Świąteczny tydzień za nami. Z uwagi na dużo wolnego czasu, w świecie technologii było nieco mniej newsów, ale mimo wszystko znalazło się coś interesującego. Powybierałem te najciekawsze informacje w kolejnej odsłonie SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia. Dzisiaj zaczęły się szczepienia na COVID-19! Warto przypomnieć też filmy i seriale Netflix, które jak co tydzień podaje Wam nasz specjalista Kacper.

Pochwała – filmy i seriale Netflix

Przyzwoite wyniki sprzedaży Cyberpunka 2077. Gra CD Projektu miała bardzo trudny start szczególnie na konsolach starszej generacji. Wściekli gracze żądali zwrotu pieniędzy, a wersje konsolowe zostały zalane bardzo negatywnymi ocenami i komentarzami. Wielu analityków i inwestorów zastanawiało się, ile w takim razie egzemplarzy gry sprzedał polski gigant. Konsensus analityków to 16,4 mln egzemplarzy. Okazuje się, że CD Projekt do 20 grudnia sprzedał 13 mln sztuk swojego hitowego tytułu. To znacznie mniej od oczekiwań, ale moim zdaniem wynik ten jest przyzwoity. Jeśli spółka poprawi grę zwłaszcza na konsolach, to gracze wrócą i sądzę, że wynik 30 mln do końca 2021 roku jest do osiągnięcia. Mimo bugów, wielu pecetowych graczy twierdzi, że Cyberpunk 2077 to po prostu świetna gra.

Zegarek od OnePlus. To naprawdę brzmi intrygująco. Ostatnio pojawiły się plotki, że OnePlus pomaga naprawić znienawidzonego przeze mnie Wear OS. Szef firmy, Pete Lau potwierdził, że na początku 2021 spółka pokaże zegarek, prawdopodobnie właśnie z platformą Google. Być może taka współpraca zaowocuje w przyszłości sprzętem, który w końcu trafi w mój bardzo wymagający gust. Liczę na zegarek, który będzie dobrze wyglądał, działał płynnie przez co najmniej 3 dni na jednym ładowaniu. Mam nadzieję, że nie skończy się na kolejnym tanim smartwatchu z 512 MB RAM i słabą baterią.

Apple Car rozpala wyobraźnię. O nowym produkcie firmy z Cupertino mówi się już od 2017 roku. Plotek na ten temat jest naprawdę dużo, a w Internecie krążą wizualizacje, które z pewnością nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Najnowsze informacje wskazują, że Apple Car zostanie zaprezentowany już w 3 kwartale 2021 roku. Nie wierzę w ten termin. Nie zmienia to jednak faktu, że kiedykolwiek nie zobaczymy tego produktu, to będzie się cieszył gigantycznym zainteresowaniem klientów. Apple zazwyczaj wypuszcza produkty bardzo dopracowane i kompletne. Nie inaczej będzie tym razem.

Filmy i seriale Netflix. Jak co tydzień Kacper publikuje dla Was aktualną bibliotekę popularnej usługi. We wpisie z pewnością znajdziecie filmy i seriale Netflix, które jeszcze dzisiaj możecie zacząć oglądać. Czas świąteczno-noworoczny to dobra okazja na rozpoczęcie nowego serialu.

Krytyka – mikrochipy w szczepionce na COVID-19

Uwaga na mobilnego Cyberpunka 2077. Ignorujcie wszelkie zachęty ściągnięcia gry na smartfony. Taka wersja nigdy nie powstała, a pobierając pliki możecie zainfekować swoje urządzenie. Jedyną możliwością zagrania w Cyberpunk 2077 na smartfonie, jest pobranie gry przez Google Stadia. Co ciekawe, takie rozwiązanie działa bardzo dobrze, więc warto dać mu szansę.

Mikrochipy w szczepionce na Covid-19? Na świecie jest wiele teorii spiskowych, jednak ta dotycząca szczepionki na Covid-19 jest jednocześnie zabawna i przerażająca. Z niedowierzaniem patrzę, jak pewna grupa ludzi wierzy, że w medykamencie znajdują się chipy, dzięki którym władza będzie nas monitorowała. Teoria ta z powodzeniem nadaje się na bzdurę roku albo i nawet dekady.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.