VIVE Sync

Vive XR Suite – ekosystem aplikacji od HTC na zupełnie innym poziomie

4 minuty czytania
Komentarze

Vive XR Suite to nowy ekosystem aplikacji, który został stworzony przez HTC. I choć dla wielu kojarzy firmę tylko ze smartfonami, to HTC jest jednym z liderów rynku, jeżeli chodzi o rozwiązania do Wirtualnej Rzeczywistości. Nowy zestaw aplikacji ma to tylko potwierdzić, a patrząc na to, co przygotowała firma, jesteśmy w to skłonni uwierzyć. Co takiego mamy dostać?

Vive XR Suite

Vive XR Suite
VIVE Campus

Wirtualna Rzeczywistość nie jest tak popularna, jak kiedyś przypuszczano, że będzie. Wyobrażaliśmy sobie, że nasza codzienność będzie opierała się o wykorzystanie tej właśnie technologii. Tak się jednak nie stało, ale nie zmienia to tego, że dalej jest to coś wyjątkowo ciekawego. I co ważniejsze, potrzebnego. Zastosowania Wirtualnej Rzeczywistości mogą być różne – począwszy od rozrywki, a skończywszy na edukacji oraz pracy. I ten ostatni aspekt ma być najważniejszy, jeżeli chodzi o Vive XR Suite od HTC.

Rozwiązywanie rzeczywistych problemów przy użyciu technologii było zawsze jednym z dogmatów filozofii HTC. Pakiet Vive XR Suite oferuje najbardziej kompletne rozwiązanie biznesowego oprogramowania VR, zaprojektowane specjalnie po to, aby pomóc firmom w bezpiecznym i innowacyjnym rozwiązywaniu najbardziej palących problemów współczesności. Zasoby HTC stojące za tymi aplikacjami dają klientom z całego świata gwarancję skalowalności systemu oraz profesjonalnego wsparcia – powiedziała Cher Wang, prezes i CEO firmy HTC.

Zobacz też: Oto HTC Desire 20+ – co ma do zaoferowania?

VIVE Social
VIVE Social

Co oferuje pakiet Vive XR Suite?

Pakiet będzie można pobierać od dziś (20 października), a koszt na jedno stanowisko to 30 dolarów miesięcznie. W pakiecie znajduje się pięć aplikacji: VIVE Sync, VIVE Sessions, VIVE Campus, VIVE Social oraz VIVE Museum. By zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników, HTC wprowadziło kilka ciekawych usprawnień. Mamy tutaj więc zintegrowane logowanie (SSO), które pozwoli na dostęp do wszystkich aplikacji z pakietu za pośrednictwem jednego konta. Do tego dochodzi zintegrowany interfejs we wszystkich aplikacjach, obsługa wielu urządzeń (komputery, smartfony, tablety, sprzęty do VR) czy globalne wsparcie dla użytkowników. W przyszłości ma się pojawić także głębokie linkowanie, czyli możliwość dołączania do sesji za pomocą prostego linku. Teraz można także dowolnie modyfikować awatar tak, by lepiej oddawał naszą osobę. O ile sobie tego życzymy.

Pakiet Vive XR Suite w pełni integruje i rozszerza pięć czołowych aplikacji dostępnych na rynku, aby zapewnić większe bezpieczeństwo i komfort użytkowania, a przez to zwiększyć wydajność pracy grupowej oraz zaangażowanie użytkowników, bez względu na to, czy dysponują urządzeniami XR, czy nie, oraz uporać się ze współczesnymi wyzwaniami, które wynikają z konieczności zachowania dystansu społecznego. Jesteśmy wdzięczni wszystkim naszym partnerom za ciężką pracę, którą włożyli w to rozwiązanie, i cieszymy się, że tylu dystrybutorów postanowiło oferować nasz produkt swoim klientom na całym świecie. Wspólnym wysiłkiem budujemy przyszłość! – powiedział Alvin Wang Graylin, Global SW BU Head/China President, HTC

Co oferują poszczególne aplikacje?

VIVE Social
VIVE Social

Aplikacje, które wchodzą w skład Vive XR Suite, są na tyle zróżnicowane, że z pewnością znajdą zastosowanie w wielu biznesach. VIVE Sync ma być uniwersalnym rozwiązaniem, które oferuje współpracę w Rzeczywistości Wirtualnej. Można tam stworzyć wirtualny pokój i przeprowadzać spotkania biznesowe. Kolejną aplikacją jest VIVE Sessions, czyli platforma przeznaczona do organizowania dużych konferencji czy nawet wystaw lub wydarzeń edukacyjnych. Do wyboru będą tysiące modeli 3D czy różnego rodzaju efekty, które mają nadać wydarzeniom zupełnie innego wymiaru.

VIVE Campus to narzędzie, które ma zapewnić wirtualne biuro lub przestrzeń do edukacji. Wszystko ma naśladować rzeczywistą, ale bezpieczną przestrzeń tak, by użytkownicy mogli czuć się tam swobodnie. VIVE Social, jak sama nazwa wskazuje, ma służyć do budowania społeczności. To miejsce, które ma być stale rozwijane przez użytkowników, którzy do tej pory zdążyli już umieścić tam tysiące unikatowych treści. VIVE Museum to przestrzeń przeznaczona dla artystów, gdzie ci będą mogli udostępniać swoje prace czy organizować wydarzenia.

Źródło: HTC Vive informacja prasowa

Motyw