ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nowości Apple

Apple podkręca tempo – kolejne nowości 10 listopada

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Apple ogłosiło dzisiaj trzecie jesienne wydarzenie, które odbędzie się już we wtorek, 10 listopada o godzinie 19:00 naszego czasu, w kampusie Apple Park w Cupertino. Podobnie jak we wrześniu i październiku, kiedy zadebiutowały nowe modele Apple Watch, iPhone 12 i iPad Air, listopadowe wydarzenie będzie miało charakter wyłącznie online, a firma prawdopodobnie pokaże nagrane wcześniej wideo. Jakie nowości Apple zobaczymy tym razem?

Zobacz także: MacOS Big Sur, czyli na wielkie zmiany w komputerach Apple poczekamy

Nowości Apple – została jeszcze jedna rzecz

Apple już ogłosiło iPada Air czwartej generacji, iPada ósmej generacji, Apple Watch Series 6 i iPhone 12. Oczekuje się, że listopadowe wydarzenie będzie skoncentrowane na komputerach Mac, a firma przedstawi pierwszego MacBooka z układem ARM.

Nowości Apple

Tim Cook obiecał, że pierwszy komputer z własnym chipem pojawi się przed końcem 2020 roku i wygląda na to, że dotrzyma słowa. Po raz pierwszy ogłoszono prace nad procesorami ARM w czerwcu i od tamtej pory niewiele słyszeliśmy. Układy są podobne do chipów z serii A używanych w iPhone’ach i iPadach, z zaprojektowanych przez Apple i wyprodukowanymi przez TSMC. Nowe rozwiązania zapewnią lepszą wydajność oraz mają głębszą integrację między sprzętem i oprogramowaniem, umożliwiając takie rzeczy, jak uniwersalne aplikacje działające na wszystkich urządzeniach z Cupertino.

Nowości Apple – który MacBook będzie pierwszym?

Pierwszymi komputerami Mac z układami ARM mogą być 13-calowy MacBook Air i 13-calowy MacBook Pro. Nowe wersje tych maszyn zobaczymy na imprezie, już za kilka dni. 

Analityk, Ming-Chi Kuo, w lipcu zasugerował, że gigant z Cupertino wypuści nowe 13-calowe modele MacBook Air i MacBook Pro z chipsetami ARM przed końcem roku. Dzisiaj, wkrótce po ogłoszeniu wydarzenia L0vetodream udostępnił tweet z napisem „13 cali x 2” bez żadnych innych informacji, ale można to interpretować jako oznaczenie, że spółka planuje ogłosić dwa 13-calowe komputery Mac w przyszłym tygodniu. Sam tweet nie znaczy wiele, ale w połączeniu z wcześniejszymi i bardziej obszernymi informacjami od Kuo, daje nam trochę wglądu w to, czego możemy się spodziewać po ogłoszeniu w przyszły wtorek.

Nowości Apple

Apple pracuje nad nowym wyglądem MacBooków, ale teraz go nie poznamy

W lipcu Kuo wyjaśnił, że Apple pracuje nad zaktualizowanymi 14,1- i 16,1-calowymi MacBooka Pro, które mają przeprojektowany design i wyświetlacz mini-LED, ale powiedział, że spodziewa się, że te urządzenia zostaną uruchomione w drugim lub trzecim kwartale 2021 roku.

Wcześniej pojawiły się pogłoski o 24-calowym komputerze iMac i spekulacje, że może on zostać uruchomiony przed końcem tego roku, ale tweet L0vetodream nie wspomina o żadnym modelu stacjonarnym, a plotki z chińskiego łańcucha dostaw w zeszłym tygodniu sugerowały, że nowy komputer all-in-one pojawi się dopiero w pierwszej połowie 2021 roku. Bardziej ekscytująca premiera z komputerami Mac, które otrzymają znaczące zmiany w projekcie, czeka nas w przyszłym roku.

Komputery będą wyposażone w chipy z serii A zbudowane w 5-nanometrowym procesie. Apple planuje wyposażyć całą ofertę komputerów Mac na procesory ARM. Proces ten, jak oczekujemy, zajmie około dwóch lat.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy