Playstation 5 to prawdziwy hit. Konsoli często brakuje w sklepach, a fani tygodniami muszą czekać, aby kupić swój egzemplarz. Nie dziwię się, wystarczy przeczytać recenzję Kacpra, aby przekonać się, że to urządzenie jest naprawdę mocarne. Do tego można na nim zagrać w tytuły często niedostępne na innych konsolach. Sony właśnie ogłosiło nowe gry na Playstation 5 i kilka terminów premier.

Zobacz także: Oto aplikacje, które pobrałem w 2020 roku i polecam każdemu

Ekskluzywne nowe gry na Playstation 5

Podczas targów CES, Sony ujawniło kilka ekskluzywnych tytułów, które trafią tylko na Playstation 5. Wśród nich znalazły się te zaplanowane na 2021 rok:

nowe gry na playstation 5 ratchet
  • Ratchet i Clank: Rift Apart – jest to gra przygodowa, w której użytkownik skacze po różnych wymiarach Ratchetem i Clankiem. Bohaterowie mierzą się ze złowrogim imperatorem z innej rzeczywistości. Zadaniem gracza jest przeskakiwać pomiędzy pełnymi akcji światami z niesamowitą prędkością. Dysponują oni szalonym arsenałem. Wszystko to jest opatrzone niesamowitą grafiką. Gra została stworzona od zera przez docenione studio Insomniac Games i sprawi, że działania na ekranie dosłownie ożywają, dzięki kontrolerowi bezprzewodowemu DualSense.
  • Horizon: Forbidden West – Aloy wyrusza na Zakazany Zachód – majestatyczne, ale niebezpieczne pogranicze, które skrywa tajemnicze nowe zagrożenia. Jej zadaniem jest odkrywać dalekie krainy, walczyć z większymi i bardziej niesamowitymi maszynami i poznać nowe plemiona, po powrocie do postapokaliptycznego świata Horizon w dalekiej przyszłości. Kraina umiera, a życie na Ziemi może czekać kolejna zagłada i nikt nie wie, dlaczego tak się dzieje. To Aloy musi odkryć tajemnicę tych zagrożeń i przywrócić porządek oraz równowagę w świecie.

Wiemy także, że kilka gier dostało już terminy premier np.

Kena
  • Kena: Bridge of Spirits ma się ukazać w marcu – fabularna grza akcji i przygody, rozgrywająca się w czarującej krainie, pełnej eksploracji i dynamicznej walki. Jako Kena, młoda przewodniczka dusz, ruszasz do opuszczonej wioski w poszukiwaniu świętej kaplicy w górach. Musisz znaleźć i rozbudować zespół malutkich dusz, zwanych Rotami, które zachowują równowagę w świecie, rozkładając zmarłych i wywołując gnicie elementów żywych. Możesz rozszerzać zdolności swoich towarzyszy, tworzyć nowe sposoby manipulowania otoczeniem i odkrywać tajemnice zapomnianej społeczności, ukrytej w potężnym lesie, w którym uwięzione są błąkające się dusze.
  • Little Devil Inside pojawi się w czerwcu – to nadchodząca przygodowa gra akcji opracowana i opublikowana przez Neostream Interactive. Tryby gry dla jednego gracza i kooperacji dla wielu graczy śledzą życie zawodowe i osobiste odkrywców poszukujących potworów i nadprzyrodzonych wydarzeń w świecie inspirowanym XIX wieku.
  • Solar Ash zaplanowano na lipiec – to druga gra prowadzonego przez reżysera Alxa Prestona studia Heart Machine, które na swoim koncie nagradzaną grę Hyper Light Drifter z 2016 r. Gracze będą przemierzali surrealistyczny, żywy i mocno stylizowany świat pełen szalonych podróży z oszałamiającą prędkością, ujmujących postaci i starć z potężnymi wrogami. Pustka wzywa…
  • Stray – zadebiutuje w październiku – zagubiony, samotny, oddzielony od rodziny kot musi rozwikłać starożytną tajemnicę, aby uciec z zapomnianego cybermiasta i odnaleźć drogę do domu. Stray to gra przygodowa z widokiem zza pleców postaci osadzona w zalanych neonowym światłem zaułkach podupadłego cybermiasta i ponurych mrokach odpychających podziemi.  Spoglądaj na świat oczami zagubionego kota i korzystaj z otoczenia w figlarny sposób.
  • Ghostwire Tokyo zaplanowano na październik – Po tym, jak 99% populacji miasta zniknęło, Tokio zostaje zaatakowane przez zabójcze siły nadprzyrodzone. Użyj potężnego arsenału zdolności widmowych, aby walczyć z paranormalnym zagrożeniem i odkryj tajemnicę masowych zniknięć. Tango Gameworks wykorzystuje moc i szybkość konsoli PlayStation 5, aby stworzyć przepiękną, nadprzyrodzoną wersję Tokio jakiej jeszcze nie widziano, korzystając z niepowtarzalnych wrażeń dotykowych dla każdej umiejętności i czynności postaci, wykorzystując kontroler bezprzewodowy DualSense oraz zaawansowany dźwięk przestrzenny 3D, które całkowicie zanurzają gracza w złowrogim mieście. Tutaj na każdym rogu czai się niebezpieczeństwo.

Inne tytuły na PS5

Hitman 3 nowe gry na playstation 5

Oczywiście należy mieć na uwadze, że wyżej wymienione terminy mogą się zmienić w najbliższej przyszłości. Kolejne dwa tytuły, na które mogą liczyć właściciele PS5, to Hitman 3, który zadebiutuje 20 stycznia i Returnal, który pojawi się 19 marca.

Jeżeli chodzi o bardziej odległe premiery, Project Athia od Square Enix zostanie wydany w styczniu 2022 roku, a Pragmata firmy Capcom pojawi się na PS5 dopiero w 2023 roku.

Źródło: playstation, techradar

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.