Windows 10 to system, na którego skazanych jest wielu użytkowników. Wielu korzystających przyzwyczajonych jest do platformy Microsoftu, innych po prostu nie stać na zmianę na drogi sprzęt Apple z macOS. Trzeba przyznać, że system Apple jest bardziej niezawodny od oprogramowania Microsoftu. Gigant z Redmond niejednokrotnie podpał fanom wprowadzając wiele bugów i błędów wraz z kolejnymi aktualizacjami. Te jednak dostarczają także nowe narzędzia do systemu Windows 10. W 2021 roku pojawi się ich co najmniej kilka. Warto się przyjrzeć temu, co nas czeka w nadchodzących miesiącach.

Nowe narzędzia Windows 10 na 2021 rok

Microsoft rozważa aktualizację narzędzia PowerToys, aby wprowadzić szereg nowych funkcji i jeszcze bardziej rozszerzyć opcje dostosowywania w systemie Windows 10.

Zgodnie z harmonogramem gigant z Redmond rozważa obecnie nowe narzędzie do nagrywania ekranu, tryb Zawsze na wierzchu, funkcję niestandardowego renderowania czcionek oraz zupełnie nowy próbnik kolorów.

Nowe narzędzia Windows 10 do nagrywania ekranu

Windows 10 ma narzędzie do nagrywania ekranu i jest ono wbudowane w pasek gier. Chociaż rejestrator oparty na Game Bar działa dobrze, nie jest idealnym zamiennikiem narzędzia do nagrywania ekranu.

Wygląda na to, że Microsoft pracuje nad niezwykle przydatnym narzędziem o nazwie Screen / GIF recorder, które jest obecnie częścią projektu PowerToys. Ta funkcja umożliwia nagrywanie ekranu i zapisywanie go jako animowany plik GIF lub plik wideo.

nowe narzędzia windows 10 nagrywanie ekranu

Nowe narzędzie do nagrywania ekranu będzie oferowane poza Game Bar i będzie korzystać z wbudowanych interfejsów API do wycinania ekranu systemu Windows 10. Microsoft planuje obecnie włączenie obsługi nakładek tekstowych na wideo, naciśnięć klawiszy, nagrywania kursora i nie tylko.

Zobacz także: Chętnie pożegnałbym serię Galaxy Note

Zawsze na wierzchu

Wydaje się również, że Microsoft rozważa nową funkcję o nazwie „Zawsze na wierzchu”, która pozwoli Ci utrzymać okno Twojej ulubionej aplikacji jako unoszące się nad każdym innym oknem.

Obecnie Windows nie oferuje wbudowanego sposobu włączania trybu Zawsze na wierzchu dla żadnej aplikacji. W przyszłości użytkownicy będą mogli używać PowerToys, aby włączyć ten tryb dla swoich programów.

Ustawienia renderowania czcionek

PowerToys otrzyma kolejną interesującą funkcję o nazwie „Ustawienia renderowania czcionek”. Microsoft planuje zaoferować większą pulę ustawień w celu dostosowania systemu renderowania czcionek z funkcjami takimi jak tryb wygładzania, który może być przydatny, jeśli masz komputer lub laptop o wysokiej rozdzielczości.

Próbnik kolorów 2

nowe narzędzia windows 10 próbnik kolorów

PowerToys jest już wyposażony w próbnik kolorów (bezpłatne narzędzie do określania wartości dowolnego koloru na ekranie), a w przyszłym roku ma być ono jeszcze lepsze. Color Picker 2 będzie dopasowany do interfejsu systemu Windows 10X, Fluent Design, a także umożliwi łatwe rozpoznawanie kolorów na ekranie.

Szybkie zakończenie aplikacji

Innym narzędziem może być „Quick Terminate”. Ta funkcja umożliwia zamknięcie aplikacji i jej procesów w tle jednym dotknięciem. Obecnie musisz przejrzeć długą listę aktywnych procesów w Menedżerze zadań, aby znaleźć i zniszczyć konkretny proces aplikacji.

Szybkie zakończenie umożliwia zamknięcie aplikacji i jej procesów za pomocą skrótu klawiaturowego.

Inne narzędzia Windows 10

Microsoft prawdopodobnie pracuje też nad nową wyszukiwarką kursora, która zostanie aktywowana po naciśnięciu skrótu klawiaturowego.

Ponadto, kiedy kopiujesz zawartość z witryny internetowej i wklejasz ją do poczty e-mail lub aplikacji systemu Windows, takich jak Word, często okazuje się, że zachowuje ona swoje oryginalne, specjalne formatowanie.

Niektóre aplikacje pozwalają użytkownikom wkleić treść jako zwykły tekst za pomocą klawiatury „Ctrl + Shift + V” i wygląda na to, że PowerToys wprowadzi tę funkcję do wszystkich aplikacji w systemie Windows 10.

źródło: windowslatest

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.