Lustra

 

W epoce kiedy nie było jeszcze Windows 7, czterordzeniowych procesorów w komputerach, no i oczywiście smartfonów, dla zabicia czasu grało się w kilka na pozór prostych gierek. Chciałbym zaprezentować wam dzisiejsze spojrzenie na gry z gatunku „luster”. Celem naszej rozgrywki jest doprowadzenie promienia czy lasera za pomocą systemu zwierciadeł, do określonego punktu. Zapraszamy!

 

Lazors

 

Lazors

 

Gra oferuje aż 230 różnych poziomów zróżnicowanych pod względem trudności. Ma przyjemną dla oka grafikę. Nie jest to może majstersztyk ale nikt nie powinien narzekać. Tutaj rolę luster pełnią kwadraty, które możemy dowolnie przenosić na zdefiniowane pola. W zależności od typu lustra w różny sposób załamuje ono światło. Gra jest w pełni darmowa, nie posiada nawet reklam a jedyną formą mikropłatności jest możliwość dokupienia dodatkowych podpowiedzi. Nie jest to jednak inwazyjne i dopóki nie zechcemy sami ich dokupić, gra nie będzie nas niepokoić.

 

[app]net.pyrosphere.lazors[/app]

 

 

Laser Logic 3D

 

Laser Logic 3D Laser Logic 3D Laser Logic 3D

 

Jedna z trudniejszych gier tego typu. Naszym zadaniem jest takie poprowadzenie promienia aby zniszczył wszystkie cele na planszy. Gra dodaje jednak trzeci wymiar i trzeba pamiętać o wysokości ustawianego lustra i lasera. Grafika jest bardzo prosta, jednak nie powinno to przeszkadzać w trakcie rozgrywki. Niestety jak to bywa w darmowych produkcjach gra posiada dość irytujące reklamy. W trakcie rozgrywki czasem pojawia się baner reklamowy na dole ekranu a w menu wyskakuje okno z reklamami innych aplikacji. Za niecałe 9 zł możemy się na szczęście ich pozbyć. Tu także system podpowiedzi jest płatny. Gra w trudniejszych planszach wymaga skupienia i rozwiniętej wyobraźni przestrzennej. 45 poziomów wystarczy na kilka godzin dobrej rozrywki.

 

[app]com.andruids.laserlogic[/app]

 

God of Light

 

God of Light

God of Light

God of Light

 

Tutaj rozgrywka jest odrobinę inna. Na początku otacza Nas ciemność i dopiero po wystrzeleniu promienia rozświetla się część terenu. Naszym zadaniem jest odnajdywanie kolejnych luster zmieniając ich kat lub położenie nachylenia i doprowadzenie promienia do ostatniego punktu. Po drodze możemy zebrać trzy gwiazdki które dają nam bonus do wyniku końcowego. Podsumowanie skończonego poziomu do złudzenia przypomina gry z serii Angrybirds. Bajkowa grafika jest przyjemna dla oka, sterowanie nie nastręcza większych trudności. Aby odblokować dodatkowe światy możemy zakupić je wewnątrz darmowej wersji lub Sklepie Play od razu kupić pełną wersję. Gra nie posiada reklam podczas rozgrywki, czasem pojawiają się w menu głównym lub między planszami. Po ukończonym poziomie często pojawia się pytanie czy chcemy zobaczyć film reklamowy w zamian za darmowego motylka – czyli podpowiedź. 125 poziomów w pełnej wersji zapewni nam godziny dobrej rozrywki. Dostępna jest nawet wersja na Android TV.

 

[app]com.playmous.godoflight[/app]

[app]com.playmous.godoflightHD[/app]

 

Podsumowanie

 

Przez kilkanaście lat koncepcja gier tego typu znacznie się rozrosła. Dodano nowe rozwiązania jedna cel zawsze pozostaje ten sam. A Wy macie jakieś wspomnienia ze starych gierek? Zapraszam do podsyłania propozycji na adres [email protected]

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Melerski