Od kilku lat bój o najlepsze ekrany w smartfonach toczy się między Apple, a Samsungiem. Teraz, kilka dni po rynkowej premierze flagowca z Cupertino dostaliśmy test od ekipy z DisplayMate. Nie jest niespodzianką, że wkrótce po premierze, to iPhone 12 Pro Max ma najlepszy wyświetlacz ze wszystkich dostępnych smartfonów. Po dokładnej analizie i testach laboratoryjnych eksperci oświadczyli, że nowy flagowy model z Cupertino wyposażony jest w najlepszy ekran, jaki kiedykolwiek testowano.

Zobacz także: Oto nowe MacBooki z procesorem M1 – Apple zmiotło konkurencję

Apple ustanawia nowe rekordy – iPhone 12 Pro Max z najlepszym ekranem

Nowy telefon Apple znalazł się na czele rankingu najlepszych ekranów w smartfonach, który wykonuje DisplayMate. Podobny zaszczyt trafił dla poprzedników, czyli 11 Pro Max oraz XS Max. Obecnie iPhone 12 Pro Max zyskał najwyższą w historii ocenę A +.

W dogłębnej analizie wyświetlacza urządzenia w wyniku testów laboratoryjnych, eksperci stwierdzili, że największy telefon spółki z Cupertino ma „najnowocześniejszy” wyświetlacz, który ustanawia lub bije kolejne rekordy w 11 różnych ocenianych kategoriach. Tym samym dołącza on do elitarnej najwyższej klasy ekranów w mobilnych urządzeniach, które zapewniają doskonałą dokładność kalibracji i najwyższą jakość. Wizualnie określono go jako doskonały.

Ocena obejmuje jasność całego ekranu, wysoki współczynnik kontrastu, ostrość, niski współczynnik odbicia i absolutną dokładność kolorów. iPhone 12 Pro Max otrzymał ocenę „idealną” w kilku kategoriach, takich jak dokładność kolorów i skala intensywności.

iPhone 12 Pro Max

Oto najlepsze wyniki, które według DisplayMate ustanowił flagowy telefon Amerykanów:

 • Najwyższa absolutna dokładność kolorów (0,9 JNCD) – wizualnie nie do odróżnienia od ideału;
 • Najwyższa dokładność kontrastu obrazu i dokładność skali intensywności (2,19 gamma) – wizualnie nie do odróżnienia od ideału;
 • Najmniejsza zmiana dokładności kolorów i skali intensywności dzięki zawartości obrazu APL (0,2 JNCD) – wizualnie nie do odróżnienia od ideału;
 • Najmniejsza zmiana kontrastu obrazu i skali intensywności z zawartością obrazu APL (0,00 gamma) – wizualnie nie do odróżnienia od ideału;
 • Najmniejsza zmiana w szczytowej luminancji przy średniej zawartości obrazu APL (1 procent) – wizualnie nie do odróżnienia od ideału;
 • Najwyższa jasność pełnego ekranu dla smartfonów OLED (825 nitów dla 100% APL);
 • Najwyższy kontrast na pełnym ekranie w oświetleniu otoczenia (172 przy 100% APL);
 • Najwyższy współczynnik kontrastu (nieskończony);
 • Najniższe odbicie ekranu (4,8 procent);
 • Najmniejsza zmiana jasności z kątem widzenia (27% przy 30 stopniach);
 • Najwyższa widoczna rozdzielczość ekranu 2,8K (2778 × 1284) – 4K. Nie ma ostrzejszego wizualnie ekranu w smartfonie według testujących.

DisplayMate chwali technologie, które Apple od dawna stosuje

DisplayMate pochwalił również niektóre technologie, które Apple stosuje od pewnego czasu, takie jak True Tone i Night Shift. Zauważono także, że wyświetlacz urządzenia jest do 10% bardziej bardziej energooszczędny niż w poprzedniku.

iPhone 12 Pro Max

Wyświetlacz ma wyższy współczynnik kształtu z proporcjami wysokości do szerokości 19,5: 9 = 2,16, czyli o 22% większy niż 16: 9 = 1,78 niż w większości smartfonów (i telewizorów szerokoekranowych). Wyświetlacz ma teraz ten sam ogólny kształt jak cały telefon. 

Częstotliwość odświeżania jest standardowa, czyli 60 Hz, zamiast wprowadzanych obecnie wyższych częstotliwości odświeżania 90 Hz i 120 Hz. Dzięki bardzo szybkiemu czasowi reakcji wyświetlacza OLED i bardzo szybkim procesorom CPU i GPU w iPhonie 12 Pro Max, niższa częstotliwość odświeżania 60 Hz powinna być odpowiednia dla większości aplikacji.

Wyświetlacz iPhone 12 Pro Max, czyli wszystko co najlepsze

iPhone 12 Pro Max to flagowy, a jednocześnie największy telefon Apple. Wyposażony jest w wyświetlacz o przekątnej 6,7-cala, który wypełnia prawie całą przednią powierzchnię telefonu, od krawędzi do krawędzi. Zastosowanie węższych ramek niż w przypadku poprzednich generacji zapewnia o 7% większy obszar wyświetlania niż w iPhonie 11 Pro Max. Ekran OLED, nazwany Super Retina XDR ma rozdzielczość 2778 x 1284. Współczynnik kontrastu wynosi 2 000 000: 1, jasność szczytowa to 800 nitów lub 1200 dla HDR. Zapewnia także wsparcie dla szerokiej gamy kolorów P3.

Źródło: Appleinsider, MacRumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)