ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Bezstratny dźwięk Apple Music

Apple Music za darmo – wystarczy pobrać inną aplikację

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

W zeszłym roku Apple zaoferowało użytkownikom iOS świetną ofertę świąteczną z maksymalnie sześciomiesięczną subskrypcją Apple Music za darmo. W tym roku firma po raz kolejny wprowadza podobną kampanię, ale teraz oferuje do pięciu miesięcy darmowej subskrypcji dla nowych użytkowników. Standardowy bezpłatny okres próbny Apple Music jest ograniczony do trzech miesięcy, po czym klienci są obciążani cykliczną opłatą w wysokości 19,99 złotych miesięcznie. Usługa strumieniowego przesyłania muzyki firmy z Cupertino jest również dostępna we wszystkich pakietach Apple One. Promocja jest następstwem podobnej kampanii, która przedstawia nowym użytkownikom trzy miesiące bezpłatnego serwisu Apple News +. 

Zobacz także: Procesor Apple M1 to jednak nie koniec MacBooków z Intelem

Apple Music za darmo – wystarczy pobrać inną aplikację

Apple Music już oferuje bezpłatny okres próbny dla nowych użytkowników, ale teraz możemy otrzymać pięć miesięcy użytkowania serwisu bez płacenia. Jest jednak warunek – obowiązuje dla osób, które nigdy wcześniej nie subskrybowały tej usługi. Sposób na bezpłatne miesiące subskrypcji Apple Music jest podobny do tego, co spółka Tima Cooka zrobiła w 2019 roku. 

Apple Music za darmo

Promocja pojawia się w aplikacji do identyfikacji muzyki Shazam. Apple kupiło program w 2017 roku za podobno $400 milionów. Od tego czasu technologia rozpoznawania muzyki została zintegrowana z Siri i Centrum sterowania w systemie iOS. 

Apple Music za darmo – co trzeba zrobić?

Specjalna oferta świąteczna została po cichu ogłoszona na liście nowości aplikacji Shazam w App Store. Tam widzimy, że ​​nowi użytkownicy mogą otrzymać do pięciu miesięcy Apple Music za darmo, pobierając Shazam i identyfikując piosenkę za jego pomocą. Po rozpoznaniu utworu pojawia się odpowiedne łącze, które kieruje użytkownika do subskrypcji usługi strumieniowego przesyłania muzyki. Kiedy stukniemy opcję powinnismy zobaczyć pięciomiesięczną bezpłatną wersję próbną Apple Music. Niektórym użytkownikom udało się również aktywować promocję, otwierając ekran opcji Shazam i dotykając banera serwisu streamingowego. Promocja działa tylko dla użytkowników systemu iOS.

Apple Music za darmo – do kiedy trwa promocja?

Gigant z Cupertino twierdzi, że oferta będzie obowiązywać do 17 stycznia 2021 roku i jest dostępna dla nowych subskrybentów konkurenta Spotify w Australii, Kanadzie, Meksyku i Stanach Zjednoczonych, ale także innych krajach, także w Polsce. Jeśli po aktywacji nie jesteśmy przekonani, możemy anulować subskrypcję usługi bez utraty pięciomiesięcznego dostępu. 

Auto Shazam – jedna z najciekawszych funkcji aplikacji

Jedną z ciekawszych funkcji aplikacji jest Auto Shazam. Aby aplikacja Shazam automatycznie rozpoznawała utwory odtwarzane w naszym otoczeniu, trzeba nacisnąć i przytrzymać przycisk Shazam lub kliknąć go dwukrotnie na komputerze Mac. Gdy funkcja Auto Shazam jest włączona, aplikacja dopasowuje utwory odtwarzane w otoczeniu do utworów z bazy danych Shazam — nawet jeśli przełączymy się do innej aplikacji. Aplikacja Shazam nie zapisuje ani nie przechowuje żadnych wykrywanych przez nią dźwięków. Shazamy rozpoznane za pomocą funkcji Auto Shazam znajdują się w Bibliotece posegregowane według daty.

Źródło: Appleinsider, 9to5mac

Sprawdź najnowsze wpisy