Niedawno mogliście dowiedzieć się, dlaczego warto kupić realme 7i. W takim razie teraz weźmy na warsztat drugą grudniową nowość od tego producenta. Tym razem idziemy na zdecydowanie wyższą półką cenową, ale… wszystko zależy od punktu siedzenia. W końcu realme słynie z tego, że ich propozycje są jednymi z najtańszych w swoim rodzaju. Nie inaczej jest z realme 7 5G, którego teraz poznacie w ramach jego kluczowych zalet.

realme 7 5G to najtańszy smartfon na rynku ze wsparciem dla 5G

realme 7 5g najtanszy smartfon

Pełna recenzja realme 7 5G jest już dostępna na naszym portalu. Z niej mogliście dowiedzieć się, że jest to jeden z najtańszych smartfonów ze wsparciem dla 5G. Producent wycenił ten model na 1299 złotych i jest to właśnie punkt wejścia w świat nowej generacji łączności. W sprzedaży smartfon pojawi się tuż po świętach, 27 grudnia. Zastosowany układ obliczeniowy pozwala poznać sieć 5G od Plusa, więc właśnie zielony operator oferuje na wyłączność tytułowego smartfona. Oznacza to wsparcie dla technologii, która wyraźnie wyróżnia się na tle innych dostawców usług. Tym sposobem realme 7 5G nie ma najmniejszych problemów, aby obsłużyć wysokie prędkości oferowane przez Plusa.

Jednocześnie to pierwszy smartfon w Europie z DSDS – dwie karty 5G jednocześnie

realme 7 5g recenzja test czy warto kupic

realme w swoich materiałach prasowych zaznacza, że realme 7 5G to pierwszy smartfon w Europie, który oferuje technologię 5G DSDS (Dual SIM, Dual Standby). Oznacza to, że jednocześnie obie karty mogą być zalogowane do sieci w standardzie 5G. To tylko jedna z wyjątkowych cech układu Dimensity 800U, który napędza tytułowy model. MediaTek zapewnił również obecność standardów, które dopiero będziemy poznawać. Wśród nich jest między innymi podwójne wsparcie dla VoNR. Innymi słowy, jest to odpowiednik VoLTE dla 5G (Voice Over New Radio) – w tym wypadku także dla dwóch kart jednocześnie. Przy tym nie zapomniano o 2CC 5G-CA, czyli możliwości łączenia dwóch pasm w celu oferowania szybszego i stabilniejszego połączenia 5G. Na deser pojawia się technologia MediaTek 5G UltraSave, która decyduje o trybie pracy modemu – w zależności od potrzeb oraz jakości dostępnej sieci. Oczywiście jej zadaniem jest oszczędzanie energii.

realme 7 5G skrywa w sobie także inne zalety

realme 7 5g recenzja test czy warto kupic

Ok, ale nie samym 5G człowiek żyje. O ile sieć nowej generacji stale się rozwija i jest czymś ciekawym, tak realme 7 5G to także interesująca propozycja dla osób, które szukają innych zalet. Przede wszystkim mówimy o smartfonie z dużym akumulatorem i szybkim ładowaniem, więc w godzinę możemy zregenerować ogniwo na kolejne 2 dni działania. Do tego dołóżmy udany wyświetlacz LCD, który oferuje odświeżanie obrazu w 120 Hz. W tym wypadku deserem jest gniazdo słuchawkowe Jack 3,5 mm, które w coraz to nowszych modelach jest wypierane, ale nie w realme 7 5G.

Zobacz też: realme dołącza do grona firmy, które są zainteresowane Snapdragnoem 888.

Tym sposobem tytułowa propozycja, mimo że jest najtańszych smartfonem 5G na rynku, oferuje rozwiązania, które nie są tak oczywiste dla innych modeli w tej samej cenie. Nowoczesnym funkcjom 5G towarzyszą także inne zalety, których naturalnie oczekujemy od dzisiejszych urządzeń mobilnych. Dlatego warto mieć na względzie realme 7 5G w swoich wyborach smartfona do 1299 złotych. W końcu pamiętajmy, że telefon kupujemy na lata, więc patrzmy szerzej na technologie, które oferują poszczególne modele.

Wpis powstał we współpracy z realme

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.