397_236029202

 
Kilka tygodni po premierze słynnej gry na platformie Android czas przyjrzeć się jej bliżej i podzielić wrażeniami z rozgrywki. Postaram się odpowiedzieć na pytania czy warto wydać niemałą sumę na zakup tego tytułu, a także czy dostarcza on podobnych emocji jak kilkanaście lat temu.
 

447970521

 
Trzecia odsłona Heroes of Might & Magic jest najpopularniejszą i najlepiej przyjętą częścią serii. Zaryzykuję stwierdzenie, że to gra, która najmocniej wpłynęła na współczesną popkulturę, a także najbardziej kultowa strategia turowa wszech czasów. Wraz z pojawieniem się Heroes III na Androidzie swą premierę miała także odnowiona wersja na komputery osobiste. Dumne „HD” przy nazwie nie zmieniło opinii graczy, którzy zgodnie uznali tytuł za wyłudzenie pieniędzy przez producenta.

 

447973765

 
W Sklepie Play gra kosztuje nieco ponad 40 zł czyli niewiele mniej niż wersja pecetowa. Taka cena zmusza do dwukrotnego zastanowienia przed zakupem, bo przecież nikt nie chce wyrzucić kilkudziesięciu złotych w błoto. Heroes III na Androida to dokładnie to samo co możemy spotkać w oryginalnej wersji. Gra nie została w żaden sposób okrojona, a grafikę dopasowano do wyższych rozdzielczości dzięki czemu wygląda ona dużo lepiej.

 

heroes1

 
Interfejs dopasowano do większych ekranów i 10-calowy tablet wydaje się tutaj świetnym rozwiązaniem. Niestety, komendy nie są odczytywane prawidłowo i bardzo często zdarza się, że gra nie reaguje na nasze polecenia. Czasami trzeba kilkukrotnie kliknąć na dany obiekt, aby wykonać akcję, a to potrafi zirytować. Do sterowania także należy się przyzwyczaić, bo nie jest ono do końca intuicyjne. Na przykład podczas walki trzeba szybko dwukrotnie kliknąć, aby oddać strzał oraz przytrzymać, żeby wykonać atak z określonego kierunku. Na szczęście pojawiają się aktualizacje, które systematycznie likwidują istniejące błędy.

 

H3HD_Conquer_Fortress

 
Fabuła gry jest taka sama jak w oryginalnej wersji i fani z pewnością nie będą zawiedzeni zawartością tytułu. Heroes III zapewnia zabawę na wiele godzin, które spędzimy wraz ze znajomymi w świetnej atmosferze. Ci, którzy kiedyś spędzili wiele dni w magicznym świecie Antagarich, na pewno uśmiechną się widząc znane obiekty i słysząc charakterystyczną muzykę w tle. Wysoka cena produkcji jest usprawiedliwiona i warto wydać te 40 zł już w tym momencie. Po ostatecznym dopracowaniu tytułu będzie to pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów strategii, ale także dla wszystkich mobilnych graczy. Link do pobrania gry znajdziecie tutaj.

 

170178058

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Dawid Przewoźnik