ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nowości Apple

Nie tylko AirTags – okulary AR oraz inne nowości Apple na 2021 rok

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Analityk Ming-Chi Kuo, opublikował dziś szeroko zakrojony nowy raport koncentrujący się na tym, czego można oczekiwać od Apple w 2021 roku. Twierdzi on, że firma wypuści swoje pierwsze urządzenie AR w tym roku wraz z wyczekiwanym akcesorium do śledzenia AirTag. To jednak nie wszystkie nowości Apple.

Zobacz także: Świetna decyzja Apple – iPhone 12 5G bije smartfony Samsunga

Nie tylko AirTags – okulary AR oraz inne nowości Apple na 2021 rok

Na temat tego akcesorium krążą plotki od ponad roku i pomimo wielu raportów sugerujących wydanie, Apple milczał ona temat losów tego produktu. Niemniej jednak Kuo w dzisiejszym raporcie potwierdza istnienie AirTags, sugerując, że długo oczekiwany lokalizator przedmiotów zostanie wydany w 2021 roku. Oczekuje się, że AirTags będą konkurencją w stosunku do akcesoriów śledzących, takich jak Tile. Użytkownicy będą mogli podłączyć urządzenie do czegoś takiego jak plecak i zlokalizować go w aplikacji Lokalizator na iPhone, iPadzie czy Macu.

Gdzie indziej Kuo twierdzi, że Apple wypuści jakieś urządzenie do rzeczywistości rozszerzonej w 2021 roku. Szczegóły tutaj są niejasne, ale analityk wcześniej powiedział, że pierwsza generacja okularów AR będzie w dużym stopniu uzależniona od iPhone’a. Zapewne zobaczymy tutaj podobny rozwój produktu, jak w przypadku Apple Watch. Smartwatch dopiero niedawno został pozbawiony opieki telefonów z Cupertino. 

Nowości Apple

Kuo informował w przeszłości, że okulary AR będą zasadniczo działać jako wyświetlacz tylko z rzeczywistymi usługami obliczeniowymi, renderowaniem, łącznością internetową i usługami lokalizacyjnymi pochodzącymi ze smartfona.

Apple kontynuuje wprowadzanie własnych procesorów, ale nie tylko

Jeśli chodzi o pozostałą ofertę produktów z Cupertino, analityk twierdzi, że firma będzie kontynuować przechodzenie na własne procesory „M” dla komputerów Mac w tym roku. Kolejnym nowym rozwiązaniem będą również na wyświetlacze mini LED we wszystkich wersjach iPada Pro i komputer Mac. Tim Cook i jego koledzy wypuszczą przeprojektowane 14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro w 2021 roku, oba z nową technologią wyświetlania układam „M” wewnątrz.

Jeśli chodzi o iPada, oczekujemy się, że 12,9-calowy Pro będzie pierwszym tabletem, który wprowadzi zmianę na technologię wyświetlacza mini LED, a raporty wskazują, że może on zostać ogłoszony w pierwszym kwartale 2021 roku. Nie wiemy jednak co stanie się z 11-calową wersją urządzenia. Czy doczeka się ona zmiany później, lub być może zupełnie nowego formatu. Obecny wydaje się zbyt zbliżony do 10,9-calowego iPada Air. 

Kuo potwierdza również, że nowe słuchawki AirPods są w drodze. Mówi się, że AirPods Pro Lite zastąpią standardowy model w ofercie Apple. Miałyby one wygląd podobny lub identyczny do obecnego modelu Pro. Oznacza to, że ​​byłyby douszne i prawdopodobnie miały różne rozmiary końcówek dousznych w pudełku. W takim wypadku akcesorium mogłoby znacznie lepiej spełniać potrzeby dużej grupy użytkowników. 

Źródło: 9to5mac

Sprawdź najnowsze wpisy