Apple po cicho usunęło dzisiaj ze sklepu App Store dla systemu iOS aplikację TV Remote, znaną u nas po prostu jako Pilot. Pozwala ona użytkownikom sterować Apple TV z iPhone’a lub iPada symulując prawdziwego pilota. Dodać możemy, że ta metoda jest dużo bardziej wygodna niż korzystanie z kontrowersyjnego, fizycznego pilota dołączonego do przystawki telewizyjnej z Cupertino. Mamy w tym wypadku dostępną wygodną powierzchnię iPhone’a czy iPada, a nie wąskie akcesorium, które łatwo wziąć do ręki odwrotnie. 

Zobacz także: iPhone 12 Pro kontra 12 Pro Max, czyli podobne, ale jednak różne

Apple usuwa TV Remote ze sklepu App Store dla iOS

Aplikacja nie jest już dostępna do pobrania ze sklepu App Store, a firma z Cupertino prawdopodobnie jej nigdy już nie przywróci, co oznacza, że ​​nie będzie ona już otrzymywać żadnych aktualizacji. Nie jest do końca jasne, kiedy usunięto aplikację, ale stało się to po cichu, a kliknięcie wcześniejszego łącza do aplikacji potwierdza, że ​​nie jest już dostępna.

Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ gigant dodał funkcję pilota wbudowaną w Centrum sterowania już w systemie iOS 12, dzięki czemu użytkownicy Apple TV mogą mieć dostęp do wszystkich elementów sterujących fizycznego pilota bez konieczności pobierania jakiejkolwiek aplikacji.

Apple TV Remote

Apple TV Remote nie ma już sensu

Teraz, jeśli odwiedzamy witrynę wsparcia Apple, artykuł o używaniu pilota Apple TV Remote na iPhonie lub iPadzie sugeruje tylko dodanie opcji Pilot do Centrum sterowania na systemie iOS. Pilot Apple TV otrzymał kilka aktualizacji w ostatnich latach, a od iOS 12 w Centrum sterowania pojawiła się identyczna funkcja, do której można uzyskać dostęp szybciej niż w przypadku dedykowanego programu. Wcześniejsza wersja została prawdopodobnie uznana za niepotrzebną, dzięki dostępnej prostszej opcji.

Serwis 9to5Mac odkrył, że Apple usunęło również prawie wszystkie odniesienia do aplikacji Apple TV Remote, co sugeruje, że firma faktycznie nie zamierza jej już wspierać. Czytelnik 9to5Mac poinformował, że skontaktował się z pomocą techniczną Apple, aby zapytać o aplikację, ale nawet agent pomocy technicznej nie mógł wyjaśnić, co się stało.

Pilot znika, ale… Pilot zostaje

Warto wspomnieć, że aplikacja znana w naszym sklepie po prost jako Pilot różni się od aplikacji iTunes Remote (też w App Store nazwanej Pilot), która umożliwia użytkownikom zdalne odtwarzanie utworów i filmów na Apple TV lub Macu – a ta jest nadal dostępna w App Store za darmo.

Pilot do iTunes umożliwia sterowanie aplikacjami Muzyka, iTunes lub TV z dowolnego miejsca w domu. Wystarczy pobrać aplikację na iPhone’a lub iPada i połączyć się bezpośrednio z aplikacją Muzyka, lub TV na Macu lub PC. Dzięki Pilotowi iTunes możemy:

 • Dostęp do bibliotek aplikacji Muzyka lub TV;
 • Przeglądanie muzyki według wykonawców, albumów i utworów;
 • Przeglądanie filmów, programy TV i podcasty;
 • Tworzenie i edytowanie playlisty;
 • Wyświetlanie kolejnych utworów na liście Następne;
 • Przeszukiwanie bibliotek aplikacji Muzyka, TV lub iTunes;
 • Eksplorowanie udostępnianych bibliotek aplikacji Muzyka, TV lub iTunes;
 • Słuchanie przez AirPlay;
 • Wysyłanie muzyki do głośników AirPlay;
 • Grupowanie głośników w celu odtwarzania muzyki jednocześnie w wielu pomieszczeniach;
 • Ustawianie głośności oddzielnie na każdym głośniku.

Źródło: 9to5mac, MacRumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple.