2020 rok powoli zbliża się ku końcowi. Dlatego też myślę, że to dobra pora, by przybliżyć sobie najlepsze seriale, które zadebiutowały w ciągu ostatnich 365 dni. Ciekawych premier było wiele, jednak w niniejszym tekście skupimy się na trzech, które moim zdaniem zasługują na największą uwagę. Te seriale po prostu warto obejrzeć, co potwierdzają m.in. ich oceny.

Najlepsze seriale 2020 roku

Poniżej rozpoczyna się lista najlepszych seriali 2020 roku. Ich kolejność jest zupełnie losowa. Przechodząc do konkretów…

1. Gambit królowej

Gambit królowej Netflix - najlepsze seriale 2020

Gambit królowej to miniserial Netflixa, który został stworzony w oparciu o powieść Waltera Tevisa. Główną bohaterką tej cenionej produkcji jest niejaka Beth Harmon, młoda dziewczyna, która sporą część życia spędziła w sierocińcu, gdzie odkryła swój niezwykły talent do szachów. Niestety cenę geniuszu przypłaciła uzależnieniem, a jakby tego było mało, dręczą ją różnego rodzaju obsesje. Oglądając Gambit królowej obserwujemy przemianę głównej bohaterki, dla której celem numer jeden nagle staje się zaistnienie w świecie zawodowych szachów, gdzie dotychczas to mężczyźni grali główne skrzypce. W rolach głównych Anya Taylor-Joy, Janina Elkin i Marcin Dorociński.

 • Platforma streamingowa, na której serial jest dostępny: Netflix
 • Liczba sezonów: 1
 • Ocena na Filmwebie: 8,2/10 (ponad 85 tysięcy głosów)
 • Ocena na IMDB: 8,7/10 (ponad 180 tysięcy głosów)

2. Wychowane przez wilki

Wychowane przez wilki HBO GO - najlepsze seriale 2020

Wychowane przez wilki to superprodukcja HBO opowiadająca o dwójce androidów, które otrzymały za zadanie wychowanie ludzkich dzieci na przedziwnej, dziewiczej planecie Kepler 22b, tuż po tym, jak Ziemia została zniszczona Wielką Wojną. Ludzka kolonia prężnie się rozwija, ale problemy zaczynają się w momencie, kiedy w grę wchodzą ludzkie wierzenia – androidy szybko dowiadują się, że przekonania religijne mogą prowadzić do wielu konfliktów, które bardzo trudno stłamsić. Producentem wykonawczym serialu jest znany Ridley Scott. W rolach głównych Amanda Collin, Abubakar Salim i Travis Fimmel.

 • Platforma streamingowa, na której serial jest dostępny: HBO GO
 • Liczba sezonów: 1
 • Ocena na Filmwebie: 6,9/10 (ponad 11 tysięcy głosów)
 • Ocena na IMDB: 7,7/10 (ponad 40 tysięcy głosów)

3. Od nowa

Od nowa HBO GO - najlepsze seriale 2020

Pisząc o najlepszych serialach 2020 roku, nie można pominąć Od nowa – hitu od HBO GO opowiadającego o odnoszącej sukcesy terapeutce, której życie wywraca się do góry nogami. Kobieta ma świetną pracę, żyje w szczęśliwym związku, a jej syn uczęszcza do prestiżowej szkoły. Wszystko sypie się w momencie, kiedy musi się zmierzyć z nieoczekiwaną śmiercią bliskiej osoby i zaginięciem męża, który na dodatek nie był tym, za kogo go uważała. Przerażona Grace jest zmuszona stawić czoła przeciwnościom losu i odnaleźć się w nowej sytuacji – nie tylko dla siebie, a także dla dziecka. W rolach głównych Nicole Kidman, Hugh Grant i Donald Sutherland.

 • Platforma streamingowa, na której serial jest dostępny: HBO GO
 • Liczba sezonów: 1
 • Ocena na Filmwebie: 7,3/10 (ponad 16 tysięcy głosów)
 • Ocena na IMDB: 7,5/10 (ponad 38 tysięcy głosów)

Najlepsze seriale 2020 – podsumowanie

To by było na tyle, jeśli chodzi o moje propozycje najlepszych seriali, które ukazały się w 2020 roku. Jednocześnie pragnę zaznaczyć, że wybierałem jedynie spośród produkcji, które są dostępne do obejrzenia w Polsce.

Zobacz także: Aktualizacja biblioteki HBO GO z trzech ostatnich dni. W serwisie wylądowało ponad 10 nowości!

Dajcie znać w komentarzach poniżej, czy do powyższej listy dopisalibyście jeszcze jakieś tytuły!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.