Nintendo Switch to prawdziwy hit. Konsola sprawdza się w szczególności w rozgrywce wieloosobowej. Jego przenośność i mobilność jest również dużym atutem. Nie dziwię się, że różne firmy próbują kopiować ten pomysł na różne sposoby. Teraz przyszedł czas na Lenovo. Jednak zanim zobaczycie propozycję od tego producenta, przypomnijmy sobie przenośny pecet Alienware UFO z zeszłego roku.

Propozycja Lenovo nie jest pierwsza – poznajcie Alienware UFO

Dell Concept UFO CES 2020

Od ponad dwóch lat jestem zadowolonym właścicielem Nintendo Switch. To, co pokazał Alienware (Dell) w 2020 roku wzbudziło moją niesamowitą ekscytację! Firma zaprezentowała pełnoprawny komputer do grania z systemem Windows 10, skurczony do małej wielkości, z odłączanymi kontrolerami i stacją dokującą do podłączenia go do telewizora lub monitora. Koncepcja UFO składa się z czterech części: istnieje jednostka „główna”, która ma ośmiocalowy wyświetlacz o rozdzielczości 1200 p, baterii oraz całego sprzętu przetwarzającego w tym karty graficznej. Istnieją dwa kontrolery, które mocują się poprzez solidny system szyn magnetycznych. Jest też jednostka „hub” podobna do uchwytu kontrolera Joy-Con, która umożliwia połączenie dwóch oddzielnych połówek w jeden kontroler do grania. Porty USB-C znajdują się zarówno na górze, jak i na dole UFO, które można wykorzystać do ładowania urządzenia, jak i podłączenia go do zewnętrznego monitora. Biorąc pod uwagę, że koncepcja UFO działa na zwykłym systemie Windows 10, można także użyć tych portów do podłączenia myszy i klawiatury w celu użycia ich do tradycyjnej obsługi komputera.

Zobacz także: Te aplikacje znikną z Windows 10

Przenośny pecet Lenovo LaVie Mini

przenośny pecet Lenovo LaVie Mini

Urządzenie Lenovo o nazwie LaVie Mini to póki co oczywiście tylko prototyp. Powstał on na bazie współpracy spółki z firmą NEC. Z prototypami różnie bywa, niektóre trafiają na rynek, inne nie. Jednak w tym wypadku nie zdziwiłbym się, gdyby ostatecznie projekt trafił do klientów. Lenovo lubi wprowadzać nowinki jako pierwsze, za przykład może posłużyć urządzenie ThinkPad X1 Fold będące pierwszym na rynku składanym laptopem.

Oto, co znajdzie się w LaVie Mini:

  • 8-calowy wyświetlacz 1200p,
  • procesor Tiger Lake Intel Core i7 z grafiką Iris Xe,

Póki co nie wiemy więcej na temat urządzenia. Jeśliby jednak trafiło na rynek, to zarówno kontroler do gier, jak i stacja dokująca podłączona do złącza HDMI są uważane przez Lenovo jako opcjonalne akcesoria. To oznacza, że sam produkt jest zasadniczo 8-calowym laptopem. Przyznam, że bardziej podoba mi się zeszłoroczna koncepcja Della.

Czemu lub komu mają służyć takie urządzenia?

Oczywiście mają służyć graczom. Mam wątpliwości, czy będzie można na nich zagrać w najnowsze gry np. Cyberpunk 2077. Jednak nie wszystkie tytuły wymagają gigantycznej mocy. Na tego typu sprzęcie z Windowsem można włączyć aplikację Steam i cieszyć się z dostępu do gigantycznej bazy gier, których nie „odpalimy” na Switchu czy innych konsolach. Przenośność i mobilność to również duże atuty tego typu sprzętu. Dyskusyjna pozostaje kwestia działania na jednym ładowaniu, ale zawsze można ze sobą mieć powerbank.

Źródło: techradar

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.