Microsoft nie miał dobrej prasy przez ostatnich kilkanaście miesięcy. Aktualizacje Windowsa 10 były zazwyczaj wadliwe dla wielu użytkowników. Często kończyło się tak, że spółka z Redmond musiała wycofać update i wprowadzić go dopiero za kilka dni lub tygodni. Tym razem być może będzie inaczej. Microsoft właśnie wypuścił Windows 10 October 2020 Update, który trafi na komputery, ale nie na wszystkie od razu. W pierwszej kolejności pojawi się na urządzeniach, które są „zgodne”, a potem sukcesywnie na kolejnych. Oczywiście ta aktualizacja nie będzie ostatnią, a Microsoft już eksperymentuje z nowymi funkcjami Windows 10.

Nadchodzące funkcje Windows 10

Microsoft pracuje nad wieloma nowymi funkcjami, poprawkami interfejsu użytkownika i innymi ulepszeniami systemu operacyjnego. Gigant „bawi się” zupełnie nowym interfejsem użytkownika opartym na sieci Web, który pojawi się podczas konfigurowania nowego urządzenia lub konfigurowania bieżącego urządzenia po Windows Update.

Gdy pojawiły się nowe wersje demonstracyjne systemu Windows 10, badacze z WindowsLatest zaczęli szukać mniejszych i większych nieudokumentowanych zmian lub nadchodzących funkcji. Te funkcje są niedokończone i niezapowiedziane, ale mogą pojawić się w niektórych instalacjach wersji preview.

Fluent Design się rozwija

Nadchodzi jedna mała, ale potencjalnie interesująca poprawka: Windows 10 rozszerza Fluent Design na inne obszary systemu operacyjnego, zaczynając od widoku zadań i osi czasu. Fluent Design jest już dostępny w systemie Windows 10, a także w najnowszych wersjach aplikacji Microsoft, ale w niektórych miejscach brakuje efektów przezroczystości.

Windows 10 Fluent Design

W następnej aktualizacji Microsoft planuje dodać Fluent Design do osi czasu systemu i ekranu przełączania aplikacji, do którego można uzyskać dostęp za pomocą skrótu Win + Tab.

Zobacz także: Chrome i Edge z nowymi funkcjami

Zalecane ustawienia przeglądarki

Microsoft doda też nową opcję na stronie konfiguracji domyślnych aplikacji Windows 10, która umożliwi użytkownikom łatwe przełączanie się do domyślnych ustawień przeglądarki.

ustawienia przeglądarki

Jeśli klikniesz przycisk potwierdzenia, Microsoft ustawi Edge jako domyślną przeglądarkę i przypnie ją do paska zadań i pulpitu. Ponadto będziesz mógł łatwo wybrać domyślne aplikacje dla każdego formatu pliku i protokołów za pomocą nowego pola wyszukiwania.

Składniki interfejsu użytkownika Windows 10 oparte na sieci Web

Microsoft stawia na technologię internetową dla systemu Windows 10. Nowy ekran to w rzeczywistości aplikacja internetowa z funkcjami pobranymi całkowicie z serwerów Microsoft, ale działa bez Internetu. Firma wdrożyła również interfejs użytkownika podobny do WinUI w CloudExperienceHost, aby zaoferować natywne doświadczenie.

sieć web

Można spodziewać się większej liczby internetowych składników interfejsu użytkownika w systemie na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2021 roku.

Spotlight

Microsoft wprowadzi również funkcję Spotlight na pulpit. Umożliwi to włączenie większej liczby tapet na pulpicie. Funkcja jest podobna do ustawień ekranu blokady, ale Microsoft podobno nie będzie wyświetlać sugestii ani reklam na pulpicie podczas korzystania z niej.

spotlight windows 10

Jak widać, są to drobne poprawki i mogą być niezauważone przez wielu użytkowników. Jednak w przyszłości można spodziewać się też większych udogodnień jak np. poprawione Centrum Powiadomień na wzór tego z Windows 10X.

Źródło: windowslatest

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.