ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Powiadomienia Nowe funkcje Microsoft Teams liczba użytkowników

Sprawdź powiadomienia Microsoft Teams – bug i nowe funkcje programu

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Microsoft Teams to chyba najpopularniejsza aplikacja do pracy i nauki zdalnej od momentu rozpoczęcia pandemii COVID-19. Gigant z Redmond sukcesywnie ulepsza program o nowe funkcje. Nie inaczej jest tym razem, choć ostatnio nie obyło się bez wpadki. Powiadomienia Microsoft Teams mogą bowiem być blokowane przez pewien błąd.

Powiadomienia Microsoft Teams blokowane

Po najnowszych aktualizacjach Microsoft Teams rośnie liczba użytkowników, którzy widzą kilka różnych problemów z powiadomieniami aplikacji. Różnią się one w zależności od urządzenia, ale większość korzystających zgłosiła opóźnione powiadomienia i inne powiązane błędy.

W Microsoft Teams można zarządzać powiadomieniami dla wszystkich swoich zespołów i kanałów, wybierając Ustawienia> Powiadomienia. Jednak błąd w nowej aktualizacji powoduje, że zmiany ustawień nie obowiązują, przez co niektóre powiadomienia mogą nie przychodzić.

W nowej aktualizacji centrum administracyjnego Office 365 Microsoft potwierdził, że obecnie bada problem. O co dokładnie chodzi?

powiadomienia microsoft Teams

Po pierwsze, użytkownicy, którzy włączyli opcję „Wszystkie działania” w ustawieniach, nie będą otrzymywać powiadomień zgodnie z oczekiwaniami. Drugi problem dotyczy ustawienia „Wszystkie nowe wpisy”, do którego można uzyskać dostęp na karcie „Niestandardowe”.

W niektórych przypadkach użytkownicy zgłaszali również inny błąd, w którym klient aplikacji Teams całkowicie ignoruje ustawienia „Nie przeszkadzać”. Nie jest jasne, co powoduje problemy z powiadomieniami, ponieważ aplikacja jest zainstalowana na tak wielu różnych urządzeniach, że trudno w tej chwili określić, co stoi za błędami.

Microsoft potwierdził jednak doniesienia i potwierdził, że wkrótce pojawi się poprawka.

Zobacz także: Nowość dla Wear OS nie uratuje tej platformy

Nowe funkcje Teams

Udostępnianie kalendarza współpracownikom i studentom może wkrótce być łatwiejsze niż kiedykolwiek dzięki uaktualnieniu, które pojawi się w Teams w styczniu 2021 r. Zgodnie z nowym harmonogramem, Microsoft planuje wkrótce wprowadzić obsługę ulepszonego kalendarza.

Teams kalendarz

Po utworzeniu spotkania dla kanału, Teams automatycznie utworzy nowy wpis, który pojawi się w źródle aktywności, a użytkownicy zostaną powiadomieni, jeśli nie wyłączyli powiadomień. Wprowadzenie tej funkcji ma zakończyć się do końca stycznia 2021 r. we wszystkich kanałach usługi Teams.

Zgodnie z harmonogramem Microsoft planuje również zakończyć wdrażanie drugiej funkcji o nazwie „nagrania spotkań w OneDrive i SharePoint” do marca 2021 r. Ta funkcja jest już dostępna dla użytkowników z wersją edukacyjną Teams.

Ponadto administratorzy będą mieli dostęp do nowych etykiet przechowywania, kluczy bezpieczeństwa oraz wszystkich funkcji ogólnie dostępnych w usłudze OneDrive oraz ulepszonych możliwości udostępniania.

Microsoft wprowadzi też nowe zasady dla administratorów, aby domyślnie blokować użytkownikom pobieranie nagrań, co oznacza, że ​​tylko osoby z uprawnieniami będą miały dostęp do zapisanych plików. Microsoft zauważył również, że integracja OneDrive i SharePoint ułatwi użytkownikom udostępnianie plików audio i transkrypcji nagrań ze spotkań.

W następnej aktualizacji Microsoft Teams, najechanie kursorem na jedną z dwóch strzałek (wstecz lub do przodu) spowoduje wyświetlenie nowego menu z pełną historią nawigacji. Ta funkcja nosi nazwę „menu Historii” i umożliwia użytkownikom łatwe poruszanie się między różnymi lokalizacjami klienta. To nowe środowisko nawigacji pozwala uniknąć wielokrotnego naciskania przycisku Wstecz, jeśli chcesz przejść do menu aplikacji Teams lub ustawień, z których korzystałeś znacznie wcześniej.

W oficjalnym planie działania firma Microsoft opisał tę funkcję jako nowy sposób szybkiego powrotu do wyników wyszukiwania, plików, dokumentów, przydziałów i innych lokalizacji.

Źródło: windowslatest

Sprawdź najnowsze wpisy