Fantastyczna Trójka Pogoda

Widget z aplikacji pogodowej na swoim ekranie głównym ma prawie każdy z nas. Jeżeli nie zainstalowaliście jej sami to zadbał o to producent smartfona i domyślnie wpakował ją na wasz pulpit. Z logicznego punktu widzenia sprawdzanie aktualnej pogody z widgetu nie ma najmniejszego sensu, chyba że jesteśmy na tyle leniwi i nie chce nam się spojrzeć za okno 🙂  Pominiemy aspekty prawdziwości prognozy, większość aplikacji korzysta z informacji dostarczanych przez accuweather.com . Przedstawiamy wam trzy najlepsze aplikacje pogodowe!

Accuweather

Accuweather

Jedna z najstarszych i najpopularniejszych na rynku aplikacji pogodowej. Tak jak można się było spodziewać znajdziemy tu bardzo dużą ilość informacji. Od obecnej temperatury, wilgotności, ciśnienia, prędkości wiatru czy widoczności do prognozy godzinowej lub na następne 2 tygodnie. Interfejs aż prosi się o zmiany, wzorowany jest na starej stylistyce Google Play. Domyślnie dostępne mamy trzy widgety, dwa w formacie 4×1 oraz jeden 4×2. Niestety ten większy nie ma ochoty zmienić swojego rozmiaru. Dodatkowo mamy jeszcze dostęp do map pogodowych.

Amber Weather (dawniej EZ Weather)

Amberweather

Interfejs aplikacji nawiązuje do idei Material Design. Producent stawia na minimalizm i  wykorzystanie minimalnej ilości kolorów. Podobnie jak poprzednik posiada wszystkie możliwe dane o aktualnej pogodzie jak i widok godzinowy oraz tygodniowy. Duży nacisk położono na możliwości personalizacji aplikacji i widgetów. Domyślnie dostępne jest kilka  zróżnicowanych widgetów, kilka  z nich możecie zobaczyć na screenach. Z poziomu programu możemy pobrać lub dokupić dodatkowe style.

Go Weather EX

GoWeatherEX

Kolejna z aplikacji studia GO Dev Team. Domyślnie dostępnych w niej mamy aż sześć widgetów, jeden w formacie 2×1 , dwa w formacie 4×1 oraz trzy w formacie 4×2. W ilości informacji niczym nie ustępuję swoim poprzednikom. Dodatkowo pozwala nam także obserwować na ekranie głównym pogodę w dwóch wybranych przez nas lokalizacjach. Tak jak w przypadku poprzednika tu również postawiono nacisk na możliwość personalizacji aplikacji i widgetów pozostawiając nam możliwość dokupienia dodatkowych stylów. Nie można zaprzeczyć że sama aplikacja nawet w domyślnym stylu wizualnie robi najlepsze wrażenie. Największą wadą jest brak języka polskiego oraz obecność paska z reklamami w samej aplikacji.

Podsumowanie

Osobiście największe wrażenie zrobiła na mnie aplikacja Amber Weather. Prędkość działania, funkcjonalność oraz sposób prezentowania informacji stoją na bardzo dobrym poziomie. Dostęp do płatnych jak i darmowych motywów oraz brak reklam jest udanym połączeniem. A Wy jaką aplikacje pogodową preferujecie?

Zapraszamy do podsyłania pomysłów do kolejnych Fantastycznych trójek na [email protected]

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Arkadiusz Melerski