Oppo i Orange ogłosiły, że zamierzają wspólnie rozwijać rynek urządzeń ubieralnych oraz tych, które obsługują technologię eSIM. I nie mówimy tutaj tylko o polskim rynku, ale o wszystkich, na których obecnie działa operator. Mówimy więc tutaj o szeroko zakrojonej współpracy, której efekty powinny być odczuwalne dla klientów, którym zależy na innowacjach.

Oppo i Orange – partnerstwo, które może dużo zmienić

Oppo Reno4 Z 5G
Oppo Reno4 Z 5G

Marka Oppo staje się coraz popularniejsza w naszym kraju, choć konkurencja nie śpi. Mamy przecież już nie tylko Xiaomi czy Redmi, ale także realme, a za chwilę w Polsce pojawić ma się Vivo. Do tego Samsung czy Huawei także mają w swoich ofertach sprzęty, z którymi Oppo konkuruje. Nie jest więc łatwo zawalczyć o klienta, a szczególnie teraz, kiedy społeczeństwo zajęte jest innego rodzaju rzeczami. O smartfonach czy smartwatchach myśli się rzadziej, ale to nie powinno oznaczać, że rynek ma nagle przestać się rozwijać. Dlatego też Oppo i Orange postanowiło zacieśnić współpracę, która dla klienta końcowego może być wyjątkowo opłacalna. Tak o projekcie powiedział Dyrektor Generalny Oppo w Polsce.

W OPPO zawsze na pierwszym miejscu stawiamy satysfakcję klienta, zarówno w relacjach z konsumentami, jak i klientami biznesowymi. Dlatego cieszymy się, że w tak krótkim czasie zdobyliśmy zaufanie czołowych w branży partnerów, takich jak Orange. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej doskonałej współpracy, a także – biorąc pod uwagę kolejne projekty, które OPPO już rozwija w Polsce – jestem przekonany, że razem będziemy dostarczać klientom Orange produkty najwyższej jakości – Leo Li, Dyrektor Generalny OPPO w Polsce

Zobacz też: Dysk Google z nowym logiem.

Samo partnerstwo Oppo i Orange to nie tylko nowe smartfony producenta w ofercie operatora. To akurat coś, co obecnie staje się już standardem. Niedługo do Orange powinno zawitać Oppo Reno4 Z 5G, które zostało właśnie zapowiedziane w Polsce. Jednak Orange zauważyło, że spora część klientów korzystających z ich usług, kupuje urządzenia z wolnego rynku. Mowa oczywiście o sklepach czy aukcjach internetowych. Partnerstwo obu firm ma być tutaj ważne.

Oppo Reno4 Z 5G
Oppo Reno4 Z 5G

Aktualizacje OTA i eSIM

W pierwszym kwartale tego roku Orange zanotowało 4,6-procentowy wzrost liczby urządzeń, które pochodzą z wolnego rynku. Mowa tutaj o wzroście względem pierwszego kwartału 2019 roku. W związku z tym Orange ma zamiar wykorzystywać kanały OTA (Over The Air), by personalizować smartfony Oppo pochodzące z pozaoperatorskiej dystrybucji. Będzie działo się to po wykryciu karty SIM Orange w telefonie klienta. Wtedy będzie można szybko i bezproblemowo przystąpić do autoinstalacji usług takich, jak My Orange czy Orange TV. Ma to poprawić „doświadczenia klienta”, które związane są z operatorem. Pierwszymi sprzętami, które będą mogły liczyć na takie aktualizacje OTA będą Oppo Reno4 Z 5G, Reno4 Pro 5G oraz model Oppo A92.

Do tego Oppo oraz Orange wspólne pracują nad tym, by wprowadzić do oferty operatora smartwatch z obsługą eSIM. Mówimy tutaj oczywiście o Oppo Watch w wersji 46 mm i z Wear OS na pokładzie. Szykuje się więc całkiem ciekawy sprzęt. Oto co jeszcze o partnerstwie mieli do powiedzenia przedstawiciele Oppo oraz Orange.

Przez lata OPPO przekształciło się w coś więcej niż firmę zajmującą się smartfonami, jako że rozszerzamy naszą ofertę o produkty IoT i wspólnie z partnerami branżowymi opracowujemy wiodące rozwiązania technologiczne. Cieszymy się, że ogłoszone dziś partnerstwo w zakresie wspólnych innowacji z Orange uwalnia ogromny potencjał zarówno w urządzeniach ubieralnych, jak i dostępnych na europejskim wolnym rynku i nie możemy się doczekać, aby eksplorować kolejne obszary w przyszłości – Alen Wu, Vice President and President of Global Sales w OPPO

Dzięki opcji personalizacji, klienci mogą uzyskać dostęp do pełnego zestawu usług Orange, niezależnie od tego, czy kupują swoje urządzenia OPPO w kanałach Orange, czy też spoza operatorskiej dystrybucji. Dzięki temu projektowi, zyskujemy pełny wachlarz nowoczesnych i bogatych w funkcje smartfonów i urządzeń ubieralnych oraz zapewniamy niezrównane doświadczenie klienta – Philippe Lucas, EVP, Customer Equipment & Partnerships w Orange

Źródło: Oppo informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.