ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Fantastyczna trójka Android.com.pl: Runnery

Autor: Arkadiusz Melerski Kategoria: Artykuły
runnery

Każdy z nas podczas oczekiwania w długiej kolejce do lekarza lub w innym miejscu lubi czasem pograć sobie w łatwe i przyjemne ( choć czasem doprowadzające do szału) … runnery. Jeśli ktoś nie wie co to za typ gier już spieszę z wyjaśnieniem. Otóż runnery to gry, w których naszym zadaniem jest omijanie przeszkód najczęściej skacząc, ślizgając się bądź przeskakując w lewo i prawo nie kontrolując przy tym prędkości naszego bohatera. Z początku bardzo proste jednak wraz ze wzrostem prędkości rozrywki nie jest tak kolorowo.

Temple Run 2

Temple Run

Gra pojawia się tutaj przez szacunek jaki należy oddać twórcą za popularyzacje tego gatunku gier. Pierwsza wersja Temple Run była prekursorem w tej dziedzinie. Druga jest już nieco bardziej rozbudowana. Nie znajdziemy tutaj nieziemskiej grafiki jednak gra doskonale ukazuje genezę gatunku. Jako główny bohater musimy uciekać przed ścigającym nas potworem. Po drodze napotkamy różnorakie przeszkody zmuszające nas do ich ominięcia. Za pomocą akcelerometru sterujemy postacią na boki a skoki i ślig wykonujemy odpowiednimi gestami. Do produkcji dodano także „zjeżdżalnie” wodne. Niestety obecnie i tutaj dotarły mikropłatności, chociaż nie są bardzo nachalne.

[app]com.imangi.templerun2[/app]

Despicable Me: Minion Rush

despicable me

Zabawny runner Gameloftu oparty o film animowany o tym samym tytule Wcielamy się w postać Minionka, który za wszelką cenę chce jak najbardziej zaimponować swojemu szefowi Gru zdobywając nagrodę Miniona Roku. Animacja stoi na najwyższym poziomie. Kolejne plansze są zróżnicowane graficznie jednak zasada wciąż jest taka sama – omijać przeszkody i dotrzeć jak najdalej. sama rozrywka jest niemal identyczna jak w Temple Run. Gra posiada system mikropłatności i jest on dość uciążliwy jednak nie musimy wydawać pieniędzy aby w pełni cieszyć się rozrywka

[app]com.gameloft.android.ANMP.GloftDMHM[/app]

Vector

Screenshot_2015-03-29-20-12-09
Screenshot_2015-03-29-20-14-33
Screenshot_2015-03-29-20-17-23

Vector to odrobinę inne spojrzenie na gatunek w przeciwieństwie do poprzedników  plansze widzimy nie z widoku trzeciej osoby a z boku. W tym przypadku uciekamy przed napastnikiem który za wszelką cenę chce nas zatrzymać. Na drodze stoją nam różne przeszkody oraz budynki które musimy pokonać. Gra otwarcie nawiązuje do parkour’u, ewolucje wykonywane przez bohatera wymagałby niezwykłej sprawności fizycznej. Graficznie postawiono na minimalizm. Kontury budynków po których się poruszamy są tak jak i my czarne. Jedynie tło miasta oraz wnętrza budynku są kolorowe. Tak jak w większości tytułów dostępny jest system mikropłatności jednak  nie przeszkadza w rozgrywce. Bardziej irytuje reklama wyskakująca po włączeniu gry.

[app]com.nekki.vector[/app]

[app]com.nekki.vector.paid[/app]

Podsumowanie

Poznaliście już nasze propozycje najlepszych runnerów, a które wam najbardziej przypadły do gustu? Tradycyjnie czekamy także na wasze propozycje gier tygodnia które możecie podsyłać bezpośrednio na adres: [email protected]

Do zobaczenia już za tydzień w następnej Fantastycznej trójce.

Sprawdź najnowsze wpisy