ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Apple Music

Apple Music też ma podsumowanie roku. Jak je zobaczyć?

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Kilka dni temu Spotify podsumowało muzyczny rok na świecie, a następnie zobaczyliśmy indywidualne podsumowania, czyli Wrapped 2020. Teraz przyszedł czas na Apple Music, choć nie obyło się bez kontrowersji. Serwis Amerykanów cały czas jest krytykowany w sieci za sposób, w jaki to robi. Podczas, gdy konkurencja umożliwia szybkie i proste pokazanie swojego muzycznego gustu na Instagramie, co wykorzystują użytkownicy, serwis streamingowy firmy z Cupertino robi to po cichu. W samej aplikacji nie znajdziemy żadnych informacji na temat podsumowania. W tym celu musimy udać się na odpowiednią stronę internetową, aby poznać Apple Music Replay 2020.

Zobacz także: Lepszy aparat w iPhone – być może z pomocą głównego konkurenta

Apple Music też ma podsumowanie roku. Jak je zobaczyć?

Apple Music Replay jest konkurencją Spotify Wrapped, umożliwiając subskrybentom dostęp do informacji o najczęściej słuchanych utworach, albumach i wykonawcach roku. Oto, jak znaleźć przegląd z podsumowaniem roku: 

  • Aby skorzystać z usługi, musisz subskrybować usługę Apple Music;
  • Wejdź na stronę internetową replay.music.apple.com;
  • Zaloguj się za pomocą tego samego konta Apple ID, którego używasz do korzystania z subskrypcji usługi Apple Music;
  • Kliknij opcję Stwórz swój miks do ponownego odtwarzania.

Największą wadą podsumowania jest to, że nie jest ono dostępne bezpośrednio w aplikacji. Możemy jednak przeglądać listy odtwarzania na karcie „Słuchaj teraz”, musimy odwiedzić witrynę serwisu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Apple Music Replay 2020 kontra Spotify Wrapped 2020

To, co odróżnia Apple Music Replay od Spotify Wrapped, to fakt że funkcja jest dostępna i aktualizowana przez cały rok. Oznacza to, że playlista Replay 2020 jest dostępna dla użytkowników od stycznia tego roku. Na początku 2021 roku gotowa będzie nowa, ale będzie pusta i możliwa do zapełnienia.

Apple Music

Replay pokazuje użytkownikom ich łączny czas słuchania w ciągu roku wraz z listą odtwarzania 100 najlepszych utworów roku, najlepszych wykonawców i najlepszych albumów. Możemy także dodać swoją playlistę do biblioteki, a także listy odtwarzania z poprzednich lat, począwszy od 2015 roku. 

Apple Music

Jak udostępnić Apple Music Replay?

Podsumowanie roku nie jest tak łatwe do udostępnienia w mediach społecznościowych jak Spotify Wrapped, ale można to zrobić bezpośrednio z aplikacji Apple Music na Instagramie lub Snapchat za pomocą trzech kropek w prawym górnym rogu, wybierając Udostępnij, a następnie preferowaną aplikację.

Apple Music

Apple Music podsumowuje 2020 rok

Firma ogłosiła także najlepszą piosenkę i album 2020 roku, a także 100 list najpopularniejszych piosenek w ciągu roku. Najpopularniejszym utworem roku 2020 był „The Box” Roddy’ego Riccha, z 13,7 milionami odtworzeń na całym świecie tylko w ciągu tygodnia od debiutu. Drugą najpopularniejszą piosenką było „Blinding Lights” The Weeknd, a następnie „Dance Monkey” Tones And I i „ROCKSTAR” od DaBaby.

Najpopularniejszym albumem był „Please Excuse Me for Being Antisocial” Roddy’ego Riccha, a drugim najczęściej odtwarzanym był „My Turn” Lil Baby. „Shoot for the Stars Aim for the Moon” od Pop Smoke zajął trzecie miejsce, „LUV vs. World 2” Lil Uzi Vert zajął czwarte, a album Summer Walker „Over It” znalazł się na piątym miejscu wśród najlepszych albumów roku 2020.

„Dance Monkey” od Tones And I był najbardziej shazamowanym utworem roku 2020, podczas gdy „WAP” Cardi B zawierał najczęściej wyszukiwane teksty. „Roses” z SAiNt JHN, „Blinding Lights” z The Weeknd, „Breaking Me” z Topic & A&S oraz „Ride It” to kolejne najbardziej shazamowane utwory roku.

Gigant z Cupertino udostępnił również kilka interesujących danych na temat lokalizacji, w których utwory były po raz pierwszy shazamowane. 20 najczęściej strumieniowanych piosenek roku zostało początkowo udostępnionych w 19 różnych miastach i 11 krajach, a 100 najpopularniejszych piosenek zostało po raz pierwszy oznaczonych na 70 różnych rynkach na całym świecie i 29 krajach.

Źródło: 9to5mac, MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy