Allegro poinformowało o wprowadzeniu kilku istotnych zmian dla użytkowników – wśród nich jest wprowadzenie darmowych smart dostaw za pobraniem. Kolejne nowości dotyczą m.in. dostaw kupionych towarów w weekendy oraz Monet Allegro.

Kupujesz z Allegro Smart!, możesz wybrać opcję dostawy za pobraniem

allegro smart za pobraniem

Allegro Smart! to ceniony program, dzięki któremu można znacznie zaoszczędzić na dostawie zakupionych przedmiotów. Raz na rok opłacamy abonament za usługę, a potem nie płacimy już za przesyłki w przypadku zakupów u znacznej części sprzedawców, niezależnie od tego, jak wiele zakupów robimy. Działa to każdorazowo, gdy kupimy rzeczy u jednego sprzedawcy za min. 40 zł (jeśli chcemy odebrać przesyłkę w punkcie) lub za min. 100 zł (jeśli chcemy, by kurier dostarczył nam paczkę osobiście). Do tego dochodzą jeszcze dodatkowe korzyści, takie jak darmowe zwroty czy szansa na szybszą obsługę w ramach Programu Ochrony Kupujących.

Tyle tylko, że dotychczas dostawy Allegro Smart! były pod pewnym względem ograniczone. Za zakupy w ramach usługi można było płacić wyłącznie z góry, np. przy pomocy przelewu online lub kodu Blik. Teraz ulegnie to zmianie. Od 2 listopada na Allegro pojawią się smart dostawy przy płatności za pobraniem. Będą dostępne następujące opcje:

  • Kurier DPD pobranie
  • Pocztex Kurier 48 pobranie
  • Punkty Poczta pobranie

Co do zasady, za dostawę za pobraniem będziemy musieli zapłacić 3,99 zł, mimo posiadanego pakietu Smart!. Będzie to jednak obowiązywało dopiero od 1 marca 2021 roku. Na początek przygotowaliśmy specjalną promocję: przez cztery miesiące – od 2 listopada 2020 do 28 lutego 2021 – opcja zapłaty gotówką lub kartą przy odbiorze będzie dla Ciebie bezpłatna w ramach Allegro Smart! W tym okresie będziemy pokrywać jej koszt – wyjaśnia Allegro.

Weekendowe dostawy i zmiana zasad funkcjonowania Monet Allegro

Allegro chce, by posiadacze pakietu Smart! nie musieli czekać przez cały weekend na dostawę zakupionych rzeczy. Od 2 listopada ta grupa użytkowników może liczyć na to, że przesyłki wysłane przez sprzedającego w piątek, mimo poniedziałkowego terminu dostawy, trafią do paczkomatów lub punktów odbioru UPS już w sobotę. Żeby jednak nie było tak idealnie, dostarczenie przesyłki w weekend nie będzie obowiązkowym standardem. Wynika to z tego fragmentu komunikatu wydanego przez Allegro: Paczki z datą dostawy na poniedziałek, które sprzedający wyśle w piątek, mogą zostać dostarczone już w sobotę. Mogą, a nie muszą. Na pocieszenie – tu nie ma już żadnych dodatkowych opłat czy formalności, po prostu istnieje szansa, że zostaniemy miło zaskoczeni dostawą w sobotę. Wkrótce przekonamy się, jak to działa w praktyce i jaki odsetek paczek rzeczywiście jest tak dostarczanych.

Allegro wprowadza też od 2 listopada zmiany funkcjonowania Monet Allegro. Większość z nich jest korzystna dla użytkowników. Chodzi głównie o opłaty pobierane przez Allegro za wymianę monet na kupon zniżkowy. Obecnie jest pobierana opłata w wysokości 0,20 zł, ale zostanie ona zlikwidowana. Dodatkowo w ramach Strefy projektanta wnętrz i Strefy fachowca przestaną obowiązywać limity związane ze zbieraniem monet (20 miesięcznie, 50 rocznie). Z limitów tych już teraz zostali wyłączeni kupujący, którzy zbierają Monety w Strefie mechanika. Wreszcie wydłużony zostanie okres zapowiedzi zmian w regulaminie programu monetowego z 7 na 15 dni. Jest też jedna zmiana na niekorzyść użytkowników. Z monet nie skorzystamy podczas zakupów w całej kategorii Kody i doładowania.

Dostawy Allegro Smart! za pobraniem, zmiany w Monetach Allegro, co jeszcze nowego?

Allegro zapowiedziało też, że od 2 listopada zwiększy bezpieczeństwo, a także zaktualizuje i uporządkuje politykę prywatności. Administracja platformy sprzedażowej chce skupić się na botach. Dodamy zapisy o możliwości blokowania botów oraz innych narzędzi informatycznych, które powodują nadmierne obciążenie systemów informatycznych podczas korzystania z Allegro – czytamy w komunikacie. Podniesieniu bezpieczeństwa w serwisie ma służyć hCAPTCHY. To narzędzie podobne do reCAPTCHY w przypadku Google.

Czytaj także: Allegro Smart! za darmo dla studentów i dodatkowe zniżki na usługi

Oprócz tego Allegro wprowadza też wiele innych, mniejszych zmian. Dotyczą one choćby nazewnictwa poszczególnych kategorii czy metod dostawy, nie zmieniają się jednak ich założenia. Część szczegółowych informacji może być interesująca dla osób, które na Allegro zajmują się sprzedażą. Na stronie Allegro znajdziecie pełną listę wprowadzanych zmian.

źródło: Allegro

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.