Apple TV Google

Apple TV zmierza na jedną z usług Google

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Wygląda na to, że współpraca Apple i Google ma się coraz lepiej wraz z końcem 2020 roku. Po ogłoszeniu, że Apple Music będzie dostępne na inteligentnych głośnikach i wyświetlaczach giganta wyszukiwania na początku tego miesiąca, obie firmy znów mają wspólne plany. Aplikacja Apple TV będzie dostępna na Chromecast z Google TV na początku przyszłego roku, a wkrótce pojawi się więcej urządzeń z systemem Android TV.

Zobacz także: Nie marudźmy na ceny Apple – drogo będzie zawsze

Apple TV za chwilę zadebiutuje na jednej z usług Google

Ta integracja jest korzystna dla obu firm. Google twierdzi, że Chromecast jest teraz jednym z nielicznych urządzeń do przesyłania strumieniowego ze wszystkimi głównymi usługami wideo, jak podano w ogłoszeniu. W międzyczasie Apple TV + będzie dostępne dla szerszej grupy odbiorców. Chociaż warto zauważyć, że aplikacja z Cupertino była już wcześniej obsługiwana przez Roku i Amazon Fire TV oraz od niedawna jest dostępna na Xboxie i Sony Playstation.

Apple TV Google

Google nie podało dokładnej daty premiery aplikacji Apple TV, ale obiecuje, że zostanie ona uruchomiona na początku 2021 roku – najpierw na Chromecast z Google TV, a następnie na innych urządzeniach z Android TV.

Aplikacja Apple TV jest w drodze do Chromecast z Google TV

Tak o współpracy mówi samo Google na swoim blogu:

W ramach krótkiej kontynuacji powitania Apple Music na inteligentnych głośnikach i wyświetlaczach Google przeniesiemy więcej Twojej ulubionej rozrywki w jedno miejsce, uruchamiając aplikację Apple TV na zupełnie nowym Chromecaście z Google TV. Po dodaniu aplikacji Apple TV użytkownicy Chromecasta z Google TV mogą uzyskać dostęp do Apple TV + (będziesz potrzebować płatnej subskrypcji). To sprawia, że ​​Chromecast z Google TV jest jednym z niewielu urządzeń do przesyłania strumieniowego ze wszystkimi głównymi subskrypcjami wideo.

Jako subskrybent Apple TV + możesz oglądać wielokrotnie nagradzane oryginalne programy, filmy i filmy dokumentalne autorstwa najbardziej kreatywnych twórców. Obejmuje to takie tytuły jak „Ted Lasso”, „The Morning Show”, „Defending Jacob”, „Greyhound” i „Mariah Carey’s Magical Christmas Special”. Również w aplikacji Apple TV możesz uzyskać dostęp do swojej biblioteki filmów i programów telewizyjnych zakupionych od Apple, a także korzystać ze spersonalizowanych i wyselekcjonowanych rekomendacji oraz kanałów Apple TV. Dzięki Chmurze rodzinnej maksymalnie sześciu członków rodziny może udostępniać subskrypcje kanałów Apple TV.

Apple TV Google

Google integruje kilka usług przesyłania strumieniowego

Nowy system operacyjny Google dla Chromecasta wciąż wymaga dopracowania. Chociaż jednym z największych zalet jest integracja wszystkich różnych usług przesyłania strumieniowego w jednym interfejsie, nie wszystkie aplikacje zachowują się w ten sam sposób. Programy, które oglądamy w HBO Max, pojawią się na przykład w wierszu „Kontynuuj oglądanie” w Google TV, ale z jakiegoś powodu nie zobaczymy tam tytułów z Prime Video lub Netflixa.

Będziemy musieli poczekać, aż aplikacja Apple TV pojawi się na platformie opartej na Android TV, aby zobaczyć, jak będzie działać. Na razie Google obiecuje, że będziemy mogli zobaczyć materiały Apple Originals oraz spersonalizowane rekomendacje i wyniki wyszukiwania i zapisywać je na swojej uniwersalnej liście obserwowanych. Przypuszczalnie Asystent Google znajdzie również programy z Apple TV, gdy użyjemy go do wyszukania czegoś do obejrzenia. Dzięki nowej usłudze w Google TV miło jest widzieć, jak biblioteka multimediów rozrasta się i obejmuje ekskluzywne tytuły Apple, takie jak „Ted Lasso” i „The Morning Show”.

Źródło: Google Blog, Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy