iPhone SE 2022

iPhone SE to najlepszy prezent dla najbliższej osoby

3 minuty czytania
Komentarze

Jako jedyny budżetowy telefon Apple, iPhone SE okazał się niezwykle popularny od czasu premiery wiosną. Smartfon także w naszym kraju został wyceniony bardzo atrakcyjnie, ale przez kilka miesięcy ceny jeszcze bardziej spadły. Oznacza to, że kiedy zbliżyliśmy się do okresu Bożego Narodzenia, został on prawdopodobnie najtańszym, jakie kiedykolwiek widzieliśmy, nowym telefonem Apple. Niezależnie od tego, czy potrzebujemy tylko nowego urządzenia, czy naprawdę próbujemy zaimponować komuś tegoroczną nowością, jest kilka powodów, dla których może to być idealny wybór. 

Zobacz także: Świetna decyzja Apple – iPhone 12 5G bije smartfony Samsunga

iPhone SE to najlepszy prezent dla najbliższej osoby

Black Friday w zasadzie przeszedł obok nas w tym roku. Pandemia COVID-19 ściągnęła na siebie większość uwagi. Okres świątecznych zakupów był przez to krótszy i chyba bardziej nerwowy niż zwykle. Nie wszyscy otrzymali wymarzone prezenty. W wielu sklepach przed samymi świętami brakowało najbardziej poszukiwanych elektronicznych gadżetów. Zostały nam zakupy w Internecie i jeżeli przegapiliśmy coś… to ten okres miał spory wpływ na iPhone SE.

iPhone SE

Ceny kompaktowego smartfona spadły i są najniższe od czasu premiery urządzenia. Sprzedawcy ostro konkurują w tym wypadku. Mały telefon nie jest tak popularny, jak flagowce – na iPhone 12 Pro trzeba na przykład czekać wiele tygodni. W jego przypadku nie trzeba walczyć ceną, ale SE to zupełnie inna bajka. Oznacza to, że bez względu na to, czy chodzi nam o ciekawe oferty u operatorów, czy po prostu duży spadek ceny, iPhone SE wypada świetnie.

Cena iPhone SE jest atrakcyjna, ale spadnie jeszcze bardziej

W Stanach Zjednoczonych telefon mocno prezentował się w świątecznych wyprzedażach Verizon, ale inne firmy także podjęły rękawicę i oferowały promocje. Jeśli chodzi o Wielką Brytanię, ogromna liczba sprzedawców, takich jak Virgin, Three, EE i Carphone Warehouse promowała swoje świąteczne wyprzedaże, podobnie jak mniejsi zewnętrzni sprzedawcy detaliczni.

iPhone SE

Podobnie jest w naszym kraju. Urządzenie wystartowało na początku kwietnia z ceną 2199 złotych. Po kilku miesiącach cena spadła na poniżej dwóch tysięcy złotych. Taka sama sytuacja była w przypadku urządzenia poprzedniej generacji, której cykl życia był dłuższy, a spadek ceny przez to większy, niż w przypadku innych smartfonów z nadgryzionym jabłkiem w logo.

A co z iPhone XR lub iPhone 11?

Ze względu na to, że jest nowością mało prawdopodobne, aby seria iPhone 12 zaoferowała coś naprawdę imponującego pod względem ceny w najbliższym czasie. Jednak iPhone 11 i XR mogą konkurować z SE o miano najlepszego „świątecznego” albo „wyprzedażowego” iPhone. Chociaż nie będą w stanie zejść tak nisko jak iPhone SE, także osiągnęły najniższe ceny w okresie świątecznym. Ceny obu zostały ostatnio obniżone i były niezwykle popularne podczas Black Friday. Jeśli mamy nieco większy budżet to te dwa modele również mogą być świetnym wyborem.

Źródło: TechRadar

Motyw