Grudzień się skończył i powoli wychodzimy ze świątecznego nastroju – jednym z efektów tego procesu jest fakt, że Polacy sprzedają nietrafione prezenty, które znaleźli pod choinką. Warto zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju podarunki szczególnie często są wystawiane na sprzedaż. Pomijając zwykłą ciekawość, taka wiedza przyda nam się przy okazji kolejnych świąt – będziemy wiedzieli, jakich prezentów lepiej nie kupować, jeśli nie mamy pewności, czy spodobają się obdarowanemu.

Ekspresy do kawy i odkurzacze to nietrafione prezenty, które Polacy sprzedają szczególnie często

Jak sprawdzić, jakie prezenty okazały się szczególnie nietrafione? Pomogą w tym dane z platformy sprzedażowej, a dokładnie z Allegro Lokalnie. Pod koniec grudnia można zaobserwować, że pewne kategorie notują znaczny wzrost jeśli chodzi o liczbę wystawianych ofert. Biorąc pod uwagę, że na wspomnianej platformie co do zasady sprzedają osoby prywatne (firmy i sklepy internetowe wystawiają ogłoszenia na zwykłym Allegro) można wysnuć wniosek, że pewne zmiany na platformie mają związek z nietrafionymi prezentami. Obserwując zachowania naszych konsumentów w okresie poświątecznym, jesteśmy w stanie określić, jak będą wyglądały trendy związane z nietrafionymi prezentami – wyjaśnia Karol Czupryński, dyrektor segmentu C2C w Allegro.

W przeciągu dwóch tygodni po świętach Polacy zamieszczają wyjątkowo dużo ofert na Allegro Lokalnie w kategorii RTV i AGD. Szczególną popularnością (a może jej brakiem, skoro pozbywamy się tych urządzeń) cieszy się drobny sprzęt AGD. Jak wskazują liczby, ekspresy do kawy czy odkurzacze być może nie są najlepszym wyborem na świąteczne prezenty – twierdzi Allegro. Drugie miejsce zajmują książki i gry, szczególnie gry na konsole. Nie musi to jednak oznaczać, że prezenty z tych kategorii były wyjątkowo nietrafione. Zdarzają się przecież sytuacje, w których po przejściu gry postanawiamy dać jej drugie życie, zamiast pozwolić, by kurzyła się na półce (jeśli mówimy oczywiście o wersji pudełkowej danego tytułu). To samo tyczy się książek. Podium zamyka odzież. W poprzednim roku co piąta oferta wystawiona na koniec grudnia była związana z ubraniami, co może wskazywać na wyprzedaż związaną z nietrafionymi prezentami – wyjaśnia Allegro. Przybywa również sporo ofert związanych z akcesoriami i częściami samochodowymi.

Sprzęt RTV w okresie poświątecznym szybko znajduje nowych nabywców. Oferty z telewizorami znikają w ciągu kilkunastu godzin, podobnie jest z nowymi konsolami z drugiej ręki.

Co kupujemy w sieci po świętach?

Sprzedaż nietrafionych prezentów w sieci niewątpliwie ma miejsce, ale oprócz sprzedawania także kupujemy. Co dokładnie? Użytkownicy Allegro Lokalnie w okresie poświątecznym najchętniej wybierają akcesoria takie jak biżuterię oraz torebki. Zapewne ma to związek z planowaniem stylizacji na sylwestrowe imprezy.

Dużą popularnością cieszą się także przedmioty związane z urządzaniem domu – szczególnie chodzi tu o oświetlenie. Trzecie miejsce należy do akcesoriów samochodowych. W pierwszych dniach stycznia zdecydowanie rośnie popularność kategorii siłownia i fitness. Szczególnie chodzi tu o sprzęt do ćwiczeń oraz o odzież sportową. To efekt noworocznych postanowień. W tym roku akcesoria do treningów mogą cieszyć się jeszcze większą popularnością – siłownie póki co pozostają zamknięte, pozostaje więc ćwiczenie w domu.

Allegro ogłosiło akcję Sprzedaj nietrafiony prezent. Dzięki niej sprzedający będą mogli wyróżnić swoje ogłoszenia za 1 zł. Oferty będą widoczne jako wyróżnione zarówno na Allegro Lokalnie, jak i na klasycznej wersji platformy. Akcja już się rozpoczęła i potrwa do 25 stycznia. Obowiązuje we wszystkich kategoriach poza jedną – z promocyjnego wyróżnienia nie skorzystają ci, którzy chcą sprzedać samochód.

Czytaj także: Zakupy, muzyka, nawigacja i gry w AppGallery – bądź zawsze na bieżąco!

Każdy sprzedający w dniu po wystawieniu oferty będzie mógł odebrać kod uprawniający do kupna kawy Deli na stacjach Shell za 1 zł. Osoby, które rozpoczną sprzedaż na Allegro Lokalnie od wystawienia nietrafionego prezentu, nie poniosą dodatkowych opłat w przypadku jego sprzedaży.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.