Połowa października już za nami, a to oznacza, że wielkimi krokami zbliża się Halloween, czyli coroczne Święto Duchów. Przyjęło się, że tego dnia należy się bać – czy to oglądając horrory, czytając przerażające opowiadania lub grając w gry wideo. Dziś zajmę się tym ostatnim zagadnieniem. W niniejszym artykule znajdziecie 3 najlepsze gry na Halloween, po których możecie mieć problem z zaśnięciem. Wybrałem tytuły ogólnodostępne, które wciąż można bez problemu kupić i przejść. Takie klasyki jak m.in. Silent Hill pominąłem, bo raz, że ciężko je dostać, a dwa, że potrafią kosztować majątek – nawet używane.

Najlepsze gry na Halloween – 3 propozycje

Kolejność wymienionych poniżej tytułów jest losowa, więc nie należy się sugerować numerami. Najlepiej wybrać dla siebie grę, której opis najbardziej do nas przemawia. Przechodząc do konkretów…

1. Resident Evil 2 Remake

Najlepsze gry na Halloween - Resident Evil 2

Wybierając gry na Halloween, nie można pominąć Resident Evil 2 Remake. Z czystym sumieniem przyznaję, że to moja gra 2019 roku. Jak sama nazwa wskazuje, mamy do czynienia z zupełnie odświeżonym wydaniem produkcji, która pierwotnie zadebiutowała w 1998 roku. Hit oferuje dwie kampanie fabularne, które w pewnych momentach się ze sobą łączą. Możemy się wcielić w postać Leona S. Kennedy’ego, młodego policjanta, a także Claire Redfield – kobiety szukającej swojego brata. Akcja gry rozgrywa się w mieście Raccoon City, będącym źródłem epidemii zombie. Na początku losy obu bohaterów się splatają, jednak w wyniku pewnego zdarzenia zostają rozdzieleni i każdy z nich zaczyna swoją podróż samotnie. Problem w tym, że na Claire i Leona nie polują jedynie krwiożercze zombiaki, a także Tyrant – potwór stworzony do celów bojowych.

Resident Evil 2 Remake to fenomenalna pozycja dla fanów staroszkolnych survival hororrów. Gra charakteryzuje się piekielnie dobrym klimatem, niesłychanie interesującymi lokacjami, przerażającymi potworami i wieloma naprawdę świetnymi zagadkami. Gdybym miał wystawić jej ocenę, to nie wiem, czy nie pokusiłbym się o 10 na 10.

Resident Evil 2 Remake jest dostępny na PC, PlayStation 4 i Xboxa One.

2. Outlast

Najlepsze gry na Halloween - Outlast

Outlast to jedna z nielicznych gier, do których miałem kilka podejść, bo jestem zbyt dużym cykorem. To produkcja, która ze wszystkich survival-horrorów, w jakie grałem, była najbliższa wywołania u mnie zawału serca. Nie znam drugiej tak przerażającej gry na Halloween, jak Outlast. Akcja hitu rozgrywa się w opuszczonym zakładzie dla umysłowo chorych. Wcielamy się w postać dziennikarza, który odwiedza ten budynek, by potwierdzić lub zdementować plotki o rzekomych dziwnych wydarzeniach mających tam miejsce. Doniesienia szybko okazują się prawdziwe, a bohater wyposażony jedynie w kamerę, musi czym prędzej znaleźć drogę ucieczki.

Fabułę samej gry poznajemy głównie przez notatki rozmieszczone w różnych lokacjach. Opowieść jest naprawdę dobra, choć to nie ona gra tu pierwsze skrzypce. Mroczny klimat wprost wylewa się z ekranu, a poziom brutalności, jaki oferuje Outlast, może zaskoczyć nawet największych weteranów survival horrorów. Pozycja obowiązkowa dla osób o stalowych nerwach.

Outlast jest dostępny na PC, PlayStation 4, Xboxie One i Nintendo Switch.

3. Dead Space

Najlepsze gry na Halloween - Dead Space

Zestawienie najlepszych gier na Halloween zamyka Dead Space. To wydany w 2008 roku hit, którego akcja rozgrywa się na statku kosmicznym USG Ishimura. Wcielamy się w postać Isaaca Clarke, inżyniera, który trafił na wspomniany statek celem zbadania sygnału ratunkowego wysłanego przez jego załogę. Szybko okazuje się, że wszyscy zginęli, a nad ciałami zabitych przejęła kontrolę pasożytnicza forma życia. Tym samym niegdysiejsza załoga stała się armią krwiożerczych potworów, z którą będzie się musiał zmierzyć Isaac.

Klimat Dead Space wgniata w fotel, fabuła wciąga, a sama walka jest niezwykle satysfakcjonująca. Mimo 12 lat na karku to wciąż bardzo dobry wybór dla osób szukających gry na Halloween.

Produkcja jest dostępna na PC, PlayStation 3 i Xboxie 360.

Najlepsze gry na Halloween – podsumowanie

To by było na tyle, jeśli chodzi o moje propozycje na tegoroczne Święto Duchów. Wybierając którykolwiek z przytoczonych tytułów, gwarantuję, że będziecie się bać.

Zobacz także: 4 najważniejsze premiery gier w listopadzie 2020 roku

Dajcie znać w komentarzach, jakie jeszcze gry na Halloween polecacie!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.