Tower Defense

 

Każdy z nas lubi się czasem rozerwać lub z nudów pograć sobie w jakąś ciekawą grę. Nie zawsze pod ręką mamy laptopa lub PC, więc smartfon też może służyć do umilenia sobie czasu. A może nie chcecie już siedzieć przy stole a z nudów nie macie co robić? Zapraszamy do naszej Fantastycznej trójki gier typu Tower Defense

 

Plants vs Zombies 2

 

Plants vs Zombies 2 Plants vs Zombies 2 Plants vs Zombies 2 Plants vs Zombies 2

 

Jedna z najpopularniejszych i najlepszych gier tego typu. Wcielamy się w tytułowe rośliny, które próbują powstrzymać armie nacierających Zombie. Plansze są bardzo zróżnicowane, mamy kilka sposobów rozgrywki, a w miarę przechodzenia kolejnych poziomów coraz większe możliwości oraz wyższy stopień trudności . W odróżnieniu do porzednika druga część oferuje nam także super moce możliwe do wykorzystania po uiszczeniu opłaty w postaci złotych monet. Otrzymujemy je za pokonywanie wrogów, jednak często ich ilość jest niewystarczająca, i tu niestety jak przystało na darmową grę czyhają na Nas mikropłatności. Jednakże da się bez nich przeżyć i spokojnie pokonywać kolejne levele. Gra jest bardzo wciągająca i potrafi wyrwać kilka godzin z naszego dnia. Naprawdę warto spróbować swoich sił.

 

[app]com.ea.game.pvz2_row[/app]

 

Zombie Defense

 

Zombie Defense Zombie Defense Zombie Defense

 

Tutaj rozgrywka wygląda już nieco inaczej. Nie bronimy konkretnego celu a … nas samych. Twórcy postawili dla nas jedno zadanie. Przeżyć kolejne fale nadciągających Zombie. Podczas rozgrywki rekrutujemy oddział, który możemy ulepszać za zdobytą gotówkę. Po ukończeniu misji mamy możliwość dokupienia nowego uzbrojenia i inne bonusy jak zwiększenie oddziału, działka itd. Umarłego żołnierza możemy w dowolnej chwili zastąpić nowym rekrutem co odbiera grze trochę realizmu. Najbardziej irytujące są jak widać na screenach wszędobylskie reklamy. Nawet w trakcie rozgrywki wyświetlany jest mały pasek reklamowy, a pomiędzy etapami często wyświetlane są filmy prezentujące gry, które możemy pominąć po 5 sekundach. Całe szczęście, że wyłączenie reklam kosztuje tylko 1,5 dolara. Model mikropłatności jest, ale w ogóle nie narzuca się, w sklepie oprócz usunięcia reklam możemy dokupić wirtualne dolary do ulepszeń. Bez reklam gra się wyśmienicie!

 

[app]com.HomeNetGames.ZombieDefense[/app]

 

Anomaly 2

 

Anomaly 2 Anomaly 2 Anomaly 2

 

Ostatnia propozycja to fenomenalna gra polskiego 11 bits studios, w której do czynienia mamy z zupełnie odwróconym podejściem do Tower Defence .Znajdujemy się w świecie w którym ludzie ścierają się z Obca rasą. Naszym celem jest zaplanowanie trasy tak, aby kierowany później przez nas niewielki oddział zdołał przetrwać wśród nawału wrogów. Po zaplanowaniu drogi sami dołączamy do rozgrywki i pomagamy naszym maszynom wykorzystując swoje umiejętności. Jednostki możemy morfować co daje nam dwie konfiguracje każdej z nich. Ogromną zaletą jest także piękna grafika, która wygląda wyśmienicie na smarfonie jak i w wersji PC.  Jest to propozycja płatna a co za tym idzie nie uświadczymy w niej żadnych mikropłatności uważam wiec ze 15 złotych nie jest zbyt wygórowaną ceną za kilka godzin dobrej zabawy. A wy jak sądzicie?

 

[app]com.elevenbitstudios.anomaly2game[/app]

 

 

Podsumowanie

 

Jak zwykle konkluzja może być jedna. Tytułów godnych polecenia jest więcej, jednak wybrałem te, które moim zdaniem są najlepszymi z najlepszych. Wam z pewnością też się spodobają. Zapraszam do podsyłania propozycji na adres [email protected]

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Melerski