Za niecały tydzień Black Friday, a za niecały miesiąc Święta. W zakupowym szale, który powoli się zaczyna warto być na bieżąco w świecie technologii. Z pewnością pomoże Wam w tym kolejna odsłona SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia.

Pochwała

Black Friday od Xiaomi. Co prawda to trochę dziwny dzień na czarny piątek, ponieważ jest on tydzień wcześniej niż standardowy, jednak promocje od Xiaomi są zacne. Na szczególną uwagę zasługuje Mi Electric Scooter S za 1699 zł oraz Mi Robot Vacuum-Mop Pro za 1399 zł. Z tańszych rzeczy warto zapolować na Mi Smart Band 4C za jedyne 59 zł czy Mi smart Band 5 za 139 zł. Linki do poszczególnych ofert znajdziecie we wpisie Kacpra. Warto pamiętać, że promocje wystartowały w nocy z 19 na 20 listopada o północy.

Nowe Google Pay to jest to! Google zapowiedziało rewolucję w Google Pay. Usługa, z której często i chętnie korzystam zostanie poddana odświeżeniu również, jeśli chodzi o wygląd i funkcje samej aplikacji. Pierwszą zmianą, która rzuci się w oczy będzie nowy ekran startowy. Zobaczymy tu listę osób, firm czy instytucji, gdzie korzystamy z usługi. Dzięki temu łatwo i szybko dokonamy przelewu czy „upolujemy” jakąś zniżkę. Świetną funkcją wydaje się być kontrola wydatków oraz analiza wypływu środków pieniężnych.

Google Maps pomagają walczyć z COVID-19. Mapy Google to jedna z aplikacji, z których korzystam bardzo często. Cieszą mnie dodatkowe funkcje, które gigant zamierza wdrożyć w związku z walką z COVID-19. Do tej pory w Mapach pojawiły się trasy dojazdu do najbliższych szpitali czy miejsca, gdzie można się dowiedzieć więcej o koronawirusie. Na tym jednak nie koniec. Google doda też szczegółowe informacje na temat liczby zakażeń na danym obszarze. Co ciekawe, zobaczymy też funkcję pokazującą, jak dużo osób znajduje się w komunikacji miejskiej, aby uniknąć zatłoczonych pojazdów. Już od kilku miesięcy można w kilku miastach wypełniać ankiety o zatłoczeniu pojazdów.

Krytyka

MacBooki wciąż bez dotykowych ekranów. Nowy procesor M1, który został zaprezentowany dla odświeżonych MacBooków to rewelacja wydajnościowa. Chipset jest chwalony przez praktycznie wszystkie światowe media. Niestety oprócz dużego skoku wydajnościowego, nowe MacBooki nie oferują niczego nowego. Z pewnością jedną z pożądanych funkcji, której nie ma w komputerach Apple, jest dotykowy ekran. Do tej pory informacje i plotki na temat urządzeń z tego typu funkcją były bagatelizowane i dementowane przez firmę z Cupertino. Jednak w Internecie została zauważona grafika, która może sugerować pojawienie się takiego rozwiązania w niedalekiej przyszłości.

Za 10 lat koniec aut spalinowych w Wielkiej Brytanii. Idea jest wręcz niesamowita i za samą myśl należy się pochwała. Problem polega na tym, że jej zrealizowanie w tak krótkim czasie jest wręcz niemożliwe. Oczywiście pomysł zakłada zakaz sprzedaży aut spalinowych, a nie całkowite ich wyeliminowanie z dróg. Wdrożenie takiej idei może się odbić bardzo fatalnie dla brytyjskiej gospodarki, która po Brexicie może nie być już atrakcyjna chociażby dla producentów aut.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.