gry logiczne

Witamy w Fantastycznej trójce Android.com.pl. Dziś na warsztat bierzemy trzy gry logiczne. Wbrew pozorom nie tylko zabierają one czas ale także potrafią uczyć kreatywnego myślenia i rozwijać nasze umiejętności. Zapraszamy!

2048

2048

Zasady tej gry są banalnie proste. Otrzymujemy pole do gry o rozmiarach 4 x 4 na którym przy każdym naszym ruchu w losowym pustym miejscu pojawia się liczba 2 lub 4. Naszym zadaniem jest łączenie kwadratów o tych samych wartościach. Powoduje to zsumowanie się liczb będących na kwadratach. Wydaję się proste jednak przy większych liczbach sprawia już kłopot. Wszystko zależy od naszych decyzji, które liczby w jaki sposób połączyć oraz szczęścia w generowaniu kolejnych kwadratów. Gra niesamowicie wciąga i nawet nie zauważycie jak wiele czasu przy niej spędziliście. W sklepie Play jest mnóstwo wersji i modyfikacji tej gry więc każdy znajdzie coś dla siebie.

[app]com.digiplex.game[/app]

Mounument Valley

monument valley

Kolejna gra w naszym zestawieniu która stała się hitem. Wydana w listopadzie wiedzie prym w zestawieniu najlepszych, płatnych gier logicznych. Tak, płatnych, za przyjemność grania przyjdzie zapłacić nam 15 zł. Jednakże zachęcam do zakupu bo naprawdę warto! W grze wcielamy się w postać księżniczki Idy, którą na każdej z plansz musimy doprowadzić do punktu końcowego. Zasady są więc proste. Najpierw musimy pokonać plansze co nie jest takie łatwe. Producent zadecydował się na wykorzystywanie zjawiska złudzenia optycznego co daje niesamowity efekt! W jednej chwili możemy znaleźć się wyżej lub niżej bez żadnej drabinki czy korytarza. Kierując księżniczką przyjdzie nam też poruszać się w innych płaszczyznach np pionowo na ścianie. Niekiedy będziemy musieli poruszać całą planszą aby doprowadzić bohaterkę do celu. Jakby tego było mało oprawa dźwiękowa gry robi bardzo dobre wrażenie. Spokojna i klimatyczna muzyka pomaga skupić się na wykonywanym zadaniu. Polecamy!

[app]com.ustwo.monumentvalley[/app]

Hitman Go

Screenshot_2015-03-22-14-59-04

Hitman Go to zupełnie inne podejście Squere Enix do serii gier o cichym zabójcy. Tak jak w oryginale wcielamy się w Agenta 47, jednak mamy do czynienia ze strategią turową. Sama grafika wzorowana jest na grze planszowej jednak mechanika jest dość rozbudowana.

Screenshot_2015-03-22-15-04-50

Naszym zadaniem jest najczęściej dotarcie do określonego punktu lub likwidacja celu. Przeszkadzać nam będą strażnicy z którymi bezpośrednie spotkanie kończy się niepowodzeniem. Co ciekawe nie stoją oni nieruchomo tylko co turę przemieszczają się w strefie swojego patrolu.

Screenshot_2015-03-22-15-05-52

Do pomocy posłużą nam leżące przedmioty, którymi rzucając odwrócimy uwagę przeciwników oraz możliwość przebierania się za wyeliminowanych już strażników. Gra niesamowicie wciąga, zmusza do myślenia i planowania kolejnych kroków. Oprawa dźwiękowa także jest na najwyższym poziomie i nawiązuje do klasycznej wersji Hitmana z komputerów osobistych.

[app]com.squareenixmontreal.hitmango[/app]

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Arkadiusz Melerski