Apple zaprezentowało w październiku cztery, nowe modele smartfonów. Jako pierwsze na rynku zadebiutowały modele z ekranami o przekątnej 6,1-cala, czyli iPhone 12 Pro oraz 12. Między nimi nie ma ogromnych różnić, a wersja Pro wydaje się chyba być najmniej ciekawa z całej, nowej gamy. Firma wyróżniła tym razem największy 6,7-calowy iPhone 12 Pro Max, który otrzyma zupełnie nowy moduł aparatu. Ten jednak pojawi się na rynku dopiero 13 listopada. Nie przeszkodziło to jednak popularności 12 Pro. Popyt na to urządzenie zdecydowanie przewyższa „zwykłą 12” twierdzą analitycy.

Zobacz także: Świat jest gotowy na iPhone z USB-C, ale Apple chyba nie

iPhone 12 Pro

Pandemia COVID-19 niestraszna dla iPhone 12 Pro – smartfon jest hitem

Bank inwestycyjny JP Morgan śledzi, jakim zainteresowaniem cieszą się nowe telefony z Cupertino. Co ciekawe większym popytem cieszy się 12 Pro niż zdecydowanie tańsza „dwunastka”.

W notatce dotyczącej śledzenia dostępności iPhone’a, którą zobaczył serwis AppleInsider, analityk JP Morgan Samik Chatterjee pisze, że łączne czasy realizacji są obecnie mocno wydłużone, jak z resztą co roku. Terminy są oparte na czasie dostawy do domu, co może wskazywać na dostępność smartfonów i popyt.

Jeżeli chcesz kupić iPhone 12 Pro, to musisz być cierpliwy

Czasy realizacji pozostają stabilne w przypadku iPhone’a 12 Pro, ale to nie jest pozytywna informacja dla klientów. W trzecim tygodniu dostępności, czas potrzebny na otrzymanie  modelu 12, od daty dostawy na całym świecie wynosi około dziesięć dni, podczas gdy na dostawę droższego urządzenia musimy czekać co najmniej dwadzieścia trzy dni

iPhone 12 ze słuchawkami we Francji
iPhone 12

W Stanach Zjednoczonych czas dostawy skrócił się do około ośmiu dni w trzecim tygodniu, z jedenastu dni w drugim tygodniu dostępności. W przypadku iPhone 12 Pro czasy realizacji wzrosły, z dwudziestu czterech dni w drugim tygodniu do dwudziestu sześciu dni w trzecim tygodniu. W przypadku chińskich konsumentów czas dostawy dla flagowca pozostał stabilny, podczas gdy „dwunastkę” można otrzymać zdecydowanie szybciej. Zarówno w Niemczech, jak i Wielkiej Brytanii czas realizacji zamówień na iPhone 12 i 12 Pro znormalizował się. Także w naszym kraju topowy telefon jest nieosiągalny „od ręki” w jakichkolwiek sklepach.

Chociaż iPhone 12 jest dostępny do odbioru w salonach firmy w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech, iPhone 12 Pro pozostaje niedostępny do odbioru we wszystkich regionach, które śledzi JP Morgan.

iPhone 12 Pro

iPhone 12 popularniejszy od iPhone 11

Patrząc na zeszły rok, to wydaje się, że popyt na modele iPhone 12 i 12 Pro jest większy niż na rodzinę iPhone 11. W pierwszym tygodniu dostępności „11” czas realizacji oscylował około sześciu dni, a następnie wzrósł do dwunastu dni w drugim tygodniu. W przypadku iPhone 12 czas realizacji wynosił trzynaście dni zarówno w pierwszym, jak i drugim tygodniu. Dostępność dla 11 Pro utrzymywała się na poziomie około dwudziestu czterech dni zarówno w pierwszym, jak i drugim tygodniu dostępności. W 2020 roku iPhone 12 Pro będzie miał czas realizacji od ośmiu do dwudziestu czterech dni w tym samym okresie.

Jak zauważył Chatterjee w swojej notatce badawczej, sukces 12 Pro skłania inwestorów do „bacznego i optymistycznego” obserwowania rozpoczęcia przedsprzedaży iPhone’a 12 Pro Max 6 listopada. Czy takie dane mogą dziwić? Nie pierwszy raz widać, że mimo pandemii COVID-19 konsumenci skłaniają się ku drogim urządzeniom, a więcej tracą producenci tańszych sprzętów. Popularność 12 Pro też nie jest zaskoczeniem – fani Apple przez pierwsze tygodnie sprzedaży „polują” na flagowca, a to wcale nie przekreśla sukcesu tańszej wersji. Ten pewnie stanie się godnym następcą „11” i w długiej perspektywie najpopularniejszym smartfonem na świecie.

Źródło: Appleinsider

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Mariusz Nowak

    Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)