W niedawno zaktualizowanym dokumencie wsparcia Apple wskazało, że ​​nowa ładowarka MagSafe będzie ograniczona tylko do mocy 12 W, gdy będzie używana z nadchodzącym iPhone 12 mini. Reszta urządzeń z nowej gamy może być ładowana z mocą 15W. Przed premierą zamówień na iPhone’a 12 mini i 12 Pro Max firma zaktualizowała dokument pomocy dotyczący szczegółów ładowania MagSafe dla najnowszych smartfonów. Warto zauważyć, że 12 mini nie zobaczy tego samego 15W ładowania MagSafe, co inne modele, a Apple podzielił się również innymi interesującymi ciekawostkami, takimi jak podłączenie akcesoriów Lightning, co oznacza zmniejszenie prędkości ładowania.

Zobacz także: Apple podkręca tempo – kolejne nowości 10 listopada

Szybkie ładowane iPhone 12 wcale nie tak szybkie

Apple twierdzi, że iPhone 12 mini może osiągnąć ładowanie z mocą 12W za pomocą zasilacza USB-C Power Delivery o wartości 9 V / 2,03 A lub wyższej. Jednak dokument wsparcia zauważa, że ​​moc dostarczana do dowolnego modelu iPhone’a 12 w dowolnym momencie będzie się różnić w zależności od różnych czynników, w tym temperatury i aktywności systemu.

iPhone 12 mini

W przypadku innych urządzeń tej serii szczytowa moc 15W może być uzyskana za pomocą zasilacza USB-C Power Delivery na poziomie 9 V / 2,22 A lub 9 V / 2,56 A lub wyższym, według firmy z Cupertino. W dokumencie wsparcia zauważono również, że gdy akcesoria Lightning, takie jak słuchawki EarPods, są podłączone do dowolnego smartfona, ładowarka MagSafe jest ograniczona do 7,5W, aby zachować zgodność z normami prawnymi.

Nowe iPhone’y mogą zobaczyć dwukrotnie większą moc ładowania bezprzewodowego dzięki MagSafe, czyli 15 W, w porównaniu do iPhone 11 i starszych. Tamte modele mogą obsłużyć  moc do 7,5W. Jednak zaktualizowany dokument wsparcia firmy Apple ujawnia, że ​​nie będzie to miało miejsca w przypadku wszystkich czterech nowych urządzeń.

Apple pokazuje, jak używać ładowarki Magsafe w iPhone 12

Firma z nadgryzionym jabłkiem w logo twierdzi, że ładowarkę MagSafe należy podłączyć do źródła zasilania przed umieszczeniem na niej iPhone’a, ponieważ umożliwia to sprawdzenie przez akcesorium, czy można bezpiecznie dostarczyć maksymalną moc. Jeśli umieścimy telefon na ładowarce MagSafe przed podłączeniem go, trzeba go wyjąć, odczekać trzy sekundy, a następnie włożyć go ponownie, aby wznowić maksymalne dostarczanie energii.

iPhone 12 mini

Maksymalne prędkości ładowania MagSafe 15 W (lub 12 W) nie zawsze będą tym, co zobaczymy. Istnieją czynniki, takie jak utrata mocy podczas ładowania bezprzewodowego, stan naładowania baterii, temperatura itp., które mogą spowodować zmianę mocy wyjściowej. Apple podkreśla także te możliwości w wydanym dokumencie. 

MagSafe to nowa funkcja we wszystkich modelach iPhone’a 12, która umożliwia mocowanie magnetycznych akcesoriów z tyłu urządzeń, w tym ładowarki, która zapewnia bardziej precyzyjne ładowanie bezprzewodowe. Ładowarka MagSafe jest już dostępna za 199 złotych, a iPhone 12 mini będzie można zamawiać w przedsprzedaży w piątek, 6 listopada. Do naszych sklepów trafi 13 listopada. 

Źródło: MacRumors, 9to5mac

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)