFLIN ładuje się i śpi, wydaje również słodkie dźwięki i drobne reakcje, zupełnie jak robiłoby to prawdziwe śpiące zwierzę.

Harmonogram

Projekt ten powstał dzięki partnerstwu między Vanguard Industries a działem R&D dużej firmy. Od samego początku pomysłodawcy chcieli stworzyć coś, co wydawałoby się prawdziwe, urocze i w stylu „Kawaii”.

Po przeglądzie wewnętrznym w listopadzie 2019 roku, MOFLIN został pokazany na Web Summit w Lizbonie w Portugalii. W lipcu 2020 r. rozpoczęła się kampania na Kickstarterze dla modelu koncepcyjnego. Celem twórców jest pomyślne dostarczenie pierwszego produktu w marcu 2021 r. Jeśli chcesz kupić MOFLIN, to udaj się na stronę Kickstartera, gdzie możesz złożyć zamówienie za około 400 USD. Oczekuje się, że zwierzaki zaczną być wysyłane latem tego roku.

Źródło: ces, kickstarter, techradar, engadget

Sprawdź najnowsze wpisy