Facebook to prawdziwy gigant, który ma w swoim portfolio wiele odnoszących sukcesy aplikacji. Największą popularnością cieszy się oczywiście sam Facebook, czyli portal społecznościowy numer jeden na świecie. W 2018 roku firma Marka Zuckerberga ogłosiła prace nad Facebook Dating, czyli kolejną odnogą Facebooka mającą być bezpośrednią konkurencją dla Tindera. Dobra wiadomość jest taka, że nowość jest już dostępna w Polsce. Po długim czasie, ale jak to mówią – lepiej późno niż później.

Facebook Dating w Polsce

Facebook Dating Polska

Facebook Dating to portal randkowy dostępny w aplikacji Facebooka na Androida i iOS. Dziś firma ogłosiła, że randki zadebiutowały w wielu krajach Europy, w tym w Polsce. Co prawda nowość nie jest jeszcze dostępna u wszystkich użytkowników, ale w ciągu najbliższych dni powinno się to zmienić. Kolejna odnoga serwisu jest udostępniana falami, co oznacza, że nie każdy dostanie do niej dostęp w tym samym czasie.

Aby móc korzystać z Facebook Dating trzeba mieć co najmniej 18 lat. Co najlepsze, Facebook zarzeka się, że usługa jest i cały czas będzie darmowa. W jaki sposób zatem zamierza zarabiać firma? Tak jak dotychczas – na naszych danych. To całkiem pokaźna „szpila” wbita w Tindera, który w darmowym wydaniu ma sporo ograniczeń.

Jak działa Facebook Dating?

Sam mechanizm działania serwisu randkowego Facebooka jest bardzo prosty i zarazem niezwykle przemyślany. Na samym początku trzeba stworzyć „specjalny” profil na bazie danych z tego „normalnego”. Gdy już przejdziemy przez ten krok, Facebook przygotuje listę osób, które mogą do nas pasować na podstawie stron, postów i wydarzeń, które polubiliśmy w przeszłości. Mówiąc prościej – Facebook Dating będzie przedstawiać sobie ludzi o zbliżonych zainteresowaniach.

Zobacz także: Netflixowi i HBO Max przybyło subskrybentów, ale tempo wzrostów jest za wolne

Dobra wiadomość jest taka, że randki na Facebooku są w pełni dyskretne z uwagi na fakt, że platforma nigdy nie zaproponuje nam ludzi z naszej listy znajomych. Jedynym wyjątkiem jest tutaj funkcja Secret Crush, pozwalająca wybrać osoby z listy znajomych na Facebooku, które nam się podobają. Gdy „wybrańcy” również dodadzą nas na swoją listę Secret Crush, to automatycznie zostanie odblokowana możliwość rozpoczęcia rozmowy. Nie da się ukryć, że to naprawdę świetny pomysł i kolejna przewaga Facebook Dating nad Tinderem. Co ciekawe, w tej sekcji aplikacji nie można nawet zrobić zrzutu ekranu. Dyskrecja pełną gębą.

A skoro o Tinderze mowa, to na Facebook Dating nie ma mechanizmu przesuwania w lewo lub prawo. Zamiast tego odpowiadające nam osoby możemy oznaczać serduszkiem, a gdy one odwzajemnią zainteresowanie, również klikając w odpowiednią ikonkę, to będziemy mogli rozpocząć konwersację – czy to pisząc, czy na wideorozmowie.

Użytkowników, z którymi nie chcemy już mieć kontaktu, naturalnie można zablokować.

Facebook Dating – gdzie znajduje się nowa zakładka?

Facebook Dating Polska

Firma Marka Zuckerberga dość mocno ukryła swoją nową platformę. Aby uzyskać do niej dostęp, trzeba zaktualizować aplikację Facebook do najnowszej wersji, uruchomić ją i przejść do menu (trzy poziome kreski – na Androidzie w prawym górnym rogu, a na iOS w lewym dolnym rogu). Następnie należy zjechać na dół i odszukać kafelek z napisem „Randki”.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Facebook Dating nie jest jeszcze dostępny dla wszystkich. Jeżeli nowa usługa nie pojawia się w aplikacji, to trzeba po prostu uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Facebook

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.