Sony PlayStation 5 debiutuje w USA już w czwartek 12 listopada, a w Polsce tydzień później. Niezależnie od tego, czy już złożyłeś zamówienie przedpremierowe, czy planujesz kupić urządzenie po premierze, warto rozważyć zakup dodatkowych akcesoriów, aby zapewnić jak najlepsze wykorzystanie PS5. Oto najlepsze akcesoria Playstation 5.

Najlepsze akcesoria Playstation 5

Kontroler DualSense

Oczywiście każde nowe PS5 zawiera jeden kontroler DualSense. W przeciwieństwie do kontrolerów DualShock, DualSense ma dwukolorowy schemat i bardziej ergonomiczną konstrukcję. Kontroler jest również wyposażony w przyciski adaptacyjne, wbudowany mikrofon i haptyczne wibracje, przy czym niektóre gry lepiej wykorzystują ich funkcje, aby zapewnić lepsze doznania.

Oprócz pracy z PS5, DualSense może łączyć się bezprzewodowo z urządzeniami z Androidem. Kontroler łączy się również bezprzewodowo z komputerem, jeśli ten obsługuje technologię Bluetooth. Jeśli nie masz takiej funkcji, możesz podłączyć DualSense do peceta za pomocą kabla USB.

Kontroler kosztuje niecałe 68 euro i można go dostać już 12 listopada. DualSense jest dobrym następcą kontrolera PS4, biorąc pod uwagę wszystkie związane z nim ulepszenia. Jeśli jednak masz już PS4 lub posiadasz DualShock 4, nadal możesz używać go na PS5, ale będzie on działał tylko podczas grania w gry PS4.

Zobacz także: Rewolucja w Microsoft Excel

HD Camera

akcesoria Playstation 5 camera hd

Jeśli jesteś zainteresowany używaniem PS5 do transmitowania gier na żywo lub transmitowania rozgrywki ze znajomymi, koniecznie kup PS5 HD Camera, która kosztuje 60 USD na amerykańskim Amazonie. Zawiera ona podwójne obiektywy 1080p i jest następczynią aparatu PS4. Kamera umożliwia także usunięcie tła obrazu i zastąpienie go innym.

Pilot do PS5

akcesoria Playstation 5

PS5 ma również własnego pilota do sterowania mediami. Konsola może pełnić funkcję do strumieniowego przesyłania filmów i wideo, a jeśli kupisz PS5 z napędem dyskowym, możesz oglądać zawartość dysków Blu-ray. Sprzęt będzie miał mnóstwo aplikacji do przesyłania strumieniowego dostępnych w momencie premiery, w tym Apple TV Plus, Crunchyroll i Hulu, więc jeśli planujesz oglądać filmy i programy na swoim urządzeniu, pilot do multimediów byłby rozsądną rzeczą do kupienia. Niestety, póki co nie jest on dostępny z oficjalnego źródła na Amazonie.

Słuchawki Pulse 3D

słuchawki PS5

Słuchawki Pulse 3D zostały zaprojektowane specjalnie dla graczy. Mikrofony w urządzeniu mają funkcję redukcji szumów. Słuchawki zostały wyposażone w elementy sterujące, dzięki którym z łatwością można dostosować ustawienia czatu, czy dźwięku. Słuchawki działają nawet 12 godzin bez ładowania. Ich premiera odbędzie się 12 listopada, a cena to 449 zł.

Dysk SSD

Przy ograniczonej przestrzeni SSD konsoli i małym prawdopodobieństwie możliwości obsługi rozszerzeń SSD w najbliższej przyszłości, używanie zewnętrznego dysku twardego jako sposobu na przechowywanie starszych gier PS4 nie jest złym pomysłem. Pamiętaj, że nie będzie można go używać do grania w tytuły nowej generacji na PS5.

PlaystationPlus

Co prawda to nie jest akcesorium, jednak warto o tym wspomnieć na sam koniec. W okresie premiery PS5, Sony udostępni także PlayStation Plus, cyfrową bibliotekę niektórych z najpopularniejszych gier wydanych w okresie istnienia PS4. Jednak, aby uzyskać dostęp do usługi, musisz mieć aktywną subskrypcję PlayStation Plus. Tą z kolei możemy zakupić w 3 wariantach:

  • 12 miesięcy za 240 zł,
  • 3 miesiące za 100 zł,
  • 1 miesiąc za 37 zł.

Źródło: theverge, playstation.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.