Granice absurdu nie istnieją dla społeczności, jaką stanowią przeciwnicy sieci 5G. Ostatnio walczą oni zresztą nie tylko z 5G, ale też z poprzednimi standardami sieci komórkowej. W żaden sposób nie przeszkadza im to jednak nieustannie z nich korzystać.

Anteny mordujące ludzi, czyli przeciwnicy 5G przekraczają granice absurdu

Autorzy i fani spiskowych teorii nie są zadowoleni z faktu, że to, czym się fascynują, rzadko przenika do mediów. Z pomocą przychodzi im jednak YouTube, na którym mogą do woli publikować nawet najbardziej niedorzeczne materiały. ANTENY WYMORDOWAŁY nasz BLOK! Przerażająca relacja mieszkanki osiedla! [2G-5G] – to jedna z najnowszych publikacji na kanale o nazwie Wolna Polska TV. Nie ma w niej kompilacji kadrów czy złowieszczej muzyki, jest natomiast kobieta, która przez kilka minut przedstawia swoje racje. Przez moment miałem cień nadziei, że w filmie padnie choć jeden naukowy fakt lub np. opinia lekarza. Niestety, nic z tych rzeczy.

Pani występująca w nagraniu skarży się na to, że w 2006 roku T-Mobile zainstalowało anteny na osiedlu mieszkaniowym. Pole elektromagnetyczne, które powinno iść w wolną przestrzeń, przestrzeliwuje nasze mieszkania, docierając do każdego żywego organizmu – tłumaczy kobieta. Wygląda przy tym na autentycznie poruszoną całą sprawą. Jej zdaniem, od 2006 roku mieszkańcy okolicznych budynków zaczęli chorować i umierać. Schorzenia, które miały się pojawić u tych ludzi, to m.in. choroby układu krążenia, problemy dermatologiczne, laryngologiczne, kłopoty z oddychaniem i pieczenie skóry, zawały. Jednym słowem, całe możliwe spektrum dolegliwości, a główny inspektor sanitarny, mimo zwracania mu na o uwagi, nie interweniował. Przez kolejne minuty nagrania kobieta czyta z kartki, kto i na co umarł (rzekomo z powodu tych anten) w ciągu ostatnich… kilkunastu lat. Niektóre przypadki z 2008 roku, inne np. z 2014.

Teorie naciągane do granic możliwości

Absolutnie nie zarzucam kobiecie z nagrania kłamstw. Omawia ona jednak sytuację dziejącą się przez kilkanaście lat w 10-piętrowym, zapewne już nie najnowszym bloku. Gdyby wejść do dowolnego tego typu budynku i przepytać każdego mieszkańca o choroby i zgony, które wystąpiły u jego współlokatorów w ostatnich 14 latach, z pewnością też okazałoby się, że część osób miała nowotwór. Na pewno też ktoś zmarł. Niezależnie czy w pobliżu były jakieś anteny, czy nie. Co jednak z tym promieniowaniem? Czy mieszkanie w pobliżu stacji bazowej zagraża naszemu zdrowiu? Anteny stacji bazowych mają charakterystykę kierunkową i tak kształtują wiązkę fali, aby rozchodziła się poziomo, co w połączeniu z tłumieniem fal radiowych np. przez dach budynku sprawia, że natężenie pola elektromagnetycznego w bliskiej odległości od stacji bazowej jest bardzo niskie – tłumaczy Maciej Persona na łamach serwisu nafalinauki.pl.

Czipy, szczepionki i nie tylko, czyli przeciwnicy 5G na tropie spisku ponownie przekraczają granice absurdu

źródło: YouTube / Kurow24 Lubelskie

Przeciwnicy 5G ostatnio rozszerzyli swoją krytykę sieci komórkowej na jej poprzednie standardy. Często w tytułach tworzonych przez siebie materiałów (co widać nawet na przykładzie z morderczymi antenami) zaznaczają, że chodzi im o przedział 2G-5G. Nie przeszkadza im to jednak korzystać ze smartfonów. Za ich pomocą dokumentują prowadzone przez siebie działania, zapewne łącząc się z siecią. Przykład możecie zobaczyć na powyższym zdjęciu – to ujęcie pochodzi z nagrania z Kraśnika, gdy radni zajmowali się uchwałą przeciwko 5G.

Jak połączyć teorie o kontrolowaniu ludzi za pomocą czipów i sprzeciw wobec szczepionek, jednocześnie dodając coś od siebie? Przeciwnikom 5G się udało. Uważają oni nieraz, że w szczepionkach na (nieistniejącego?) koronawirusa będzie zawarty czip 5G, z którym będą się łączyć służby, by nas kontrolować. Niestety, w swoich filmach – jak zwykle – nie przedstawiają nic, co byłoby chociaż poszlaką na to wskazującą. Jest tylko podniosła muzyka, słynne żółte napisy o ludobójstwie, śmiercionośnym zagrożeniu i utylizacji, a także wyjęte z kontekstu kilkunastosekundowe wypowiedzi premiera, gdzie ogólnie mówi on o szczepionkach na COVID-19. Takie materiały można znaleźć m.in. na tym samym kanale, gdzie pojawiła się wstrząsająca relacja o morderczych antenach.

Przekonani o słuszności swoich racji

Mimo swojej absurdalnej logiki, przeciwnicy sieci komórkowych są przeświadczeni, że prowadzą walkę w szczytnym celu. Protestując w Kraśniku założyli nawet powstańcze opaski – niemal identyczne jak te, które nosili Powstańcy Warszawscy w czasie II wojny światowej. Chyba lepiej, żeby bohaterowie tamtych czasów nie widzieli, do czego dziś jest wykorzystywany tak ważny dla nich symbol. Raczej nie byłby to dla nich przyjemny widok.

Czytaj także: Kościół ma dość Netflixa – „niemal każdy serial promuje homoseksualizm i rozwiązłość”

Na koniec, popuszczając wodze fantazji: gdyby za X lat ktoś naprawdę chciał zaczipować ludzi i wymyślił śmiercionośne anteny, śmiało może wcielać swój plan w życie. Wspominając to, co w 2020 roku robili przeciwnicy 5G, i tak nikt w to nie uwierzy.

źródło: własne, zdjęcie główne: YouTube/Kurow24 Lubelskie

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.