Plotki wskazują, że Microsoft szuka sposobów na przeniesienie aplikacji na Androida do Microsoft Store w systemie Windows 10. Jeśli propozycja zostanie wdrożona, może pomóc złagodzić niedostatek aplikacji dostępnych obecnie na platformę Microsoftu. Aplikacje Androida na Windows 10 byłyby prawdziwą rewolucją w tym systemie, jednak już teraz możesz je włączyć na Windows 10. Jak to zrobić?

Nie musisz czekać na Project Latte

Kilka dni temu informowaliśmy, że Project Latte może zostać udostępniony w przyszłym roku, ale poza tym nie znamy wielu szczegółów. Na przykład, w jaki sposób Microsoft rozwiąże problemy ze zgodnością? Tego do końca nie wiemy. Aby zaoferować natywną zgodność z aplikacjami na Androida, gigant z Redmond mógłby być zmuszony znaleźć sposób na zaoferowanie obsługi usług Google Play. Inne platformy, które obejmowały pewną formę zgodności aplikacji na Androida, nie były w stanie zaoferować niektórych aplikacji, takich jak Gmail i Uber, które opierają się na integracji usług Google Play.

Aplikacje Androida na Windows 10

Jednak według portalu Windows Central, obsługa Google Play raczej nie zostanie wdrożona w Project Latte. Projekt polega na udostępnianiu aplikacji na Androida za pośrednictwem Microsoft Store. Programiści dostarczą je w postaci MSIX (rodzaj pakietu aplikacji dla systemu Windows).

Zobacz także: Asystent Google w Polsce to porażka

Aplikacje Androida już dostępne na Windows 10 poprzez Twój telefon

Aplikacje Androida na Windows 10 Twój telefon

Co ciekawe, Windows 10 ma możliwość uruchomienia aplikacji Androida, jednak trzeba mieć telefon Samsunga podłączony poprzez aplikację Twój telefon. Takie strumieniowanie programów działa naprawdę dobrze, a Microsoft pracuje nad poprawą działania funkcji. Już niedługo gigant z Redmond umożliwi włączenie aplikacji zielonego robota w standardowym oknie na Windowsie. W tej chwili można włączyć okno programu o kształcie ekranu telefonu, co nie dla wszystkich będzie wyglądało estetycznie. Tak czy owak, funkcja strumieniowania aplikacji Androida na Windows 10 działa naprawdę bardzo dobrze.

Aplikacje Androida na Windowsie poprzez emulatory

Dla każdego, kto chce uzyskać dostęp do swoich ulubionych aplikacji Androida na urządzeniach z systemem Windows, dostępnych jest też wiele emulatorów zielonego robota. Emulator Androida umożliwia korzystanie z systemu operacyjnego Android na komputerze z systemem Windows wraz z klawiaturą i myszą – dzięki czemu możesz korzystać z programu znacznie szybciej i wydajniej. Dostępne są również emulatory iOS dla komputerów PC i Mac, ale te z systemem Android oferują lepszą wydajność. Możliwości emulatorów Androida są bardzo szerokie. Podczas gdy BlueStacks zawsze znajdował się na szczycie listy tego typu oprogramowania reszta nadrabia zaległości w niesamowicie szybkim tempie. Jeśli szukasz dobrego emulatora, to warto spróbować, któregoś z listy:

  1. BlueStacks – najpopularniejszy emulator Androida
  2. Nox Player – przeznaczony głównie dla graczy
  3. MEmu – jeden z nowszych emulatorów skierowanych głównie do graczy
  4. Ko Player – lagi są mu obce – skierowany dla graczy
  5. Genymotion – przeznaczony przede wszystkim dla deweloperów
  6. Android Studio – również przeznaczony dla deweloperów

Te rozwiązania póki co powinny zaspokoić potrzeby użytkowników, którzy koniecznie chcą uruchomić aplikacje Androida na Windows 10. Miło by jednak było, gdyby te faktycznie znalazły się do pobrania w Microsoft Store.

Źródło: techradar, windowscentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.