Koronawirus przybiera na sile, a całkowity lockdown jest coraz bardziej możliwy. W dobie tych nietypowych czasów coraz częściej korzystamy z aplikacji do zdalnej nauki i pracy. W Polsce jedną z najpopularniejszych jest Microsoft Teams. Nic dziwnego, nowe funkcje w Microsoft Teams pojawiają się regularnie i wzbogacają użyteczność aplikacji.

Nowe funkcje zmierzają do Microsoft Teams

Gigant z Redmond niedługo rozpocznie wdrażanie kolejnych aktualizacji dla Microsoft Teams, które sprawią, że doświadczenie użytkowania będzie jeszcze lepsze. Okazuje się, że Microsoft pracuje nad nową funkcją ankiet, która pomoże Ci prowadzić angażujące i produktywne spotkania lub zajęcia.

Microsoft Teams ankiety

Ankiety dla spotkań Teams to nowa funkcja, która ma na celu umożliwienie bezproblemowego wprowadzania ankiet przed, w trakcie i po spotkaniu. Nowe środowisko ankiet jest obsługiwane przez Microsoft Forms (alternatywę dla Google Forms) i pozwoli prezenterom lub nauczycielom oceniać ankiety podczas spotkań Microsoft Teams. Funkcja jest skierowana zarówno do organizacji, jak i instytucji edukacyjnych.

Microsoft ma nadzieję, że dzięki nowej integracji usługi, Teams przekształci biernych słuchaczy w aktywnych uczestników.

Prezenterzy będą mogli tworzyć ankiety i uzyskiwać do nich dostęp w jednym miejscu w zakładce w spotkaniach Teams. Ta funkcja jest również przydatna w przypadku konkursów i quizów/ Uczestnicy mogą uruchamiać ankiety z telefonu komórkowego, Internetu lub komputera. Po opublikowaniu ankiety przez prezentera pojawi się ona na czacie spotkania, a także wyświetli się jako powiadomienie na ekranie respondentów.

Microsoft Teams w systemie Windows 10 pozwoli również użytkownikom na anonimowe przesyłanie odpowiedzi, a wyniki będą aktualizowane w czasie rzeczywistym. Respondenci mogą po spotkaniu odpowiedzieć na ankietę, jeśli ta nie została zamknięta. Zgodnie z harmonogramem, integracja ankiet w Microsoft Teams rozpocznie się w listopadzie.

Zobacz także: Windows 10 October 2020 Update już dostępny – sprawdź funkcje

Łatwiejsze udostępnianie plików

Zgodnie z planem rozwoju firmy, użytkownicy aplikacji Teams wkrótce będą mogli korzystać z nowego, usprawnionego interfejsu udostępniania plików. Bazę będzie można przeszukiwać za pomocą tego samego silnika, który jest używany do przeglądania Eksploratora plików w systemie Windows 10.

Microsoft Teams pliki

Interfejs wprowadza również nową opcję związaną z uprawnieniami do plików. Użytkownicy będą mogli tworzyć łącza do udostępniania dla dowolnych plików przechowywanych w usłudze Teams i ustawiać określone uprawnienia dostępu dla każdego z nich.

Działania mające na celu usprawnienie udostępniania plików w usłudze Teams to kolejny krok w kierunku uczynienia aplikacji centrum pracy, minimalizując czas, jaki użytkownicy spędzają na przełączaniu się między oprogramowaniem w celu wykonania zadań.

Microsoft dąży również do zapewnienia bardziej spójnego udostępniania plików w aplikacjach w ekosystemie Microsoft 365, w tym OneDrive, SharePoint, Office itp.

Dzięki nowej aktualizacji użytkownicy będą mogli nie tylko udostępniać pliki przechowywane lokalnie, w usłudze OneDrive lub w samej aplikacji Teams, ale mogą także ustawiać uprawnienia do dokumentów bezpośrednio w okienku czatu.

Opcje dostępu obejmują:

  • Wszystkich
  • Osoby w Twojej organizacji
  • Osoby mające dostęp do Twoich starszych plików
  • Konkretne osoby
  • Osoby na czacie grupowym, kanałach i czacie

Zaktualizowany interfejs udostępniania plików jest najnowszym z długiej linii ulepszeń platformy Microsoft Teams. W ostatnich tygodniach firma wdrożyła integrację z LinkedIn, 49-osobowy widok siatki, nową funkcję List i możliwość planowania „wirtualnych dojazdów”.

Źródło: techradar, windowslatest

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.