ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Fantastyczna trójka Android.com.pl: Agregatory newsów

Autor: Arkadiusz Melerski Kategoria: Aplikacje
Agregatory

Każdy z nas na co dzień szuka najnowszych wieści z dziedzin, które są w obrębie naszych zainteresowań. Dobrym przykładem jest odwiedzanie naszego portalu w poszukiwaniu najnowszych wieści ze świata Androida. Otwieranie wielu kart może być męczące, a na pewno zabiera wiele czasu. Z pomocą przychodzą nam agregatory newsów. Dzięki nim w jednym miejscu mamy wszystkie potrzebne informacje oraz natychmiastowy dostęp. Nie trzeba także czekać na załadowanie strony. W zestawieniu brałem pod uwagę agregatory, do których możemy swobodnie dodać np. nasz portal. Przedstawiamy Wam trzy najlepsze agregatory newsów!

Kiosk Play

kiosk

Następca aplikacji Google Currents. Oprócz podstawowej funkcjonalności jak dodawanie przez nas źródeł, aplikacja posiada również sortowane tematycznie aktualności z wbudowanych źródeł. W zakładce Moje Biblioteki możemy otworzyć dodane przez  Nas portale. Funkcja Czytaj teraz zbiera wszystkie aktualności z wbudowanych źródeł i wyświetla artykuły w poszczególnych kategoriach. Nie zabrakło także opcji zapisywania kanałów do późniejszego odczytu bez dostępu do sieci. Program działa szybko i sprawnie. Oprócz wbudowanej listy możemy dodać kanał RSS co daje nam prawie nieograniczone możliwości. Dużą wadą programu jest podwójne wczytywanie głównego zdjęcia

[app]com.google.android.apps.magazines[/app]

gReader

gReader

Główną zaletą tej aplikacji jest szybkość działania. Interfejs działa bardzo płynnie, obrazy ładują się sprawnie. Nie ma tu żadnych udziwnień, wprowadzamy interesujące nas portale i otrzymujemy zgrabną listę wczytanych artykułów razem z miniaturką głównego zdjęcia. Nie brakuje trybu offline. W porównaniu do innych aplikacji mamy tu możliwość wyboru kilku wariantów kolorystycznych aplikacji. Dużą zaletą jest bezpośredni dostęp do komentarzy z poziomu aplikacji. Na stronie prezentującej artykuł mamy możliwość zmiany sposobu wyświetlania na widok z przeglądarki www. Jedyną denerwującą rzeczą jest pasek reklam pojawiający się w darmowej wersji.

[app]com.noinnion.android.greader.reader[/app]

[app]com.noinnion.android.greader.readerpro[/app]

Feedly

Feedly

Jedna z najlepszych aplikacji do agregowania newsów. Podstawowa funkcjonalność nie odbiega od standardu. Wystarczy wpisać adres interesującego nas portalu lub wybrać stronę spośród wbudowanych kategorii. Niestety tutaj możemy się trochę zawieść. Proponowane witryny głównie są w języku angielskim, więc dla dużej grupy użytkowników funkcja będzie nie przydatna. Sposób prezentowania treści jest bardzo atrakcyjny. Domyślnie podgląd pierwszego artykułu wyświetlany jest w pełnym oknie. Przesunięcie go w górę ukazuje nam listę kolejnych wpisów.  Aplikacja posiada także bogate opcje dzielenia się czytanymi informacjami, dodanie go do swojego twittera czy oznaczanie wpisów jako nieprzeczytane i przeczytane.

[app]com.devhd.feedly[/app]

Podsumowanie

Agregatory newsów nie różną się znacząco pomiędzy sobą, najczęściej są to zmiany czysto kosmetyczne. Każdą z wyżej wymienionych aplikacji serdecznie polecam. Każda powinna spełnić Wasze oczekiwania. Zapraszam do podsyłania propozycji na adres [email protected]

Sprawdź najnowsze wpisy