ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Netflix usunięte

Netflix w 2021 roku – jakie filmy i seriale warto obejrzeć?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Pandemia trwa w najlepsze, do szkół wracają tylko dzieci uczęszczające do klas I-III. Jest to zatem świetny moment na nadrobienie serialowych i filmowych zaległości. Netflix w 2021 roku oferuje jeszcze więcej do obejrzenia.

Zobacz także: Oto aplikacje, które pobrałem w 2020 roku – polecam je każdemu

Netflix w 2021 roku

Netflix w 2021 roku

Oto filmy, które warto obejrzeć w 2021 roku:

  • Pretend It’s a City – to wyreżyserowany przez Martina Scorsese serial dokumentalny o Fran Lebowitz. Składa się on z siedmiu odcinków, które opowiadają o życiu słynnej nowojorskiej pisarki i mówczyni. Jest to swojego rodzaju przewodnik po mieście oczami prawdziwych mieszkańców. Serial jest dostępny od 8 stycznia.
  • Cobra Kai (trzeci sezon)  – jest to pewnego rodzaju reanimacja filmu „Karate Kid” z 1984 roku. Netflix nabył prawa do pierwszych dwóch sezonów, które zadebiutowały na YouTube. Gigant dodał te sezony do serwisu w sierpniu 2020 r. Trzeci sezon jest pierwszym, który zadebiutował w serwisie Netflix, gdzie przez długi czas zajmował pierwsze miejsce w rankingu popularności platformy.
  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer – jak sama nazwa wskazuje w filmie jest bardzo wiele morderstw. Film opowiada o szaleństwie zabijania popełnionym przez Richarda Ramireza, który sprawił, że śledczy byli zakłopotani przez ponad rok. Seria morderstw i napaści na tle seksualnym początkowo wydawała się całkowicie oderwana od rzeczywistości. Warto obejrzeć ten 4-odcinkowy serial dokumentalny.
  • History of Swear Words – Nicolas Cage jest gospodarzem tego żartobliwego filmu dokumentalnego o etymologii i lingwistyce przekleństw. Serial łączy w pary wywiady z ludźmi ze środowiska akademickiego, którzy studiowali te historie i komikami, którzy ważą słowa. Seria jest zdecydowanie bardziej rozrywkowa niż edukacyjna, ale jest też intrygującym eksperymentem polegającym na mieszaniu kultury wysokiej i niskiej.
  • The Magicians (piąty sezon) – to amerykański serial fantasy, który został wyemitowany na Syfy i jest oparty na powieści Lwa Grossmana z 2009 roku pod tym samym tytułem. Michael London, Janice Williams, John McNamara i Sera Gamble pełnią rolę producentów wykonawczych. W maju 2015 roku złożono zamówienie na 13 odcinków na pierwszy sezon, a premiera serialu miała miejsce 16 grudnia 2015 roku.
  • The Minimalists: Less Is Now – jeśli interesujesz się kulturą i rozrywką związaną ze stylem życia prawdopodobnie już całkiem dobrze znasz minimalizm. Pod tym względem nowy film dokumentalny Netflix The Minimalists: Less Is Now – nie wnosi niczego nowego. Jednak jest to interesujące spojrzenie na minimalizm. Serial ten stanowi pewną dawkę inspiracji, która mówi o tym, żeby nie żyć życiem konsumpcjonisty.
  • Catch Me If You Can – to jeden z najlepszych filmów Stevena Spielberga, w którym gra świetny Leonardo DiCaprio. Gra on Franka Abagnale Jr., mężczyznę, który w wieku 19 lat został zawodowym oszustem, zarabiając miliony dolarów, podróżując po całym świecie. Jest zabawny, lekkomyślny i zaskakujący. Jednak Catch Me If You Can to poruszająca historia ojca i syna, którą warto obejrzeć (od 16 stycznia).

Źródło: collider, huffpost, indiewire

Sprawdź najnowsze wpisy