Ten rok przyniósł wiele zmian. Zmiana sposobu, w jaki łączymy się ze sobą, pracujemy, uczymy się, a nawet bawimy. Ta zmiana zaczyna wydawać się trwała, zwłaszcza gdy dzieci adaptują się do zdalnego uczenia się i kontaktu z nauczycielami i kolegami z klasy. Tak samo jest w przypadku miejsc pracy przenoszących się do środowisk hybrydowych. Przez cały ten czas komputer stał się podstawowym urządzeniem zapewniającym nam łączność przez całe życie. Ważne jest, aby Windows 10 funkcjonował wtedy bezbłędnie. Windows 10 October 2020 Update ma się temu przysłużyć.

Windows 10 October 2020 Update – nowe funkcje

Microsoft z przyjemnością dzieli się funkcjami i ulepszeniami wprowadzonymi wraz z aktualizacją systemu Windows 10 z października 2020 r., z których wiele jest pożądanych przez użytkownika, aby jeszcze bardziej ulepszyć korzystanie z systemu Windows. Niektóre z nowych funkcji obejmują ulubiony przez fanów skrót Alt + Tab, który umożliwia teraz dostęp do kart Microsoft Edge, usprawniony projekt Menu Start i nie tylko.

Zobacz także: Innogene ma miliony szybkich testów na COVID-19

Microsoft Edge

Wraz z tą aktualizacją dostępna jest najnowsza i najlepsza wersja nowego Microsoft Edge. Jeśli jeszcze nie wypróbowałeś nowej przeglądarki powinieneś ją uruchomić. Gigant stworzył przeglądarkę z lepszą wydajnością, prywatnością i użytecznością podczas przeglądania. Warto pamiętać, że Edge działa na komputerze i telefonie komórkowym, więc zawsze jesteś zsynchronizowany. Microsoft dodał porównywarkę cen, dzięki czemu możesz łatwo znaleźć najlepszą cenę, dodając produkt do kolekcji, w sam raz na świąteczne zakupy. Gigant z Redmond twierdzi, że Microsoft Edge to najlepsza przeglądarka na zakupy w te święta.

Edge porównywarka

Dzięki tej aktualizacji otrzymujesz także nowe, dostępne wyłącznie w systemie Windows 10 funkcje przeglądarki Microsoft Edge:

 • Alt + Tab – szybki sposób uzyskiwania dostępu do aplikacji i kart internetowych. Dzięki temu poręcznemu skrótowi klawiaturowemu nie tylko możesz łatwo uzyskać dostęp do aplikacji, które masz otwarte na pulpicie, ale teraz możesz także uzyskać dostęp do otwartych kart w Microsoft Edge.
 • Wszystkie karty, których szukałeś w jednym miejscu – jeśli jesteś kimś, kto lubi wygodę przypinania ulubionych witryn do paska zadań, spodoba ci się nowa funkcja. Teraz po najechaniu kursorem na ikonę witryny zobaczysz wszystkie otwarte karty tej witryny.

Nowe Menu Start i inne ulepszenia

Windows 10 October 2020 Update nowe Menu Start
 • Nowy początek. Menu Start ma bardziej nowoczesny wygląd. Jednolite, częściowo przezroczyste tło kafelków tworzy piękną scenę dla przeprojektowanych ikon aplikacji, takich jak Kalkulator, Poczta i Kalendarz. Ten wyrafinowany projekt wygląda świetnie zarówno w ciemnych, jak i jasnych motywach, ale jeśli szukasz odrobiny koloru, najpierw włącz ciemny motyw systemu Windows, a następnie przełącz opcję „Pokaż kolor akcentujący na następujących powierzchniach” na „Start, pasek zadań i centrum akcji” w obszarze Ustawienia> Personalizacja> Kolor, aby zastosować kolor akcentu do ramki Start i kafelków.
 • Smooth Settings. Ustawienia stają się bardziej niezawodnym miejscem dostępu do zabezpieczeń i szczegółów urządzenia. Ponadto, teraz po przejściu do opcji Ustawienia> System> Wyświetlacz, Zaawansowane ustawienia wyświetlania, możesz zmienić częstotliwość odświeżania wyświetlacza. Wyższa częstotliwość odświeżania pozwala na płynniejszy ruch obrazu.
 • Eliminacja powiadomień dla urządzeń 2 w 1. Urządzenia 2 w 1 domyślnie przełączają się teraz na działanie tabletu bez wyskakującego powiadomienia z prośbą o przełączenie się w ten tryb po odłączeniu klawiatury, co pomaga utrzymać ciągłość pracy.
 • Zauważalne powiadomienia. Nowe logo aplikacji u góry powiadomień teraz znacznie ułatwiają identyfikację, od kogo pochodzi informacja.
 • Pasek zadań dostosowany do Twoich upodobań. Kupujesz nowy komputer z systemem Windows? Będziesz cieszyć się czystszym, bardziej spersonalizowanym, gotowym do użycia doświadczeniem z paskiem zadań specjalnie dobranym dla Ciebie – mniej bałaganu i więcej treści, które pokochasz. (To doświadczenie jest ograniczone do tworzenia nowych kont lub scenariuszy pierwszego logowania).

Aktualizacja Windows 10 October 2020 Update dla klientów komercyjnych i edukacyjnych

Oprócz płynniejszej obsługi, klienci komercyjni i edukacyjni otrzymują również ulepszone zabezpieczenia i zarządzanie. Aktualizacje funkcji obejmują bardziej szczegółową kontrolę w zarządzaniu urządzeniami mobilnymi (MDM) 1, silniejszą ochronę logowania z ulepszonymi zabezpieczeniami logowania oraz zabezpieczenia oparte na wirtualizacji dla Microsoft Edge i Office:

 • Prostsze zarządzanie urządzeniami. Zarządzanie urządzeniami mobilnymi (MDM) zawiera teraz zasadę: Lokalni użytkownicy i grupy, która daje administratorom te same opcje, co lokalne zasady grupy.
 • Bezpieczniejsze logowanie biometryczne. Dzięki ulepszonym zabezpieczeniom logowania usługa Windows Hello oferuje teraz dodatkową obsługę zabezpieczeń opartych na wirtualizacji dla niektórych czujników skanerów linii papilarnych i twarzy, które chronią, izolują i zabezpieczają biometryczne dane uwierzytelniające użytkownika.
 • Silniejsza ochrona aplikacji. Windows Defender Application Guard (WDAG) pomaga teraz chronić Microsoft 365, a także Microsoft Edge dzięki unikalnej strategii izolacji sprzętu. WDAG chroni dane przedsiębiorstwa, otwierając witryny i pliki pakietu Office z niezaufanych źródeł w zwirtualizowanym kontenerze.
 • Spersonalizowana karta w nowej przeglądarce Microsoft Edge. Administratorzy IT mogą pomóc pracownikom, uczniom i nauczycielom spersonalizować stronę nowej karty za pomocą platformy Microsoft 365. Teraz ludzie mogą szybciej uzyskiwać dostęp do swoich plików i ulubionych aplikacji platformy Microsoft 365, po prostu otwierając nową kartę w przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej o tym, co ta aktualizacja oznacza dla informatyków, odwiedź ten wpis na blogu.

Źródło: microsoft

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.