Dzień singla za nami, a z nim związane były oferty z promocjami. Listopad to miesiąc, w którym królują marketingowe slogany, o czym pisałem tydzień temu. Co z kolei działo się w tym tygodniu? Przeczytacie w SPT – subiektywnym podsumowaniu tygodnia.

Pochwała

Apple TV jest wszędzie. Usługa firmy z Cupertino jest dostępna na coraz większej liczbie urządzeń. Właśnie trafiła w formie aplikacji na Playstation 5 i 4. To bardzo dobrze wróży usłudze VOD, a konkurenci mogą zacząć się bać. Na Apple TV znajdziemy naprawdę świetne jakościowo seriale, jak np. „The Morning Show” z Jennifer Aniston. Rozszerzenie kanałów dostępności usługi, wyjdzie z pewnością Apple TV na plus.

Papież modli się o sztuczną inteligencję. Być może to dziwne i niespotykane, jednak nie w przypadku Papieża Franciszka. Nie jestem fanem hierarchów kościelnych i ich kazań, jednak to, co od początku swojego przywództwa w Watykanie mówi Franciszek jest naprawdę niesamowite (w pozytywnym sensie). Jest to chyba pierwszy Papież naszych czasów, który rozumie postęp świata i jego potrzeby. Pokazuje to chociażby ostatnia modlitwa za sztuczną inteligencję, a właściwie za naukowców, którzy powinni obrać właściwy kierunek badań w tworzeniu tego typu technologii. Bardzo cenię Papieża Franciszka za nietuzinkowe podejście do pewnych kwestii, które trapią świat.

MacBooki z procesorem M1. Trzeba przyznać, że to się Apple udało. Pierwszy własny procesor Apple o nazwie M1 jest po prostu rewelacyjny. Układ jest zoptymalizowany pod kątem urządzeń, w których priorytetem są małe rozmiary i wydajność energetyczna. M1 to ośmiordzeniowy procesor z czterema wysokowydajnymi rdzeniami, a Apple nazywa je „najszybszymi rdzeniami procesora na świecie”. Trudno się dziwić, gdyż nowy procesor ma być znacznie szybszy od konkurencyjnych. Chipset trafi do MacBooka Air oraz Maca mini. Tego ostatniego można kupić już od 3699 zł.

Aplikacje Androida na Windows 10 są świetne. Nigdy nie przypuszczałem, że Microsoft na tyle dopracuje aplikację Twój telefon, że będzie ona działała tak dobrze! Z początku obsługiwała ona kilka prostych funkcji. Teraz po jej włączeniu mamy dostęp do bardzo wielu opcji telefonu – wiadomości tekstowych, zdjęć, kontaktów czy nawet aplikacji Androida! Niestety ta ostatnia jest zarezerwowana jedynie dla użytkowników flagowców Samsunga, jednak działa naprawdę dobrze. Jedna z nadchodzących aktualizacji ma dać możliwość korzystającym zmienić wielkość okna, przez co będzie ono wyglądało bardziej naturalnie. W tym momencie jakikolwiek program otwiera się w formie podłużnego ekranu telefonu.

Microsoft Teams z nowymi funkcjami. Microsoft regularnie aktualizuje aplikację Teams. W łatkach poprawia błędy i sukcesywnie dodaje kolejne opcje. Tym razem na horyzoncie widać możliwość obsługi aż 1000 osób na jednym spotkaniu. Ponadto pojawi się funkcja cytowania i odpowiedzi na konkretne wiadomości na czacie. Dodatkowo użytkownicy będą mogli dodać kilka kont i przełączyć się na wybrany profil bez potrzeby wylogowania się. Te nowości mają pojawić się w Microsoft Teams jeszcze w tym roku.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.