Apple będzie gospodarzem wydarzenia we wtorek, 13 października, podczas którego zaprezentuje iPhone 12 i być może kilka innych niespodzianek. Nie spodziewajmy się jednak wtedy pierwszego komputera z własnym procesorem, opartym na ARM. Tim Cook obiecał w czerwcu, że takie urządzenie zadebiutuje jednak przed końcem roku. Mimo wszystko ci, którzy czekają na pierwszego MacBooka z procesorem z serii A, być może będą musieli jeszcze trochę wytrzymać. To urządzenie zasługuje na osobne wydarzenie i wszystko wskazuje na to, że tak się stanie.

Zobacz także: iPhone 12 bez tajemnic – wiemy wszystko o nowym smartfonie Apple

Procesory Apple – pierwszy komputer zadebiutuje na pewno w tym roku

Mark Gurman z Bloomberga poinformował dziś, że pierwszy Mac z procesorem Apple opartym o ARM zostanie ogłoszony w ramach kolejnego wydarzenia w listopadzie. Możliwości jest kilka. Może to być nowy 13 albo 14-calowy MacBook Pro, kolejna wersja MacBook Air lub 12-calowy MacBook. 

apple procesor arm

Chociaż w historii Apple zorganizowanie trzech keynote w ciągu trzech miesięcy jest bezprecedensowe, ten rok jest inny, ponieważ na wszystko wpływ ma pandemia COVID-19. Skrupulatnie przygotowana transmisja na żywo, która spełnia standardy Apple, nie jest łatwym zadaniem, ale z drugiej strony typowe kłopoty logistyczne związane z zapraszaniem prasy na kampus nie mają zastosowania w tym roku. Z tego względu Tim Cook i spółka mogą po prostu nagrać prezentację nowych MacBooków i pokazać ją online. To zbyt ważne wydarzenie dla spółki, by poprzestać tylko na komunikacie prasowym.

Procesory Apple – cały proces rezygnacji z układów Intela zajmie dwa lata

Wcześniej powiedziano, że pierwszy komputer Apple z własnym procesorem zostanie ogłoszony do listopada. Dzisiejsze sformułowanie sprawia, że ​​mało prawdopodobne jest, abyśmy usłyszeliśmy o tym urządzeniu podczas przyszłotygodniowej imprezy.

Podczas WWDC, w czerwcu firma ogłosiła, że pod koniec tego roku przejdzie z układów Intela na własne, specjalnie zaprojektowane procesory dla komputerów Mac. Tim Cook obiecał przy tym wiodącą wydajność i energooszczędność. W tamtym czasie Apple podało, że planuje wypuścić pierwsze urządzenie z chipem z serii A do końca roku i zakończyć cały proces za około dwa lata.

apple procesor arm

Procesory Apple – tysiące aplikacji z iPhone na komputerach Mac

Procesory, które projektuje Apple dla swoich komputerów są oparte na architekturze ARM, co oznacza, że ​​przyszłe MacBooki będą mogły uruchamiać tysiące aplikacji z iPhone’a i iPada. Programy będą dystrybuowane za pośrednictwem Mac App Store, chyba że programista z tego zrezygnuje.

Na początku tego roku Bloomberg powiedział, że pierwszy zadebiutuje 12-rdzeniowy procesor oparty na konstrukcji A14X. Według zapowiedzi komputery Apple będą lepsze od odpowiedników z układami Intela zarówno pod względem wydajności, jak i energooszczędności.

Reszta raportu Bloomberga powtarza to co słyszeliśmy już wcześniej. Na październikowym wydarzeniu główną gwiazdą będzie iPhone 12, ale być może ujrzymy też mniejszą wersję głośnika HomePod. Gigant z Cupertino może ogłosić nowy model HomePoda wraz ze słuchawkam nausznymi AirPods Studio „już w tym miesiącu”.

Źródło: 9to5mac, MacRumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)