Microsoft regularnie wprowadza nowe funkcje do swoich usług. Już wkrótce zobaczymy kolejne nowe funkcje w Microsoft Teams. Gigant z Redmond rozpoczął testowanie nowości w aplikacji pecetowej, która umożliwi użytkownikom wysyłanie cytowanych odpowiedzi na określone wiadomości. Dla użytkowników Androida gigant wprowadzi osobną aktualizację, która umożliwia obsługę obrazu w obrazie. Na tym jednak nie koniec nowości, jakie nadchodzą.

Nowe funkcje Microsoft Teams

Cytowanie wiadomości

Wysyłanie cytowanych odpowiedzi jest jedną z najbardziej pożądanych funkcji. Dzięki tej opcji możesz przytrzymać określoną wiadomość, na którą chcesz odpowiedzieć, i wybrać przycisk odpowiedzi. Na pulpicie z kolei będziesz mógł kliknąć wiadomość prawym przyciskiem myszy i wybrać przycisk odpowiedzi, aby zacytować tą konkretną wiadomość.

Obsługa cytowanych odpowiedzi w Microsoft Teams nie będzie ograniczona do tekstów. Będziesz mieć możliwość cytowania wiadomości i odpowiadania za pomocą emotikonów, załączników, GIF-ów i nie tylko.

cytowanie wiadomości funkcje Microsoft Teams

Ta aktualizacja to kolejna wskazówka, że ​​ Microsoft chce zintegrować odpowiednie środowisko obsługi wiadomości w usłudze Teams, aby użytkownicy mogli bezproblemowo wysyłać wiadomości.

Firma nadal testuje funkcję cytowanych wiadomości i nie zobaczysz jej jeszcze w kliencie komputerowym. Oczywiście może minąć kilka tygodni, zanim pojawi się ona na Twoim pececie.

Zobacz także: Aplikacje Androida na Windows 10 są świetne, a będą jeszcze lepsze

Obsługa wielu kont

Gigant z Redmond potwierdził również, że aplikacja Teams otrzyma obsługę wielu kont, co oznacza, że ​​wkrótce będzie można dodawać i zarządzać wieloma profilami bez konieczności logowania się i wylogowywania. Po połączeniu kont z aplikacją komputerową będziesz mógł zmieniać zdjęcie profilowe i przełączać się między kontami lub organizacjami bezpośrednio w Ustawieniach.

Jest to kolejna z najbardziej pożądanych funkcji i prawdopodobnie zostanie przyjęta z zadowoleniem przez osoby biorące udział w spotkaniach organizowanych przez kilka organizacji. Obecnie, jeśli chcesz przełączyć konta, musisz ręcznie wylogować się przed ponownym zalogowaniem się na drugie konto.

Obie nowe funkcje Microsoft Teams zaczną być udostępniane wszystkim użytkownikom jeszcze w tym roku, ale wkrótce będzie można je przetestować w wersji preview.

Inne funkcje Microsoft Teams

Ponadto Microsoft testuje kolejną funkcję, która umożliwi tworzenie niestandardowych profili dla użytkowników. Na przykład wkrótce będziesz mógł utworzyć odznakę, używając tytułu, kolorów, obrazów, a nawet języka. Pomoże Ci to wyrazić temat zajęć lub kulturę firmy.

Inną ogłoszoną ostatnio funkcją jest obsługa ulepszonych linków z zaproszeniami. Użytkownicy dodani do spotkania za pośrednictwem linku będą wreszcie mieli dostęp do czatów, plików, notatek itp. po jego zakończeniu. Obecnie zaproszeni użytkownicy nie mogą uzyskać dostępu do treści spotkania.

funkcje microsoft Teams

Aby konkurować z Zoom i Google Meet, Microsoft pracuje nad dodaniem innych funkcji do aplikacji komputerowych i mobilnych. Gigant planuje również zaktualizować istniejący interfejs, który pojawia się przed dołączeniem do spotkania w aplikacji. Mają tu się pojawić nowe opcje zmiany urządzenia audio i aparatu. Ostatnio Microsoft ogłosił, że Teams pomieści też 1000 użytkowników na spotkaniu.

Źródło: windowslatest

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.