IMG_9527

 

Wczoraj oficjalnie do Polski jak i 15 innych nowych krajów wkroczyła firma OnePlus, której zapewne nikomu nie musimy przedstawiać. Pojawiliśmy się tam i tym sposobem dowiedzieliśmy się jak ten producent planuje rozszerzyć swoją działalność oraz jak ma wyglądać działalność w naszym państwie.

 

Tradycyjnie na początku nie mogło się obyć bez prezentacji firmy, ich założeń, planów i dotychczasowych osiągnięć. Niemniej jednak nas najbardziej interesowały produkty oferowane przez OnePlus i one również miały swoje pięć minut podczas przemówienia współzałożyciela firmy, Pana Carl Pei. Oczywiście model One jest obecnie najważniejszym oferowanym smartfonem i na chwilę obecną jedynym.

 

IMG_9488

 

Poznaliśmy polskie ceny tego urządzenia, o których wczoraj Was informował Arek, ale oprócz samego urządzenia mobilnego zwrócono uwagę także na ładowanie akumulatora.

 

IMG_9495

 

Tak też powstał interesujący powerbank o pojemności 10000 mAh pozwalający na trzykrotne, pełne naładowanie OnePlus One. Firma zwraca uwagę na wykorzystanie bezpieczniejszej technologii w postaci litowo-polimerowych ogniw, które nie tracą zbyt szybko swoich właściwości. Pojawia się także smaczek w postaci „potrząśnij, a dowiesz się jak dużo energii wewnątrz zostało”. Sam powerbank został wykonany z tych samych tworzyw, co sam smartfon. Oprócz tego, jak możecie zauważyć, w jednej chwili można ładować dwa urządzenia na raz za sprawą dwóch portów USB. Cena wynosząca niecałe 100 złotych sprawia, że często sprowadzany do Polski powerbank od Xiaomi ma godnego konkurenta.

 

IMG_9498

 

Tak oto po przemówieniu przyszła pora przywitać się z OnePlus One, a więc głównym bohaterem tego dnia. Sam smartfon jest już zapewne Wam doskonale znany, ale nie Oxygen OS, pod którego kontrolą pracował popularny „1+1”. Zmian w stosunku do oryginalnego Androida 5.0 Lollipop jest niewiele, ale tak ma być. OnePlus zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że dla użytkowników liczy się czysty system. Tym samym dodano jedynie obsługę specjalnych gestów oraz specjalne zastosowania klawiszy. Wszystko to sprawia, że Oxygen OS jest po prostu bardzo dobrym usprawnieniem „Lizaka”.

 

IMG_9510

 

Kiedy ten system trafi do Sieci? Najprawdopodobniej w tym miesiącu. My osobiście mogliśmy zobaczyć jak działa Oxygen OS jeszcze we wczesnym stadium rozwoju, ale zostaliśmy zapewnieni, że niedługo będzie można spodziewać się oficjalnej premiery na forum OnePlus.

 

IMG_9492

 

Mimo wszystko, jak ma wyglądać i rozwijać się ta firma w Polsce? Na to i inne pytania postanowiliśmy poszukać odpowiedzi u samego współzałożyciela firmy, który udzielił nam wywiadu, do którego obejrzenia zapraszam Was serdecznie:

 

 

To mogłoby być wszystko, co wczoraj udało nam się dowiedzieć, ale na koniec, w ramach ciekawostki, zobaczcie z czym udało nam się zapoznać:

 

IMG_9531 IMG_9530 IMG_9521 IMG_9520 IMG_9550 IMG_9538 IMG_9546IMG_9542v2IMG_9545v2IMG_9546v2IMG_9547v2

 

 

Który smartfon wybieracie dla siebie?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.