Pixel 4 był przeciętnym urządzeniem. Smartfon miał świetny aparat i wyjątkowo krótki czas działania na jednym ładowaniu. Innowacyjny miał być tzw. Projekt Soli zamontowany w urządzeniu. Funkcja ta okraszona marketingowym sloganem „Motion Sense” miała na celu rozpoznawanie gestów użytkownika wykonywanych nad urządzeniem. To okazało się wyjątkowym kitem. Funkcja nie powróciła do Pixela 5, ale być może pojawi się w nowym Google Nest Hub, tylko po co?

Motion Sense wyjątkowym kitem

Google twierdziło, że radar i towarzyszące mu oprogramowanie mogą „śledzić ruch submilimetrowy z dużą prędkością i z dużą dokładnością”. Niestety technologia ta działała z różną skutecznością. Promowana była głównie gestami np. odrzucania połączeń czy zmiany odtwarzanego utworu. Wystarczyło machnąć dłonią nad telefonem.

Motion Sense Pixel 4

Problemem Motion Sense jest to, że funkcja nie działa tak dobrze, jak powinna, a nawet kiedy działa, to czy przypadki jej użycia to nie zwykła fanaberia? Przecież to samo i niejednokrotnie szybciej można zrobić przesuwając palcem po ekranie, a nie trudząc się wykonując akrobacje dłońmi. Wszystkie dostępne zastosowania są interesującymi pomysłami, ale w rzeczywistości wykonywanie gestów po prostu trwa dłużej. W końcu, jeśli Twój telefon jest wystarczająco blisko, aby móc rozpoznać gesty dłoni, jest w zasięgu ręki! Prawdopodobnie też w wielu przypadkach jest trzymany drugą ręką.

Motion Senes w nowym Google Nest Hub?

Wygląda na to, że Google się nie poddaje i technologia wkrótce zagości na Google Nest Hub. Jak wskazuje 9to5Google, Google zarejestrowało „urządzenie interaktywne” w FCC. Oznaczenie jest podobne do tych, które Google używa do innych inteligentnych urządzeń, takich jak oryginalny Nest Hub, Nest Hub Max, Nest Mini, Nest Wifi i Nest Audio.

Google Nest Hub

Urządzenie ma pojawić się z funkcją Zigbee – popularny standardu sieci inteligentnego domu – a także Projekt Soli. Ta technologia pojawiła się już wcześniej w inteligentnych urządzeniach domowych Google, np. we wprowadzonym w zeszłym roku termostacie Nest klasy podstawowej, który wykorzystuje tę technologię do wykrywania użytkowników w pobliżu.

Zgodnie z dokumentacją FCC nieznane inteligentne urządzenie ma ten sam, szerszy zakres częstotliwości 58-63,5 GHz, co Pixel 4, który w przeciwieństwie do termostatu Nest wykorzystał technologię Soli do gestów Motion Sense. Łatwo sobie wyobrazić, że Google użyje technologii radarowej do wykonywania gestów ruchu w nowej wersji swojego mniejszego Nest Hub, w którym brakuje zintegrowanej kamery.

Wreszcie, Nest Hub to jeden z najstarszych produktów inteligentnego domu Google (wprowadzony na rynek w październiku 2018 r.).

Zobacz także: Jak wygląda AppGallery w codziennym użytkowaniu?

Na co komu Motion Sense w Google Nest Hub?

Posiadam Google Nest Hub od kilku tygodni. Asystent Google w języku angielskim sprawuje się na nim bardzo dobrze. Przyznam, że sporadycznie dotykałem ekran urządzenia, ponieważ wszystkie komendy wydaję głosowo. Nie rozumiem też, dlaczego miałbym też specjalnie podchodzić i machać ręką przed tak małym urządzeniem – no chyba, że Google mnie zaskoczy. Śmiem jednak wątpić, po tym, co zobaczyłem w Pixelu 4.

Źródło: theverge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.